Zobacz jak wygląda zwykły dzień fotografa na linii frontu
1
Polski street: Monika Krzyszkowska
6 październik 2016
Mieszkała w Paryżu, najpierw studiując, potem zajmując się promocją tygodnika „The Economist”. Chciałaby kiedyś przetłumaczyć książkę Cartier Bresson’a „Patrzenie jest wszystkim”. Póki co, szykuje się do podróży fotograficznej jego śladami.
0
Elliott Erwitt o magii fotografii
5 październik 2016
Elliott Erwitt to legendarny fotograf agencji Magnum, który w premierowym odcinku cotygodniowej serii „First Take” przygotowanej przez TIME wyjaśnia czym dla niego jest magia decydującego momentu fotografii.
0
Lubicie techniki alternatywne? Ci artyści naświetlają zdjęcia na… trawie
4 październik 2016
W dobie mediów społecznościowych, ze względu na ulotną naturę fotografii cyfrowej coraz więcej twórców sięga po techniki alternatywne, pozwalające na twórczą ingerencję w zdjęcie. Oryginalnością ciężko będzie im jednak przebić duet Ackroyd & Harvey.
0
Flanersi - nowy kolektyw uliczny
27 wrzesień 2016
Joanna Grochala, Karina Krystosiak, Justyna Zawadzka oraz Michał Czarnecki połączyli się pod wspólnym szyldem kolektywu o nazwie Flanersi.
0
Nie żyje Krzysztof Miller – jeden z najwybitniejszych polskich fotoreporterów
9 wrzesień 2016
Zawodowo związany przede wszystkim z Gazetą Wyborczą. Ceniony fotoreporter, znany głównie ze zdjęć dokumentujących strefy konfliktów. Krzysztof Miller zmarł tragicznie w wieku 54 lat.
1
Nie żyje Marc Riboud, jeden z legendarnych przedstawicieli złotej ery fotografii
31 sierpień 2016
„We wszystkim widział dobro“ - mówią o nim jego przyjaciele. Legendarny francuski fotograf i wieloletni członek agencji Magnum zmarł dziś w Paryżu. Miał 93 lata.
0
Nie żyje Andrzej Georgiew, jeden z czołowych polskich portrecistów
29 sierpień 2016
Dziś w wieku 53 lat zmarł Andrzej Georgiew - słynny portrecista aktorów, pisarzy, muzyków, celebrytów oraz ludzi biznesu.
1
7 złotych rad Jimmy'ego Nelsona, fotografa National Geographic [wideo]
23 sierpień 2016
Przez ostatnie 31 lat podróżował i dokumentował najwspanialsze zakątki naszej planety. Teraz Jimmy Nelson, fotograf NatGeo, podzieli się z Wami siedmioma inspirującymi lekcjami, które warto zapamiętać na całe życie.
0
Zobacz, jak wygląda praca fotosisty na planach hollywoodzkich produkcji
0