Metabones Speed Booster - adapter do bezlusterkowców

0
Patrycja Tuszyńska
15 Styczeń 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent akcesoriów fotograficznych Metabones zaprezentował adapter Speed Booster pozwalający na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień. Dostępna jest wersja adaptera z mocowaniem Canon EF do korpusów Sony NEX.

Producent akcesoriów fotograficznych Metabones, wraz z firmą Caldwell Photographics, zaprezentował adapter Speed Booster, pozwalający na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami z matrycą APS-C oraz tych w systemie Mikro 4/3. Adapter, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień, umożliwia uzyskanie bardzo podobnej długości ogniskowej obiektywu jak nominalna. Działa zatem odwrotnie niż telekonwerter.

Pierwsza wersja adaptera pozwoli na używanie obiektywów z mocowaniem Canon EF na korpusach Sony NEX i będzie dostępna w cenie 599 dolarów na stronie Metabones. Planowane są adaptery przystosowane do mocowań obiektywów Nikon F, Leica-R, Contax C/Y, Contarex i ALPA oraz korpusów z linii Fujifilm X i systemu Mikro 4/3.

Specyfikacje:

  • Powiększenie: 0.71x
  • Konstrukcja: 4 elementy w 4 grupach
  • Możliwości (wersja Canon-EF): elektroniczna kontrola przysłony, AF and VR
  • Redukcja długości (Sony NEX): 4,16 mm
  • Redukcja długości (Mikro 4/3): 6,17 mm
  • Wymiary (wersja Sony NEX): 69 mm x 27 mm
  • Waga (wersja Sony NEX): 194 g
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)