Ruddy Roye: „W fotografii poszukuję godności“
0
Wspominamy fotografów, którzy odeszli
2 listopad 2016
W mijającym roku odeszło wiele wybitnych osobistości ze świata fotografii. Dziś przywołujemy ich pamięć.
0
Donna Ferrato o wadze fotografii
31 październik 2016
"Chcę być zabrana na samą krawędź ludzkiej egzystencji" - mówi Donna Ferrato, kolejny gość zaproszony do cotygodniowej serii „First Take" przygotowanej przez TIME.
0
Zobacz, jak fotografia wojenna rozwinęła się podczas I wojny światowej
25 październik 2016
Mimo, że początki fotografii wojennej sięgają połowy XIX wieku, dopiero podczas I wojny światowej aparaty były na tyle małe, by móc zabrać je na linię frontu i pozostać mobilnym. Zobaczcie jak rozwój sprzętu wpłynął na postrzeganie wojny.
0
Bruce Gilden o znaczeniu fotografii
24 październik 2016
Bruce Gilden to jeden z bardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych fotografów ulicznych na świecie. W kolejnym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest fotografia.
0
Zobacz, jak powstawały zdjęcia do tegorocznego kalendarza Lavazza
21 październik 2016
Kalendarz Lavazza to obok wydawnictwa Pirelli jedna z wzbudzających największe emocje cyklicznych publikacji fotograficznych. Edycję na rok 2016 przygotował młody fotograf Joey Lawrence. Teraz możemy zajrzeć za kulisy tej produkcji.
0
Zobacz jak wygląda zwykły dzień fotografa na linii frontu
10 październik 2016
Fotograf wojenny to jeden z trudniejszych i najniebezpieczniejszych zawodów świata. Niemal o każdej porze i na każdym kroku czyha niebezpieczeństwo i zagrożenie życia. Jednak dla Ruperta Frere’a, zawodowego żołnierza oraz profesjonalnego fotografa brytyjskiej armii, jest to chleb powszedni.
1
Polski street: Monika Krzyszkowska
6 październik 2016
Mieszkała w Paryżu, najpierw studiując, potem zajmując się promocją tygodnika „The Economist”. Chciałaby kiedyś przetłumaczyć książkę Cartier Bresson’a „Patrzenie jest wszystkim”. Póki co, szykuje się do podróży fotograficznej jego śladami.
0
Elliott Erwitt o magii fotografii
5 październik 2016
Elliott Erwitt to legendarny fotograf agencji Magnum, który w premierowym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest magia decydującego momentu fotografii.
0
Lubicie techniki alternatywne? Ci artyści naświetlają zdjęcia na… trawie
0