Fujifilm TCL-X100 - test

TCL-X100 to drugi konwerter przeznaczony dla aparatów Fujifilm X100 i X100s. Tym razem japoński producent zaoferował konwerter o mnożniku 1,4x, dzięki czemu otrzymamy ekwiwalent 50 milimetrów. Zobaczcie jak TCL-X100 poradził sobie w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

28 Sierpień 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

W modelu X100 i X100s Fujifilm zastosował niewymienny obiektyw Fujinon 23 mm o świetle f/2, który daje kąt widzenia jak obiektyw o ogniskowej 35 mm na pełnej klatce. Obiektyw składa się z 8 elementów w 6 grupach. Trzeba przyznać, że jest to nieduża konstrukcja, biorąc pod uwagę konieczność krycia obszaru matrycy APS-C.

Nie tak dawno temu japoński producent zaoferował szerokokątny konwerter, który dawał ekwiwalent 28mm. Teraz przyszedł czas na kolejną propozycję dedykowaną do aparatów Fujifilm X100 i X100s. TCL-X100 jest konwerterem, który bez spadku światłosiły obiektywu wydłuży ogniskową do ekwiwalentu 50 mm. Składa się z 4 elementów ułożonych w 3 grupach. Soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi Fujinon EBC.

Przekonajmy się jak TCL-X100 poradził sobie w naszym studio oraz w warunkach plenerowych.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Budowa i osiągi optyczne
  3. Zdjęcia przykładowe

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Rogue Sling 6L - test torby fotograficznej
Wandrd Sling to rozbudowana i wytrzymała „nerka” przystosowana do przenoszenia również cięższego zestawu fotograficznego lub filmowego. Sprawdzamy jak taki koncept radzi sobie w praktyce.
39
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite - testujemy nowe uniwersalne lampy LED
Hobolite to nowa, plasująca się w segmencie premium marka oświetleniowa, która za cel stawia sobie wszechstronność zastosowań. Możliwości nowych lamp przetestowaliśmy...
41
Powiązane artykuły