Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.

Jeżeli fotografia muzyczna to Wasza pasja, a do tego pociągają wasz archaiczne techniki fotograficzne, mamy dla Was dobrą wiadomość. Obydwa te światy będziecie mieli okazję połączyć podczas darmowych warsztatów mokrego kolodionu “Fotografowanie ducha muzyki”, które odbędą się podczas Festiwalu Wschodu Kultur - Inne Brzmienia w Lublinie.

- Na dwa festiwalowe dni będzie można zamienić się w fotografa z początku XX wieku, który posługuje się wielkoformatowym aparatem, starannie dobiera kadr, nie ma możliwości robienia zdjęć seryjnych i dysponuje limitowaną ilością szklanych płytek pokrytych kolodionem. Uczestnicy warsztatów będą mieli niepowtarzalną okazję fotografowania artystów i atmosfery festiwalu za pomocą sprzętu z epoki. Warsztaty zakończy prezentacja powstałych prac w Klubie Festiwalowym. - zapowiada organizator, Warsztaty Kultury.

Zajęcia poprowadzi Roman Krawczenko - fotografik, historyk, dziennikarz. Artystą tworzący fotografie w technice ambrotypii. Na swoich ambrotypiach w czarodziejski sposób przedstawia współczesną Polskę i Polaków. Jego prace były wielokrotnie prezentowane w Polsce i na Ukrainie, a dorobek artysty jest już doskonale znany i doceniany przez fotografików i kolekcjonerów na świecie. Krawczenko tworząc w Polsce w ciągu ostatnich lat wypracował własną metodę fotografowania, a co najważniejsze, przekazuje tę wiedzę i umiejętności młodym polskim fotografikom.

Warsztaty odbędą się w dniach 7-8 lipca (piątek i sobota) 2017 roku w Klubie Festiwalowym Festiwalu Wchodu Kultur, w parki Błonia pod Zamkiem w Lublinie. Wcześniej, w sobotę 24 czerwca, w Warsztacie Fotograficznym Warsztatów Kultury w Zaułku Hartwigów odbędą się zajęcia przygotowawcze dla uczestników.

Warsztaty są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest jednak ograniczona. Zapisów można dokonywać pod nr tel. 81 533 08 18 od pon. do pt. w godz. 10:00 - 16:00.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem innebrzmienia.eu.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Polki nagrodzone w konkursie Female in Focus 2020!
Kasia Trojak i Natalia Poniatowska znalazły się w gronie finalistek konkursu organizowanego przez prestiżowy magazyn British Journal of Photography. Jego celem jest promocja kobiet pracujących w...
31
0
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
17
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
18
0
Powiązane artykuły