WAKACYJNY NIEZBĘDNIK 2016!
29 czerwiec 2016
3
Fotografowie w drodze - relacja z Fotofestiwalu
22 czerwiec 2016
Jubileuszowa edycja festiwalu poświęcona była fotografii podróżniczej, drodze i przemieszczaniu się w szerszym kontekście. Były zachwyty ale i rozczarowania.
0
Pozdrowienia z Auschwitz: Wszystko w porządku, brak tylko Ciebie i słońca
13 czerwiec 2016
Publikacja szybko stała się jedną z nielicznych polskich książek fotograficznych, które odbiły się szerokim echem na całym świecie. O jej fenomenie z Pawłem Szypulskim rozmawiał Kuba Bors.
0
Miesiąc Fotografii 2016 - korespondencja z Krakowa
7 czerwiec 2016
Wyjazdy do Krakowa stały się już tradycją w środowisku fotograficznym. Jedne edycje Miesiąca Fotografii były pełne zachwytów, inne - rozczarowywały. Jak będzie w tym roku?
1
Michał Matejko: OBCY - recenzja książki
21 maj 2016
Książka opowiada o terenach warszawskiej elektrociepłowni Siekierki. Dla badaczy i pasjonatów tematów ufologicznych jest to obszar szczególny - słynący z licznych obserwacji zjawisk paranormalnych.
0
Piękny ale bestia, czyli nie tylko design
19 kwiecień 2016
Najnowszy PEN to nie tylko elegancki i stylowy design. Nie dajcie się zwieść - ten wyjątkowy korpus skrywa najnowsze technologie, które pozwolą wyzwolić waszą kreatywność!
6
Po 11 - Nie ilustruj! - czyli w obronie zdjęcia roku BZ WBK
18 kwiecień 2016
W World Press Photo i POYi postawiono w tym roku na czytelność – prace zgrabne i rzetelne, dalekie od niuansów, słowem, dobre ilustracje. Ale czy tylko tym powinna być dobra fotografia prasowa? Ilustracją właśnie?
6
Malediwy, świat nieznany 
– w podróży z Fujifilm X-Pro2
13 kwiecień 2016
Myślisz Malediwy i widzisz rzędy domków na spokojnej tafli turkusowej wody. W rzeczywistości nie ma to jednak nic wspólnego z prawdziwym życiem mieszkańców tego rajskiego archipelagu.
2
POYi 2016 – kawa na ławę, czyli o wynikach subiektywnie
11 kwiecień 2016
Pictures of the Year international to amerykański odpowiednik World Press Photo, choć o dłuższej niż WPP tradycji. Wyniki tegorocznej edycji można podsumować w zasadzie w 5 krótkich punktach.
1
Olympus PEN-F - historia legendy
0