Metabones Speed Booster - adapter do bezlusterkowców

0
Patrycja Tuszyńska
15 Styczeń 2013
Artykuł na: 2-3 minuty
Producent akcesoriów fotograficznych Metabones zaprezentował adapter Speed Booster pozwalający na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień. Dostępna jest wersja adaptera z mocowaniem Canon EF do korpusów Sony NEX.

Producent akcesoriów fotograficznych Metabones, wraz z firmą Caldwell Photographics, zaprezentował adapter Speed Booster, pozwalający na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami z matrycą APS-C oraz tych w systemie Mikro 4/3. Adapter, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień, umożliwia uzyskanie bardzo podobnej długości ogniskowej obiektywu jak nominalna. Działa zatem odwrotnie niż telekonwerter.

Pierwsza wersja adaptera pozwoli na używanie obiektywów z mocowaniem Canon EF na korpusach Sony NEX i będzie dostępna w cenie 599 dolarów na stronie Metabones. Planowane są adaptery przystosowane do mocowań obiektywów Nikon F, Leica-R, Contax C/Y, Contarex i ALPA oraz korpusów z linii Fujifilm X i systemu Mikro 4/3.

Specyfikacje:
  • Powiększenie: 0.71x
  • Konstrukcja: 4 elementy w 4 grupach
  • Możliwości (wersja Canon-EF): elektroniczna kontrola przysłony, AF and VR
  • Redukcja długości (Sony NEX): 4,16 mm
  • Redukcja długości (Mikro 4/3): 6,17 mm
  • Wymiary (wersja Sony NEX): 69 mm x 27 mm
  • Waga (wersja Sony NEX): 194 g

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
5
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)