Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie

Autor: Maciej Luśtyk

22 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.

Jeżeli fotografia muzyczna to Wasza pasja, a do tego pociągają wasz archaiczne techniki fotograficzne, mamy dla Was dobrą wiadomość. Obydwa te światy będziecie mieli okazję połączyć podczas darmowych warsztatów mokrego kolodionu “Fotografowanie ducha muzyki”, które odbędą się podczas Festiwalu Wschodu Kultur - Inne Brzmienia w Lublinie.

- Na dwa festiwalowe dni będzie można zamienić się w fotografa z początku XX wieku, który posługuje się wielkoformatowym aparatem, starannie dobiera kadr, nie ma możliwości robienia zdjęć seryjnych i dysponuje limitowaną ilością szklanych płytek pokrytych kolodionem. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję fotografowania artystów i atmosfery festiwalu za pomocą sprzętu z epoki. Warsztaty zakończy prezentacja powstałych prac w Klubie Festiwalowym. - zapowiada organizator, Warsztaty Kultury.

Zajęcia poprowadzi Roman Krawczenko - fotografik, historyk, dziennikarz. Artystą tworzący fotografie w technice ambrotypii. Na swoich ambrotypiach w czarodziejski sposób przedstawia współczesną Polskę i Polaków. Jego prace były wielokrotnie prezentowane w Polsce i na Ukrainie, a dorobek artysty jest już doskonale znany i doceniany przez fotografików i kolekcjonerów na świecie. Krawczenko tworząc w Polsce w ciągu ostatnich lat wypracował własną metodę fotografowania, a co najważniejsze, przekazuje tę wiedzę i umiejętności młodym polskim fotografikom.

Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 lipca (piątek i sobota) 2017 roku w Klubie Festiwalowym Festiwalu Wchodu Kultur, w parki Błonia pod Zamkiem w Lublinie. Wcześniej, w sobotę 24 czerwca, w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury w Zaułku Hartwigów odbędą się zajęcia przygotowawcze dla uczestników.

Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest jednak ograniczona. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 81 533 08 18 od pon. do pt. w godz. 10:00 - 16:00.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem innebrzmienia.eu.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły