Film obyczajowy produkcji polskiej - rozmowa z Kubą Dąbrowskim
0
Paweł Stelmach - rozmowa z laureatem Grand Prix 5-boju 2013
13 styczeń 2014
Przedstawiamy rozmowę z laureatem Grand Prix 5-boju 2013 - Pawłem Stelmachem.
0
Ściany jak kartki, kartki jak ściany - rozmowa z Anią Nałęcką
11 grudzień 2013
Prezentujemy rozmowę z graficzką i projektantką Anią Nałęcką, która opowiada nam o pracy nad wystawą "Nieodwracalne" Agnieszki i Maćka Nabrdalików oraz "Stand By" Sputnik Photos, którą do 26 stycznia 2014 możemy oglądać w Leica Gallery Warszawa.
0
Agnieszka i Maciek Nabrdalik - rozmowa
5 listopad 2013
Polecamy naszą rozmowę z Agnieszką i Maćkiem Nabrdalikami, podczas której opowiadają nam o pracy nad projektem "Nieodwracalne", poświęconym byłym więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych. Od 9 listopada w Leica Gallery Warszawa możemy oglądać wystawę złożoną z fotografii, tekstu i ilustracji dźwiękowych. Prezentacja jest dobrą okazją do zapoznania się z książką pod tym samym tytułem.
0
Odnaleźć kawałek siebie w zdjęciach - rozmowa z Jacobem Aue Sobolem
28 październik 2013
Jacob Aue Sobol, jeden z najzdolniejszych fotografów młodego pokolenia, członek legendarnej agencji fotograficznej Magnum, opowiada nam o cyklu "Arrivals and Departures" oraz innych projektach, nad którymi obecnie pracuje. Wystawę jego prac możecie oglądać w Leica Gallery Warszawa do 17 listopada 2013.
0
TIFF Festival we Wrocławiu: 18-27 października 2013
11 październik 2013
Wernisaże, spotkania z fotografami z Polski, Niemiec, Hiszpanii oraz pokazy filmów w Kinie Nowe Horyzonty. To tylko wybrane atrakcje, które czekają na amatorów fotografii podczas tegorocznej edycji TIFF Festival odbywającej się pod hasłem "Real Fake Photography". Uroczysta inauguracja Festiwalu odbędzie się już 18 października o godzinie 19.00 w Muzeum Współczesnym Wrocław. W programie głównym znalazły się wystawy Cristiny de Middel, Pawła Fabjańskiego, Andreasa Schmidta oraz Michała Matejko, a książki do sekcji Publikacje wybrał w tym roku Michael Kominek.
0
Warsaw Photo Days 2013
4 październik 2013
Prezentujemy program pierwszej edycji Warsaw Photo Days 2013, która odbędzie się w dniach 4-31 października w Warszawie.
0
Marcin Dobas - rozmowa o fotografii podróżniczej
16 lipiec 2013
Prezentujemy rozmowę z Marcinem Dobasem, twórcą specjalizującym się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej.
0
Powrót do przyszłości z Iriną Werning
4 lipiec 2013
Do Polski przyjeżdża Irina Werning - autorka głośnego projektu "Powrót do przyszłości", w którym zestawia dwie fotografie tej samej osoby w tej samej pozie i w tym samym miejscu, lecz po upływie wielu lat. W lipcu fotografka zrealizuje w naszym kraju sesje zdjęciowe, których efekty będzie można zobaczyć w sierpniu.
0
MFK 2013: "Pogranicza mody" - rozmowa z Pawłem Szypulskim
0