„Chcę tworzyć obrazy, które prowokują“ - rozmowa z CY Frankelem
0
Maxim Dondyuk: "Być szczerym wobec tych, których fotografujesz"
31 październik 2016
Crimea Sich, militarno-patriotyczny obóz dla młodych Kozaków. Chłopcy w wieku od siedmiu do szesnastu lat uczą się jak używać (prawdziwej) broni i przetrwać w trudnych warunkach w razie konfliktu. W międzyczasie grają razem w szachy, skaczą beztrosko do jeziora. Oficerowie kładą duży nacisk na rozwój fizyczny, ale i duchowy.
0
Zobacz świat, w którym rządzą kobiety - rozmowa z Karolin Klüppel
3 październik 2016
Karolin Klüppel, niemiecka fotografka, spędziła u Khasi w sumie paręnaście miesięcy, starając się uchwycić na zdjęciach magię tego nietypowego świata, w którym to główne role grają dziewczyny. Efektem jest książka „Kingdom of Girls”.
0
Współczesne Memento Mori - rozmowa z Piotrem Karpińskim
20 czerwiec 2016
Mimo że dopiero zaczyna, na koncie ma już między innymi udział w Royal Photographic Society International Print Exhibition, indywidualną wystawę w ramach miesiąca fotografii w Londynie i publikację w The Catlin Guide. Teraz doszło zwycięstwo w plebiscycie BJP Breakthrough. O budowaniu własnego stylu rozmawiamy z mieszkającym od 10 lat w Anglii, Piotrem Karpińskim.
0
Smartfon, czyli powrót do korzeni fotografii - rozmowa z Michałem Koralewskim
9 czerwiec 2016
Fotografia mobilna wciąż przez wielu traktowana jest z przymrużeniem oka, a mimo to twórcy fotografujący smartfonem wystawiają swoje prace w galeriach i często radzą sobie lepiej od swoich "profesjonalnych" kolegów. O fenomenie tego nurtu rozmawiamy z założycielem grupy "Mobilni", Michałem Koralewskim.
5
Marta Zgierska - projekt bardzo osobisty
12 kwiecień 2016
„Nie musimy tego cyklu czytać jako historii o dziewczynie, która miała wypadek samochodowy. Możemy, ale to tylko jedna z możliwości. Ta najłatwiejsza“
0
Organizacja to klucz do sukcesu - rozmowa z Arne Trautmannem
1 kwiecień 2016
Fotografia stockowa obecna jest wszędzie, ale dla wielu fotografów to wciąż słabo poznany obszar. O zmieniającym się rynku, problemach i zaletach pracy fotografa stockowego opowiada nam weteran branży, Arne Trautmann.
0
Graniczne stany miasta - rozmowa z Agnieszką Rayss
11 marzec 2016
O tym co nie pasuje do pięknej wizji Warszawy, poszukiwaniu równoległej rzeczywistości i powstawaniu książki "Tu się zaczyna koniec miast” z Agnieszką Rayss rozmawia Monika Szewczyk-Wittek.
0
Damian Chrobak o reaktywacji Un-Posed: Jesteśmy otwarci na nowych członków
4 luty 2016
Un-Posed to założony w 2011 kolektyw, który udowadnia, że Polacy nie gęsi i swoich mistrzów streeta też mają. Po ponad roku nieobecności wracają w odświeżonym składzie. Z założycielem kolektywu, Damianem Chrobakiem rozmawiał Mateusz Grybczyński.
1
"Najważniejsza jest koncepcja" - rozmowa z Wojtkiem Wojtczakiem
1