"Trzeba być sobą i bronić swojego pomysłu" - rozmowa z Tomaszem Gotfrydem
0
Mały może więcej? – o przesiadce na zaawansowane bezlusterkowce rozmawiamy z zawodowymi fotografami
30 styczeń 2017
Wielu profesjonalnych fotografów nadal podchodzi sceptycznie do pracy w oparciu o systemy bezlusterkowe. O swoich doświadczeniach opowiedzieli nam Ci z nich, którzy się na to zdecydowali: fotoreporter Piotr Bławicki, portrecista Wiktor Franko, oraz fotograf ślubny i komercyjny Rafał Krasa.
17
Andrea Francolini:„ Zacząłem robić zdjęcia, bo nie byłem w stanie narysować tego, co widzę.“
16 styczeń 2017
650 kilometrów na północ od Islamabadu, w północnym Pakistanie, Andrea Francolini próbuje stworzyć dzieciom godne warunki do nauki, mimo wiecznych niedoborów prądu i braku podstawowego wyposażenia.  Ten włoski fotograf ma za sobą edukację w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii, dziś jest mieszkańcem Australii. Na co dzień znany jest z… fotografii jachtów.
0
„Chcę tworzyć obrazy, które prowokują“ - rozmowa z CY Frankelem
9 styczeń 2017
CY Frankel interesuje się zdolnością medium fotograficznego do zarówno dokumentowania rzeczywistości, jak i konstruowania jej. Pod tym pseudonimem kryje się Chaim Yehuda Frankel, fotograf mieszkający w Londynie. W projekcie „Careful” zgromadził niepozowane, pozornie niepowiązane ze sobą fotografie, wykonane w różnych miejscach przez okres ponad dwóch lat. Opowiada nam o balansowaniu na granicy dokumentu i sztuki.
0
Maxim Dondyuk: "Być szczerym wobec tych, których fotografujesz"
31 październik 2016
Crimea Sich, militarno-patriotyczny obóz dla młodych Kozaków. Chłopcy w wieku od siedmiu do szesnastu lat uczą się jak używać (prawdziwej) broni i przetrwać w trudnych warunkach w razie konfliktu. W międzyczasie grają razem w szachy, skaczą beztrosko do jeziora. Oficerowie kładą duży nacisk na rozwój fizyczny, ale i duchowy.
0
Zobacz świat, w którym rządzą kobiety - rozmowa z Karolin Klüppel
3 październik 2016
Karolin Klüppel, niemiecka fotografka, spędziła u Khasi w sumie paręnaście miesięcy, starając się uchwycić na zdjęciach magię tego nietypowego świata, w którym to główne role grają dziewczyny. Efektem jest książka „Kingdom of Girls”.
0
Współczesne Memento Mori - rozmowa z Piotrem Karpińskim
20 czerwiec 2016
Mimo że dopiero zaczyna, na koncie ma już między innymi udział w Royal Photographic Society International Print Exhibition, indywidualną wystawę w ramach miesiąca fotografii w Londynie i publikację w The Catlin Guide. Teraz doszło zwycięstwo w plebiscycie BJP Breakthrough. O budowaniu własnego stylu rozmawiamy z mieszkającym od 10 lat w Anglii, Piotrem Karpińskim.
0
Smartfon, czyli powrót do korzeni fotografii - rozmowa z Michałem Koralewskim
9 czerwiec 2016
Fotografia mobilna wciąż przez wielu traktowana jest z przymrużeniem oka, a mimo to twórcy fotografujący smartfonem wystawiają swoje prace w galeriach i często radzą sobie lepiej od swoich "profesjonalnych" kolegów. O fenomenie tego nurtu rozmawiamy z założycielem grupy "Mobilni", Michałem Koralewskim.
5
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 kwiecień 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
Organizacja to klucz do sukcesu - rozmowa z Arne Trautmannem
0