Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - poznaliśmy nazwiska nominowanych fotografów
0
Ilker Karaman: “Poprzez zdjęcia chcę pokazać ludziom to, co ignorują żyjąc w pędzie”
6 wrzesień 2018
Inżynier elektronik z Ankary w Turcji, łączy tradycyjną tematykę fotografii ulicznej z autoportretem. Ilker Karaman wykorzystuje ulicę jako tło do tego, czego naprawdę szuka: zrozumienia swojej pozycji w otoczeniu.
0
Wildlife Photographer of the Year 2018 - zobaczcie zdjęcia finalistów
3 wrzesień 2018
Dobiega końca tegoroczna edycja Wildlife Photographer of the Year. Laureatów tego prestiżowego konkursu poznamy 16 października, jednak już teraz organizatorzy zaprezentowali 14 zdjęć finalistów.
0
Najlepsze czarno-białe zdjęcia dzieci z konkursu B&W Child 2018. Polacy wśród wyróżnionych
24 sierpień 2018
Dobiegła końca pierwsza część tegorocznej edycji organizowanego od 5 lat konkursu B&W Child, nagradzającego najlepsze monochromatyczne zdjęcia dzieci. Zobaczcie galerię zwycięskich zdjęć.
2
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 sierpień 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 sierpień 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1
Poznaliśmy wyniki MonoVisions Photography Awards 2018. Wśród laureatów grono Polaków
1 sierpień 2018
Za nami druga edycja MonoVisions Photography Awards. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz konkurs fotografii monochromatycznej okazał się wyjątkowo szczęśliwy dla Polaków, których prace zdominowały poszczególne kategorie.
2
Polak w finale Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2018. Zobaczcie prace, które walczą o zwycięstwo
24 lipiec 2018
Dziesiąta, jubileuszowa edycja największego na świecie konkursu astrofotografii weszła w fazę finałową. Miło nam poinformować, że wśród autorów, którzy powalczą o główną nagrodę znalazł się Polak, Łukasz Sujka. Oto prace finalistów.
0
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 lipiec 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
0