Metabones Speed Booster i Smart Adapter - szybszy autofokus dzięki nowej aktualizacji

0
Michał Chrzanowski
22 Wrzesień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Producent akcesoriów fotograficznych Metabones udostępnił nową aktualizację dla produktów Speed Booster i Smart Adapter z mocowaniem Canon EF. Nowe oprogramowanie w wersji 1.8 ma zoptymalizować pracę automatycznego ustawiania ostrości.

Firma Metabones udostępniła nowe oprogramowanie dla adapterów Speed Booster i Smart Adapter (mocowanie EF). Najnowszy firmware oferuje wsparcie autofokusa detekcji fazy dla bezlusterkowców Sony A7R II i Olympus OM-D E-M1. Jak twierdzi producent, aktualizacja w wersji 1.8 dla adapterów Speed Booster i modeli Smart Adapter znacznie usprawni szybkość autofokusa i sprawi, że praca z obiektywami Canona z mocowaniem EF- EF-S stanie się jeszcze wydajniejsza.

Ponadto, użytkownicy bezlusterkowców z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie zauważą także znaczną poprawę ustawiania ostrości przy pomocy detekcji kontrastu. Jednak szybkość działania AF będzie zależna od podłączonego obiektywu. Zdaniem producenta nowsze szkła powinny działać bez problemu. Pewne trudności mogą pojawiać się przy podpięciu konstrukcji starszych niż dziesięć lat lub obiektywów na przykład Sigmy, Tamrona czy Tokiny.

Niestety nowa aktualizacja wciąż nie oferuje autofokusa podczas nagrywania wideo za pomocą aparatów M43. Jedynie użytkownicy modelu Sony A7R II będą mogli korzystać z AF w czasie filmowania, jednak - jak podkreśla producent - automatyczne ustawianie ostrości nie będzie należeć do najszybszych.

Speed Booster pozwala na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami z matrycą APS-C oraz tych w systemie Mikro 4/3. Adapter, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień, umożliwia uzyskanie bardzo podobnej długości ogniskowej obiektywu jak nominalna. Z kolei Smart Adapter to adapter umożliwiający podłączenie obiektywów Canon EF do bezlusterkowców Sony.

Oprogramowanie w wersji 1.8 jest dostępne dla następujących modeli:

  • EF-E Smart Adapter Mark IV (MB_EF-E-BM4)
  • EF-E Speed Booster ULTRA (MB MB_SPEF-E-BM2)
  • EF-E T Smart Adapter Mark IV (MB_EF-E-BT4)
  • EF-E T Speed Booster ULTRA (MB_SPEF-E-BT2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Smart Adapter (MB_EF-M43-BM1)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Speed Booster (MB_SPEF-M43-BM1)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Speed Booster S (MB_SPEF-M43-BM2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Smart Adapter (MB_EF-M43-BT2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Speed Booster ULTRA 0.71x (MB_SPEF-M43-BT4)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Speed Booster XL 0.64x (MB_SPEF-M43-BT3)

Aktualizację 1.8 można pobrać z poniższych stron:

;

Oprogramowanie dla EF-E Smart Adapter MARK IV i EF-E Speed Booster ULTRA (Mac);

Oprogramowanie dla EF-M43 (Windows);

Oprogramowanie dla EF-M43 (Mac)]

Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta {LNK|http://www.metabones.com;metabones.co

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Sirui AM-2 - nowa linia lekkich, podróżnych statywów z włókna węglowego
Mniejszy i lżejszy bagaż, to większy komfort przemieszczania. Wychodząc na przeciw wymaganiom podróżnych fotografów, nowa konstrukcja statywów z włókna węglowego ma zapewnić większa trwałość i...
0
0
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom ELC 125 i ELC 500 - kompaktowe lampy studyjne ze średniej półki
Elinchrom odświeża ofertę głowic studyjnych. Kompaktowe modele ELC zastąpią popularne lampy RX i BRX, oferując jednocześnie więcej mocy, szybsze czasy przeładowania i...
5
0
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Manfrotto Chicago - nowa linia kevlarowych plecaków dla wymagających
Plecaki Manfrotto Chicago mają spełnić najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie funkcjonalności, jakości materiału oraz możliwości dostosowania do indywidualnych preferencji.
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)