Bartłomiej Jurecki: „Kwintesencją fotografii jest to, aby w prostocie znaleźć coś niesamowitego.“
1
Pierwszy paparazzo na świecie? Niecodzienne fotograficzne hobby nastolatka z XIX-wiecznej Norwegii
3 styczeń 2018
Carl Størmer zapisał się w dziejach jako fizyk i matematyk, ale w młodości wolne chwile poświęcał zupełnie innej rzeczy. Jako 19-latek pasjonował się wykonywaniem z ukrycia zdjęć znanym osobom na ulicach Oslo.
0
Wielkoformatowa kamera cyfrowa? Wyjątkowy projekt 18-letniego fotografa
2 styczeń 2018
Cyfrowe aparaty wielkoformatowe praktycznie nie istnieją, nie mówiąc już uzyskaniu za ich pomocą ruchomego obrazu. Dzięki pomysłowości, plastykę wielkiego formatu przełożył jednak na język filmowy 18-letni amerykański fotograf Zev Hoover.
2
„Fotografowanie wydaje się proste, a wcale takie nie jest” - rozmowa z Rafałem Nebelskim
31 grudzień 2017
Rok 2017 żegnamy inspirującym wywiadem z fotografem krajobrazowym, jednym ze zwycięzców tegorocznej odsłony prestiżowego konkursu ND Awards. O wyprawach na daleką północ, podejściu do natury, trudach wymagającej pracy terenowej i pasji do samej fotografii rozmawiamy z Rafałem Nebelskim.
2
Strzelaj portrety, zamiast do ludzi - sprzęt fotograficzny w niecodziennej odsłonie w projekcie Jasona Siegela
28 grudzień 2017
Zwykle sprzęt nie odgrywa głównej roli w projektach fotograficznych. Zupełnie odwrotnie sprawa ma się jednak w przypadku projektu “Shoot Portraits, Not People” fotografa Jasona Siegiela, w którym wykorzystywany jest, by nieść ważne przesłanie.
0
Oto najlepsze zdjęcia natury nagrodzone w British Wildlife Photography Awards 2017
27 grudzień 2017
Konkurs British Wildlife Photography Awards już od 8 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące dziką naturę Wysp Brytyjskich. Zobaczcie galerię tegorocznych zwycięzców.
0
Caspar Claasen: „Stajesz się tym, co nieustannie powtarzasz”
25 grudzień 2017
Claasen, to holenderski fotograf, na co dzień zajmujący się głównie fotografią uliczną. W pewnym momencie postanowił podjąć się bardziej osobistego projektu. Seria “Even Fireman” - której tytuł zrodził się po rozmowie z córką - to projekt, który pomógł autorowi wyjść z depresji.
0
Zobacz 20 najdroższych zdjęć, które do tej pory wylicytowano na aukcjach
22 grudzień 2017
Popularność fotografii na rynku sztuki rośnie w zawrotnym tempie, przez co na światowych aukcjach wciąż pobijane są kolejne rekordy. Za niektóre odbitki trzeba zapłacić wręcz astronomiczne kwoty, czego przykładem jest ta lista 20 najdroższych i najcenniejszych zdjęć.
4
Oto siła kompozycji - Witold Ziomek odkryciem roku w konkursie Chromatic Awards. Grono Polaków na podium.
21 grudzień 2017
Polscy fotografowie kolejny raz triumfują. Tym razem przy okazji nowej pozycji na mapie konkursów fotograficznych - Chromatic Awards. Zobaczcie nagrodzone prace.
0
Comedy Wildlife Photography Awards 2017 - znamy zwycięzców
0