Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

O firmie Yongnuo zrobiło się ostatnio głośno za sprawą uruchomienia produkcji obiektywów będących kopiami pozycji oferowanych przez znanych producentów. Po szkłach 50mm f/1.8 i 50mm f/1.4 przyszedł czas na obiektyw 35mm f/2.
5 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Seagate wzbogaca ofertę o nowe urządzenia do archiwizacji plików. W katalogu pojawi się najcieńszy na świecie dysk przenośny, nowy dysk bezprzewodowy oraz dysk służący do synchronizacji plików między różnymi urządzeniami w naszych domach.
5 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Niedawno dobiegła końca kolejna edycja konkursu Olympus Bioscapes, skupiającego się na dokonaniach fotografii mikroskopowej. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia. Wśród zwycięzców znalazł się również Polak.
2 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Sigma wypuściła aktualizację oprogramowania Sigma Photo Pro, służącego do edycji i wywoływania plików RAW zrobionych za pomocą aparatów producenta.
2 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Niedawno szerokim echem odbiła się informacja o rozpoczęciu produkcji obiektywów przez chińską firmę Yongnuo. Produkty firmy są tańszymi zamiennikami szkieł oferowanych przez czołowe marki. W związku z dużym zainteresowaniem, producent zamierza poszerzyć ofertę o obiektywy dla systemu Nikona.
2 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Dzięki rozwojowi technologii i coraz większej dostępności kamerek sportowych, jakość obrazu oraz koszty przestały być przeszkodą w filmowaniu własnych wyczynów sportowych. Kłopotem może być jedynie znalezienie kamerzysty chętnego na uwiecznienie naszych popisów. Twórcy urządzenia Soloshot postanowili wyjść na przeciw temu problemowi.
30 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Producenci akcesoriów fotograficznych co pewien czas wypuszczają na rynek edycje kolekcjonerskie swoich produktów, skierowane głównie do kolekcjonerów. Tym razem jest to firma Fujifilm, która we współpracy z producentem wyrobów skórzanych Globe-Trotter, zaprezentowała niedawno specjalny fotograficzny zestaw podróżniczy.
30 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Od kilku tygodni w internecie pojawiały się informacje o nienaturalnym efekcie flary pojawiającym się podczas fotografowania niektórymi modelami aparatu Nikon D750. Znamy już przyczynę problemu. Sprawą zainteresował się też sam producent.
29 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Kodak poinformował, że w 2015 roku wprowadzi na rynek urządzenia łączące w sobie funkcje telefonu i aparatu fotograficznego. Smartfony powstaną we współpracy z producentem urządzeń mobilnych Bullit Group.
29 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0
Tokina zapowiedziała premierę jednego z dwóch obiektywów, których prototypy mogliśmy oglądać podczas targów Photokina 2014.
29 Gru 2014
Maciej Luśtyk
0