Test aparatu Nikon LITE TOUCH 140 ED

Przedstawiamy test apratu kompaktowego Nikon Lite Touch Zoom 140 ED. Jak sprawdził się aparat uhonorowany nagrodą EISA w naszym teście.
PODSUMOWANIE
Testowany aparat wybronił się doskonale pomimo mego początkowego sceptycyzmu. Ostatecznie przekonałem się do niego po wykonaniu odbitek i zobaczeniu efektów swej pracy. Mimo iż jest wyposażony dość skromnie w funkcje obecne masowo u konkurencji spod znaku Olympusa czy Samsunga to jest mimo wszystko aparatem godnym uwagi. Oferuje nam solidną obudowę, ponadprzeciętne możliwości optyczne i doskonałe naświetlanie.
Każdy kto kocha fotografować wie, że to jest najważniejsze i nie da się tych cech zrekompensować wodotryskami, które często pozostają w praktyce niewykorzystane.
Aparat ma przyzwoitą cenę i jest naprawdę godny uwagi...

Ocena końcowa:przykładowe zdjęcia:lampa błyskowa "oszczędnie" dawkuje błysk i nie prześwietla fotografowanych postaci


ciemna postać dziecka na jasnym tle została naświetlona poprawnie - mimo zdradliwej, czarnej kurtki, tło nieco prześwietlone
Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0