Sony 24-70mm f/2.8 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T* - test

Optyka marki Carl Zeiss jest od ponad 160 lat synonimem najwyższej jakości. Obiektyw Sony 24-70mm f/2.8 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T* to zoom pełnoklatkowy przeznaczony głównie do zastosowań profesjonalnych. Siedemnaście soczewek w tym elementy asferyczne i o niskiej dyspersji oraz powłoki antyodblaskowe powinny zagwarantować dobrą jakość zdjęć.
0
Mariusz Zach
8 Maj 2009
Artykuł na: 2-3 minuty

3. Konstrukcja
Obiektyw Sony 24-70mm f/2.8 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T* to jasny (stałe światło f/2.8) zoom dostosowany do pełnej klatki. Te dwa czynniki powodują, że ma on duże rozmiary i masę prawie jednego kilograma. Na bocznej ścianie ma wbudowany przełącznik, który służy do wyboru między manualnym i automatycznym ustawianiem ostrości oraz przycisk blokady autofokusa z możliwością zdefiniowana innej funkcji w aparacie. Obiektyw ma metalowy bagnet. Na powierzchni zoomu widnieją białe napisy informujące nas z jakim obiektywem mamy do czynienia, a jedyna czerwona litera "T*" podkreśla występowanie powłok zapewniających lepsze przepuszczanie światła i osłabiających poświatę.

Obiektyw Sony 24-70mm f/2.8 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar T* zbudowany jest z 17 elementów wśród których występujedwie soczewki asferyczne i dwie o niskiej dyspersji (ED). Przysłona składa się z dziewięciu listków, które możemy domykać od f/2.8 do f/22 w całym zakresie ogniskowych.

Osoby, które chciałyby ten obiektyw wykorzystywać razem z filtrem polaryzacyjnym albo z filtrem połówkowym na pewno ucieszy wiadomość, że podczas ustawiania ostrości nie obraca się przednia część, na której mocuje się te elementy. Ogniskowe możemy zmieniać w zakresie od 24 do 70mm. Poniżej umieszczone są przykładowe zdjęcie obrazujące powiększenia jakie uzyskać możemy tym zoomem.
Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3 - zdjęcia przykładowe
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3 - zdjęcia przykładowe
Niespotykany zakres ogniskowych o ekwiwalencie 24-400 mm, zaawansowana optyka, szybki AF, a także kompaktowa i w pełni uszczelniona konstrukcja - tak nowy uniwersalny...
12
2
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu
Canon RF 85 mm f/1.2L USM ma wyznaczać nowe standardy w segmencie jasnych, portretowych szkieł. Sprawdźmy zatem, czy producent dokonał rewolucji i faktycznie...
9
6
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
40
4
Powiązane artykuły