Nie żyje Marian Schmidt - legenda polskiej fotografii. Miał 73 lata
1
„Trzymając w ręku aparat można wyrządzić bardzo wiele zła” - rozmowa z Łukaszem Bożyckim
9 marzec 2018
O łączeniu kariery naukowej z pasją fotografowania, realizowaniu marzeń, etyce fotografii przyrodniczej i sposobach na oswojenie zwierząt rozmawiamy z Łukaszem Bożyckim.
5
Galeria finalistów Smithsonian Photo Contest 2017 to różnorodne spojrzenie na otaczający nas świat. Wśród wyróżnionych Adam Żądło
7 marzec 2018
Poznaliśmy zdjęcia finalistów 15. odsłony konkursu Smithsonian Photo Contest. Nie zawiedliśmy się. Jak co roku, finałowa galeria prezentuje zbiór oryginalnych i ciekawych kadrów.
0
International Wedding Photographer of the Year 2017 - oto najlepsi fotografowie ślubni minionego roku
6 marzec 2018
Poznaliśmy wyniki International Wedding Photographer of the Year - konkursu w pełni poświęconego fotografii ślubnej. Tytuł fotografa roku został przyznany Erice Mann z duetu Two Mann Studios. Jednak każde zdjęcie z galerii laureatów to prawdziwa moc inspiracji.
1
Chris Payne: „Wyszkoliłem oko tak, by odnajdywać porządek i przejrzystość w wizualnym chaosie.“
2 marzec 2018
Chris Payne, były architekt, w pewnym momencie postanowił zamienić ołówek na aparat, uwieczniając na wielkoformatowych zdjęciach między innymi architekturę. Ostatnie projekty Payne'a, realizowane w fabrykach i zakładach przemysłowych, odbiegają od typowych dokumentacji, zmierzając raczej w kierunku celebracji rzemiosła.
1
Sony World Photography Awards 2018 - 5 Polaków w finale, kolejnych 16 z wyróżnieniami
28 luty 2018
Jeden z największych konkursów fotograficznych przedstawił dziś listę zdjęć zakwalifikowanych do finału. Wśród zakwalifikowanych twórców znalazło się 5 fotografów z Polski. Kolejnych 16 otrzymało specjalne wyróżnienia. Zobaczcie ich prace.
0
Jacek Bonecki: „Do lustrzanki już nie wrócę”
27 luty 2018
Jak najnowszy Fujifilm X-H1 spisuje się w trudnych warunkach? Okazję, by się o tym przekonać, miał już fotograf Jacek Bonecki, który fotografował nim ostatnią edycję Rajdu Africa Eco Race.
14
Grono Polaków wśród zwycięzców konkursu International Photographer of the Year 2017
20 luty 2018
Choć organizowany dopiero od 3 lat, konkurs IPOTY cieszy się dużą popularnością w świecie fotografii. Głównie ze względu na wysoki poziom prezentowanych prac. Miło nam poinformować, że po raz kolejny na podium stanęło wielu Polaków. Zobaczcie ich prace.
0
Zanurz się w bajkowy świat uchwycony na zdjęciach laureatów Underwater Photographer of the Year 2018
16 luty 2018
Za nami kolejna edycja prestiżowego Underwater Photographer of the Year. Tym razem tytuł fotografa roku trafił w ręce Tobiasa Friedricha, który uchwycił doskonale oświetlony i skomponowany kadr „podwodnej tajemnicy“.
0
World Press Photo 2018 - nominacje
1