Adapter Metabones - test

Metabones to firma, która ma w swojej ofercie kilka ciekawych adapterów. My mieliśmy okazję przetestować ten, który umożliwia podpięcie obiektywów z bagnetem Canon EF do aparatów z bagnetem E, czyli na przykład A7 i A7R. Zobaczcie jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce.
0
Patryk Wiśniewski
27 Marzec 2014
Artykuł na: minutę

System z bagnetem E nie mógł się pochwalić aż tak szerokim wyborem szkieł jak na przykład konkurencyjny Mikro Cztery Trzecie. Wraz z premierą bezlusterkowców A7 i A7R z pełnoklatkową matrycą pokazano dwa obiektywy stałoogniskowe i dwa zoomy. Dla entuzjastów fotografii to mocno ograniczony wybór, zwłaszcza, że obiektywy sygnowane logiem Zeissa nie należą do najtańszych.


Rozwiązaniem może być adapter Metabones, który daje dostęp do jednego z największych systemów - Canon EF. To co szczególnie istotne w tym przypadku, to fakt, że z adapterem obiektywy kryją pole pełnej klatki.

Jak fotografuje się takim zestawem? Zapraszamy do lektury naszego testu.

poprz.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
196
0
Tenba Fulton 14L - test plecaka
Tenba Fulton 14L - test plecaka
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o...
65
1
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak...
87
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)