Adapter Metabones - test

Metabones to firma, która ma w swojej ofercie kilka ciekawych adapterów. My mieliśmy okazję przetestować ten, który umożliwia podpięcie obiektywów z bagnetem Canon EF do aparatów z bagnetem E, czyli na przykład A7 i A7R. Zobaczcie jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce.
0
Patryk Wiśniewski
27 Marzec 2014
Artykuł na: 6-9 minut

System z bagnetem E nie mógł się pochwalić aż tak szerokim wyborem szkieł jak na przykład konkurencyjny Mikro Cztery Trzecie. Wraz z premierą bezlusterkowców A7 i A7R z pełnoklatkową matrycą pokazano dwa obiektywy stałoogniskowe i dwa zoomy. Dla entuzjastów fotografii to mocno ograniczony wybór, zwłaszcza, że obiektywy sygnowane logiem Zeissa nie należą do najtańszych.

Rozwiązaniem może być adapter Metabones, który daje dostęp do jednego z największych systemów - Canon EF. To co szczególnie istotne w tym przypadku, to fakt, że z adapterem obiektywy kryją pole pełnej klatki.

Jak fotografuje się takim zestawem? Zapraszamy do lektury naszego testu.

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Wacom Intuos Pro S - test tabletu
Model S, który w maju tego roku uzupełnił zaawansowaną linię Intuos Pro, ma stanowić złoty środek między dużymi tabletami dla zawodowych retuszerów a amatorską linią o...
53
2
BenQ SW270C - test monitora
BenQ SW270C - test monitora
To kolejny szerokogamutowy monitor z serii SW. Teraz o rozdzielczości QHD, przekątnej 27” i z unowocześnioną technologią równomierności wyświetlanego obrazu. Testujemy...
78
3
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
BenQ SW270C - pierwsze wrażenia
W nasze ręce trafił nowy szerokogamutowy monitor o rozdzielczości QHD i przekątnej 27”. Sprawdzamy jego możliwości w praktyce!
9
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)