Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie

0
Maciej Luśtyk
22 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.

Jeżeli fotografia muzyczna to Wasza pasja, a do tego pociągają wasz archaiczne techniki fotograficzne, mamy dla Was dobrą wiadomość. Obydwa te światy będziecie mieli okazję połączyć podczas darmowych warsztatów mokrego kolodionu “Fotografowanie ducha muzyki”, które odbędą się podczas Festiwalu Wschodu Kultur - Inne Brzmienia w Lublinie.

- Na dwa festiwalowe dni będzie można zamienić się w fotografa z początku XX wieku, który posługuje się wielkoformatowym aparatem, starannie dobiera kadr, nie ma możliwości robienia zdjęć seryjnych i dysponuje limitowaną ilością szklanych płytek pokrytych kolodionem. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję fotografowania artystów i atmosfery festiwalu za pomocą sprzętu z epoki. Warsztaty zakończy prezentacja powstałych prac w Klubie Festiwalowym. - zapowiada organizator, Warsztaty Kultury.

Zajęcia poprowadzi Roman Krawczenko - fotografik, historyk, dziennikarz. Artystą tworzący fotografie w technice ambrotypii. Na swoich ambrotypiach w czarodziejski sposób przedstawia współczesną Polskę i Polaków. Jego prace były wielokrotnie prezentowane w Polsce i na Ukrainie, a dorobek artysty jest już doskonale znany i doceniany przez fotografików i kolekcjonerów na świecie. Krawczenko tworząc w Polsce w ciągu ostatnich lat wypracował własną metodę fotografowania, a co najważniejsze, przekazuje tę wiedzę i umiejętności młodym polskim fotografikom.

Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 lipca (piątek i sobota) 2017 roku w Klubie Festiwalowym Festiwalu Wchodu Kultur, w parki Błonia pod Zamkiem w Lublinie. Wcześniej, w sobotę 24 czerwca, w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury w Zaułku Hartwigów odbędą się zajęcia przygotowawcze dla uczestników.

Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest jednak ograniczona. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 81 533 08 18 od pon. do pt. w godz. 10:00 - 16:00.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem innebrzmienia.eu.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Nadchodzi festiwal “W ramach Sopotu”. Przygotujcie się na fotografię w najlepszym wydaniu
Już po raz piąty początek września upłynie pod znakiem festiwalu “W ramach Sopotu”. Zobaczymy najnowsze projekty czołowych polskich fotografów, a także wystawy tegorocznych rezydentów...
2
0
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów - Vladimír Birgus w Pix.House
Blok wschodni lat 70. i 80. w obiektywie jednego z najbardziej cenionych czeskich fotografów -...
Przedstawianie człowieka w smutnej rzeczywistości bloku wschodniego stało się dla niego niemalże obsesją. To opowieść o esencji istnienia, która nie ma ani początku,...
227
0
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Ostatnie dni promocji na aparaty i obiektywy Sony. Upusty do 25% na wybrane modele
Z okazji Światowego Dnia Fotografii popularne modele Sony A7R Mark II, A6500, kompakty z serii RX100 oraz ciekawe jasne stałki możecie kupić z rabatem sięgającym 25%...
20
0
Powiązane artykuły