EZ-MICRO - 20-krotne powiększenie fotografowanego przedmiotu dzięki sprzężonemu z aparatem mikroskopowi firmy Nikon.
0
Test urządzeń do wyświetlania zdjęć w wysokiej rozdzielczości HD
18 lipiec 2007
Coraz więcej osób ma w domu telewizor wysokiej rozdzielczości HD Ready o przekątnej od 32 cali wzwyż. Jednak programów telewizyjnych w wersji HD jest stosunkowo mało. Płyty standardu Bluray Disc czy HD DVD dopiero trafiają na rynek. Nasza niezwykle droga plazma czy LCD po prostu się marnuje! Jest jednak sposób, aby dobrze wykorzystać duże pieniądze, które zapłaciliśmy za nowoczesny telewizor. Pokażmy na nim zdjęcia cyfrowe w wysokiej rozdzielczości!
0
CBL Lens - sposób na doskonały balans bieli
21 kwiecień 2007
Jak istotny jest właściwy dobór równowagi bieli dobrze wiedzą profesjonaliści wykonujący zdjęcia, na których kolorystyka ma decydujące znaczenie dla ich jakości. Na przeciw potrzebom bardzo precyzyjnego ustawienia balansu bieli wyszła koreańska firma CBL Lens, która wyprodukowała przyrząd służący do równoważenia wszystkich kolorów, a nie tylko bieli. O tym, czy jest on skuteczny, a w szczególności czy jest skuteczniejszy od szarej karty, dowiedzieć się można z przeprowadzonego przez naszą redakcję testu.
0
Green Clean czyli samodzielne czyszczenie matrycy w praktyce
12 styczeń 2007
Z problemem brudnej matrycy spotkała się większość użytkowników lustrzanek cyfrowych. Jej czyszczenie wiąże się z reguły z oddaniem aparatu do serwisu. Na rynku pojawiły się zestawy czyszczące do samodzielnego przeprowadzania 'higieny" aparatu. Do naszej redakcji trafił zestaw firmy Green Clean. Z drżącymi rękami zabraliśmy się za jego test, przeprowadzony na mocno zabrudzonym aparacie przyjaciela redakcji.
1
Test zestawu SanDisk CompactFlash Extreme IV z czytnikiem FireWire
3 listopad 2006
Dzięki uprzejmości firmy SanDisk otrzymaliśmy do testów zestaw karta CompactFlash Extreme IV 4GB z szybkim czytnikiem FireWire. Seria Extreme IV to w tej chwili najszybsze nośniki produkowane przez firmę SanDisk. Sprawdziliśmy jak się sprawuje w zestawie z dedykowanym czytnikiem.
0
Color Vision Print FIX Pro Suite - test
3 sierpień 2006
Zestaw Print FIX Pro Suite firmy Color Vision to kompleksowe rozwiązanie jeśli chodzi o domową (ale nie tylko) kalibrację monitora i drukarki. Wypróbowaliśmy je w redakcji. Jak skuteczna jest ta kalibracja? Czy obsługa jest tak łatwa, jak zapewnia producent? Odpowiedzi na te pytania w naszym teście.
0
System korekcji barw QPcard - test
14 marzec 2006
Przedstawiamy test systemu korekcji kolorów na zdjęciach cyfrowych firmy QPcard. Składający się z kolorowych kart i oprogramowania kalibrującego system ma zapewniać wierne oddanie kolorów w różnych warunkach zdjęciowych. Na ile jest skuteczny, pokaże nasz test.
0
HP Photosmart 8750 - test
21 październik 2005
Wiosną tego roku, z okazji targów PMA 2005 informowaliśmy o pierwszej 9-atramentowej drukarce fotograficznej, czyli modelu HP Photosmart 8750. Mieliśmy ten model ostatnio w redakcji i nie omieszkaliśmy sprawdzić, jak sprawuje się w praktyce.
0
3D Master Kit - stereofotografia dla wszystkich
30 kwiecień 2004
Czyżby wracała moda na fotografię stereoskopową? Na ostatnich łódzkich targach Film Video Foto firma Nowe Media zaprezentowała zestaw 3D Master Kit, który doskonale może służyć jako wprowadzenie do tej nieco zapomnianej już dziedziny fotografii. Produkt tak bardzo spodobał się jurorom przyznającym medale targów FVF 2004, że postanowili nagrodzić go wyróżnieniem. Zapraszamy do przeczytania naszego mini-testu.
0
Leaf Valeo - krótki test ścianki cyfrowej
0
Skaner Durst Sigma - krótki test
8 październik 2002
Dzięki uprzejmości firmy ProfiLab mieliśmy możliwość przetestowania profesjonalnego skanera do filmów Sigma firmy Durst. Skaner ten to szczególnie ciekawa propozycja dla fotografów chcących przenieść swoje archiwa filmów średniego formatu na nośniki cyfrowe.
0