Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
0
Organizacja to klucz do sukcesu - rozmowa z Arne Trautmannem
1 kwiecień 2016
Fotografia stockowa obecna jest wszędzie, ale dla wielu fotografów to wciąż słabo poznany obszar. O zmieniającym się rynku, problemach i zaletach pracy fotografa stockowego opowiada nam weteran branży, Arne Trautmann.
0
Graniczne stany miasta - rozmowa z Agnieszką Rayss
11 marzec 2016
O tym co nie pasuje do pięknej wizji Warszawy, poszukiwaniu równoległej rzeczywistości i powstawaniu książki "Tu się zaczyna koniec miast” z Agnieszką Rayss rozmawia Monika Szewczyk-Wittek.
0
Damian Chrobak o reaktywacji Un-Posed: Jesteśmy otwarci na nowych członków
4 luty 2016
Un-Posed to założony w 2011 kolektyw, który udowadnia, że Polacy nie gęsi i swoich mistrzów streeta też mają. Po ponad roku nieobecności wracają w odświeżonym składzie. Z założycielem kolektywu, Damianem Chrobakiem rozmawiał Mateusz Grybczyński.
1
"Najważniejsza jest koncepcja" - rozmowa z Wojtkiem Wojtczakiem
3 październik 2015
W Polsce jest tylko kilka firm, które pozwalają na kreatywną pracę. Reszta oczekuje od fotografów tego, by być dobrym technicznie i nie robić „kaszany” - o pracy i prawdziwej naturze rynku fotografii modowej rozmawiamy z Wojtkiem Wojtczakiem.
1
„Rolke” - nowy album jednego z najważniejszych polskich fotografów
30 wrzesień 2015
Najnowsza, poświęcona kobietom publikacja pod tytułem „Rolke” prezentuje 60-letni dorobek artysty na niemal 200 fotografiach. O książce rozmawiamy z jej autorem.
0
Wojna to ludzkość w swojej najgorszej postaci - rozmowa z Christopherem Morrisem
27 maj 2015
W gruncie rzeczy fotografia wojenna opiera się na sfotografowaniu momentu, w którym jedna osoba chce zabić drugą. A tego nie da się uwiecznić z odległości kilkuset metrów. Musisz być w centrum wydarzeń - w odległości pięćdziesięciu metrów, nawet trzech metrów, a to oznacza, że ryzykujesz - z Christopherem Morrisem rozmawiał Michał Chrzanowski.
0
Fotografia musi być chropowata - rozmowa z Krzysztofem Millerem
25 maj 2015
Rozwój mediów internetowych na nowo kształtuje rzeczywistość, również fotograficzną. O kondycji fotografii prasowej, wpływie internetu na odbiorcę, granicach zawodu fotografa wojennego i konkursie World Press Photo rozmawialiśmy z Krzysztofem Millerem.
0
Fotoreportaż ma się dobrze – rozmowa z Piotrem Małeckim
18 maj 2015
Kondycja współczesnego fotoreportażu, łączenie fotografii, dźwięku i ruchomego obrazu, jako nowa forma dziennikarska i artystyczna. O nowych mediach, fotokastach i wynikach konkursu Word Press Photo rozmawialiśmy z Piotrem Małeckim.
0
Daisuke Yokota
7 październik 2014
0