GigaPan EPIC PRO - test
0
VisibleDust - test sprzętu do czyszczenia matryc i nie tylko
14 lipiec 2010
Czyszczenie matrycy to jedna z bardziej problematycznych czynności z jaką mają do czynienia użytkownicy lustrzanek. Mimo zastosowania różnego rodzaju systemów czyszczących na sensorach osiadają zabrudzenia, które musimy wyczyścić sami lub udać się do serwisu. Dzisiaj sprawdzimy akcesoria firmy VisibleDust.
0
Aperture 3 - co nowego?
23 kwiecień 2010
W tamtym roku publikowaliśmy serię artykułów poświęconych programom do wywoływania plików RAW. Jednym z nich był Aperture 2. W związku z premierą trzeciej wersji tego programu postanowiliśmy sprawdzić jakie nowe możliwości obróbki i katalogowania zdjęć oferuje.
0
Lowepro Classified 250 AW - test torby
31 marzec 2010
Classified 250 AW to największa z serii toreb fotograficznych firmy Lowepro zaprojektowanych tak, by na pierwszy rzut oka nie zdradzały swojej zawartości. Dyskretny wygląd i duża pojemność to jej najważniejsze cechy. Zainteresowanych innymi zaletami i wadami tej konstrukcji zapraszamy do lektury naszego testu.
0
LCD ViewFinder - test
27 styczeń 2010
Na rynku jest coraz więcej lustrzanek, które dają możliwość nagrywania klipów filmowych. Właśnie z myślą o użytkownikach tych aparatów firma LCDVF wypuściła powiększający wizjer mocowany do ekranu LCD.
0
Sony Party-shot IPT-DS1 - test
22 grudzień 2009
Sony Party-shot to stacja dokująca, która umożliwia wykonywanie zdjęć bez udziału człowieka. Mocujemy na niej aparat, a Party-shot obraca go, pochyla, zoomuje, wyszukuje twarze i robi zdjęcia.
0
SanDisk CompactFlash Extreme Pro - test praktyczny
18 wrzesień 2009
Kilka dni temu SanDisk poinformowal o wprowadzeniu na rynek najszybszej na świecie karty pamięci CF - SanDisk Extreme Pro. Dzięki standardowi UDMA6 osiągnięto niewiarygodną szybkość zapisu 90 MB/s, co odpowiada wskaźnikowi 600x. Zaciekawiło nas to, jakie korzyści osiągniemy korzystając z ekstremalnie szybkich kart. Postanowiliśmy wykonać szybki test praktyczny.
0
Crumpler Master Delhi 620 - test torby
16 maj 2009
Przedstawiamy test redakcyjny torby fotograficznej Crumpler Master Delhi 620. Przez prawie cztery miesiące nasi redaktorzy wykorzystywali tę torbę do przenoszenia sprzętu fotograficznego. Objechała z nami pół świata, pracowała podczas relacji z PMA i służyła w codziennej pracy redakcji. Zobaczcie jak się sprawdziła.
0
HP Deskjet F735 - test drukarki
19 marzec 2009
Korzystając z okazji, że HP wypuściło w ostatnim czasie drukarkę wielofunkcyjną z możliwością drukowania zdjęć w przystępnej cenie, postanowiliśmy sprawdzić jak ta niskobudżetowa propozycja rzeczywiście poradzi sobie z drukiem fotografii.
0
Nikon Capture NX2 - test
0
Adobe Lightroom 2 - test
6 luty 2009
Pliki RAW są pewnego rodzaju cyfrowym negatywem, który jest w stanie pomieścić znacznie więcej informacji niż jesteśmy w stanie przenieść na papier fotograficzny czy do pliku JPEG. Często RAW-y są tylko materiałem wyjściowym do osiągnięcia dużo ciekawszego efektu na zdjęciu końcowym. Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku programom do obróbki właśnie tego formatu plików. W tym tygodniu zajmiemy się programem Lightroom 2.
0
Apple Aperture 2 - test
30 styczeń 2009
Pliki RAW są pewnego rodzaju cyfrowym negatywem, który jest w stanie pomieścić znacznie więcej informacji niż jesteśmy w stanie przenieść na papier fotograficzny czy do pliku JPEG. Często RAW-y są tylko materiałem wyjściowym do osiągnięcia dużo ciekawszego efektu na zdjęciu końcowym. Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku programom do obróbki właśnie tego formatu plików. W tym tygodniu przyjrzymy się programowi Aperture 2.0
0
Photoshop Elements 7 - test
20 listopad 2008
Przyszedł czas by przyjrzeć się bliżej nowej, już siódmej wersji popularnego oprogramowania do obróbki zdjęć Photoshop Elements. Tradycyjnie program przypomina okrojoną, ale zarazem przystępniejszą i prostszą w obsłudze wersję profesjonalnego Photoshop CS4. W programie wprowadzono kilka nowych funkcji, mających na celu ułatwić pracę mniej doświadczonym miłośnikom fotografii i grafiki cyfrowej.
0
Zdalne sterowanie błyskiem Olympusa E-3
6 marzec 2008
Wraz ze swą najnowszą, profesjonalną lustrzanką, Olympus jesienią zeszłego roku zaprezentował nie tylko nowe obiektywy z ultradźwiękowym napędem autofokusa, ale również dwie "odświeżone" lampy błyskowe, pozwalające na zdalne sterowanie błyskiem. Zapraszamy do zapoznania się z wrażeniami z użytkowania zestawu "Olympus E-3, FL-36R i FL-50R".
0