Metabones Speed Booster i Smart Adapter - szybszy autofokus dzięki nowej aktualizacji

0
Michał Chrzanowski
22 Wrzesień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Producent akcesoriów fotograficznych Metabones udostępnił nową aktualizację dla produktów Speed Booster i Smart Adapter z mocowaniem Canon EF. Nowe oprogramowanie w wersji 1.8 ma zoptymalizować pracę automatycznego ustawiania ostrości.
Firma Metabones udostępniła nowe oprogramowanie dla adapterów Speed Booster i Smart Adapter (mocowanie EF). Najnowszy firmware oferuje wsparcie autofokusa detekcji fazy dla bezlusterkowców Sony A7R II i Olympus OM-D E-M1. Jak twierdzi producent, aktualizacja w wersji 1.8 dla adapterów Speed Booster i modeli Smart Adapter znacznie usprawni szybkość autofokusa i sprawi, że praca z obiektywami Canona z mocowaniem EF- EF-S stanie się jeszcze wydajniejsza.

Ponadto, użytkownicy bezlusterkowców z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie zauważą także znaczną poprawę ustawiania ostrości przy pomocy detekcji kontrastu. Jednak szybkość działania AF będzie zależna od podłączonego obiektywu. Zdaniem producenta nowsze szkła powinny działać bez problemu. Pewne trudności mogą pojawiać się przy podpięciu konstrukcji starszych niż dziesięć lat lub obiektywów na przykład Sigmy, Tamrona czy Tokiny.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Niestety nowa aktualizacja wciąż nie oferuje autofokusa podczas nagrywania wideo za pomocą aparatów M43. Jedynie użytkownicy modelu Sony A7R II będą mogli korzystać z AF w czasie filmowania, jednak - jak podkreśla producent - automatyczne ustawianie ostrości nie będzie należeć do najszybszych.

Speed Booster pozwala na pracę obiektywów pełnoklatkowych z bezlusterkowcami z matrycą APS-C oraz tych w systemie Mikro 4/3. Adapter, skracając ogniskową 0.71-krotnie i otwierając przysłonę o 1 stopień, umożliwia uzyskanie bardzo podobnej długości ogniskowej obiektywu jak nominalna. Z kolei Smart Adapter to adapter umożliwiający podłączenie obiektywów Canon EF do bezlusterkowców Sony.

Oprogramowanie w wersji 1.8 jest dostępne dla następujących modeli:

  • EF-E Smart Adapter Mark IV (MB_EF-E-BM4)
  • EF-E Speed Booster ULTRA (MB MB_SPEF-E-BM2)
  • EF-E T Smart Adapter Mark IV (MB_EF-E-BT4)
  • EF-E T Speed Booster ULTRA (MB_SPEF-E-BT2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Smart Adapter (MB_EF-M43-BM1)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Speed Booster (MB_SPEF-M43-BM1)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie Speed Booster S (MB_SPEF-M43-BM2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Smart Adapter (MB_EF-M43-BT2)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Speed Booster ULTRA 0.71x (MB_SPEF-M43-BT4)
  • EF-Mikro Cztery Trzecie T Speed Booster XL 0.64x (MB_SPEF-M43-BT3)

Aktualizację 1.8 można pobrać z poniższych stron:

;
Oprogramowanie dla EF-E Smart Adapter MARK IV i EF-E Speed Booster ULTRA (Mac);
Oprogramowanie dla EF-M43 (Windows);
Oprogramowanie dla EF-M43 (Mac)]
Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta {LNK|http://www.metabones.com;metabones.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
Fomei LED Mini 15W i 30W - kompaktowe, plenerowe lampy światła ciągłego
W ofercie czeskiego producenta pojawiły się ciekawe, kompaktowe lampy LED, które mają szansę wzbogacić produkcje wideo. Czy mają szansę zastąpić popularne...
5
0
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
X-Rite i1Photo Pro 3 Plus - kalibrator do zadań specjalnych
Najnowsze urządzenie do pomiaru kolorów X-Rite pozbywać ma się ważnego problemu tego typu rozwiązań, jakim jest ograniczona zdolność pomiaru powierzchni szorstkich,...
3
0
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Tenba Sue Bryce Collection - gdy jesteś niewolnikiem mody, ale też fotografem. Lub odwrotnie
Choć stylowe torby fotograficzne nie są na rynku nowością, dawno już nie widzieliśmy projektu tak mocno zaangażowanego pod względem wzornictwa. Zaskoczeniem jest także...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)