"Wielka księga fotografii" - recenzja
0
Bogdan Konopka "Beijing Opera - work in progress" - recenzja
29 lipiec 2006
Wystawie Bogdana Konopki "Beijing Opera - work in progress" towarzyszy bardzo ładnie wydany katalog. Jednak wspólne dzieło Galerii Bielskiej BWA i Wydawnictwa Kropka to nie tylko pamiątka z ekspozycji, ale pełnoprawna autonomiczna publikacja.
0
Kenia Foto Safari 2006 - relacja z wyprawy
12 lipiec 2006
W ostatnich dniach czerwca uczestnicy zapowiadanego przez nas fotograficznego safari wrócili z Kenii do Warszawy. Pasjonaci fotografii dzikiej, egzotycznej przyrody przywieźli mnóstwo zdjęć z najpiękniejszych parków narodowych Kenii. Prezentujemy relację i zdjęcia jednego z uczestników wyprawy.
0
Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi 2006 -  relacja
23 maj 2006
MFF 2006 Do 21 maja 2006 roku odbywał się Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi. W tegorocznym programie pojawiły się nowe pozycje, takie jak aukcja fotografii, przegląd portfolio i wystawa retrospektywna. O tym, czy warto było odwiedzić Łódź, piszemy w naszej relacji z festiwalu.
0
Miesiąc Fotografii w Krakowie 2006 - relacja
17 maj 2006
Tegoroczny Miesiąc Fotografii w Krakowie to ponad pięćdziesiąt wystaw, z czego niemal połowa w programie głównym. Gościem specjalnym była węgierska ekspozycja "Budapest Feeling". Również tutaj mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć pełną wersję wystawy "Teraz Polska". Czy jednak atrakcji nie jest zbyt wiele? Jak wygląda organizacja festiwalu? O tym wszystkim w naszej subiektywnej relacji z części programu.
0
"Czeska Fotografia XX wieku" - korespondencja z Pragi
13 sierpień 2005
O trwającej jeszcze w czeskiej Pradze wystawie "Czeska Fotografia XX wieku" pisaliśmy już z okazji jej otwarcia. Zapraszamy do lektury recenzji tego monumentalnego przedsięwzięcia.
0
Miesiąc Fotografii w Bratysławie 2004
17 listopad 2004
Jak co roku w listopadzie w Bratysławie odbywa się najstarszy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal fotografii. Tegoroczna, 14. edycja Miesiąca to ponad 30 wystaw indywidualnych i zbiorowych, warsztaty, prelekcje oraz przegląd Porfolio Review. Prezentujemy obszerną relację z tego wydarzenia.
0
"Gry z portretem" Krzysztofa Gierałtowskiego - recenzja
16 październik 2004
"Gry z portretem" Krzysztofa Gierałtowskiego to wydana nakładem autora książka poświęcona znakomitemu portreciście, w której nie znajdziemy ani jednego zdjęcia. Zobaczmy, czy taka fotograficzna głodówka wyszła jej na dobre.
0
"Encyklopedia fotografii cyfrowej" Tima Daly
6 lipiec 2004
Od niedawna można kupić w księgarniach kolejną pozycję dla amatorów fotografii cyfrowej - firmowaną przez magazyn "Focus" "Encyklopedię fotografii cyfrowej" napisaną przez Tima Daly. Starannie wydana, niemal trzystustronicowa książka nie ma co prawda formy encyklopedycznej, jak sugerowałby tytuł, ale zawiera mnóstwo przydatnych informacji zarówno dla początkujących, jak i nieco bardziej zaawansowanych miłośników cyfry.
0
World Press Photo 2004 w Warszawie - relacja
0