„Rolke” - nowy album jednego z najważniejszych polskich fotografów
0
Wojna to ludzkość w swojej najgorszej postaci - rozmowa z Christopherem Morrisem
27 maj 2015
W gruncie rzeczy fotografia wojenna opiera się na sfotografowaniu momentu, w którym jedna osoba chce zabić drugą. A tego nie da się uwiecznić z odległości kilkuset metrów. Musisz być w centrum wydarzeń - w odległości pięćdziesięciu metrów, nawet trzech metrów, a to oznacza, że ryzykujesz - z Christopherem Morrisem rozmawiał Michał Chrzanowski.
0
Fotografia musi być chropowata - rozmowa z Krzysztofem Millerem
25 maj 2015
Rozwój mediów internetowych na nowo kształtuje rzeczywistość, również fotograficzną. O kondycji fotografii prasowej, wpływie internetu na odbiorcę, granicach zawodu fotografa wojennego i konkursie World Press Photo rozmawialiśmy z Krzysztofem Millerem.
0
Fotoreportaż ma się dobrze – rozmowa z Piotrem Małeckim
18 maj 2015
Kondycja współczesnego fotoreportażu, łączenie fotografii, dźwięku i ruchomego obrazu, jako nowa forma dziennikarska i artystyczna. O nowych mediach, fotokastach i wynikach konkursu Word Press Photo rozmawialiśmy z Piotrem Małeckim.
0
Daisuke Yokota
7 październik 2014
Prezentujemy niepokojące prace Daisuke Yokoty oraz krótką rozmowę z japońskim artystą, którego prace mogliśmy oglądać w trakcie TIFF Festival we Wrocławiu.
0
"Dziś każdy jest fotografem" - Erik Kessels - rozmowa
11 wrzesień 2014
Erik Kessels to artysta, kurator, twórca książek fotograficznych, dyrektor kreatywny agencji reklamowej, miłośnik amatorskich i archiwalnych zdjęć oraz piewca niedoskonałości.
0
Jan Brykczyński - rozmowa
24 lipiec 2014
Z Janem Brykczyńskim rozmawiamy o jego najnowszym projekcie BOIKO, który ukazał się w formie książki, a od 9 sierpnia możecie go oglądać na wystawie w Leica Gallery Warszawa.
0
Rozmowa z Pawłem Fabjańskim
16 lipiec 2014
O cienkiej granicy między komercją i sztuką, tumblerowej pułapce i edukacji rozmawiamy z Pawłem Fabjańskim, jednym z najbardziej utytułowanych polskich fotografów reklamowych, wykładowcą łódzkiej Filmówki oraz autorem warsztatów masterclass w Collegium Artis.
0
Alex Webb i Rebecca Norris Webb - rozmowa
20 czerwiec 2014
Udało nam się przeprowadzić rozmowę z członkiem prestiżowej agencji Magnum Photos - Alexem Webbem oraz jego żoną - Rebbecą Norris Webb.
0
Sara Lewkowicz - fotograf roku Sony World Photography Awards
0