techniki archaiczne

Wszystkie artykuły z tagiem: "techniki archaiczne" w serwisie fotopolis.pl:
Finisaż Dni Fotografii Alternatywnej - wystawa uczestników warsztatów już dziś w siedzibie Orkiestry Sinfonia Varsovia
Organizowany przez ZPAF festiwal Dni Fotografii Alternatywnej powoli dobiega końca. Jego podsumowaniem będzie wystawa uczestników warsztatów technik archaicznych i alternatywnych. Wernisaż 17 września o godzinie 19:00.
17 Wrz 2018
Redakcja Fotopolis
0
Dni Fotografii Alternatywnej startują już 20 sierpnia
Nadchodzący festiwal będzie gratką dla wszystkich, którzy tworzą w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Piętno techniki” zobaczymy cykle aż 20 różnych autorów.
17 Sie 2018
Redakcja Fotopolis
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
14 Sie 2018
Maciej Luśtyk
0
Kanadyjscy naukowcy opracowali technikę pozwalającą odtworzyć nawet najbardziej skorodowane dagerotypy
Pierwsza w historii technika fotograficzna oferuje wyjątkowe spojrzenie na naszą przeszłość. Z czasem niestety wiele obrazów powstałych przy jej pomocy uległo degradacji, uniemożliwiając ich odczytanie. Madalena Kozachuk z Uniwersytetu Zachodniego Ontario znalazła jednak sposób na odtworzenie nawet najbardziej zniszczonych zdjęć.
27 Cze 2018
Maciej Luśtyk
0
Darmowe warsztaty mokrego kolodionu podczas Festiwalu Wschodu Kultur w Lublinie
Warsztaty Kultury zapraszają na przygodę ze szlachetnymi technikami, która pozwoli poznać tajniki pracy pionierów fotografii. Uczestnicy będą mieli m.in możliwość fotografowania artystów występujących w ramach festiwalu Inne Brzmienia.
22 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Aktorzy najstarszego łódzkiego teatru sfotografowani w technice mokrego kolodionu
Pamiętacie kolodionowe zdjęcia aktorów z festiwalu filmowego Sundance? Polacy nie są gorsi. Mariusz Grzegorzek, reżyser spektaklu “Czarownice z Salem” wraz z Markiem Szyrykiem portretuje aktorów najstarszej sceny w Łodzi pokazując jak ciekawie promować wydarzenie teatralne.
24 Mar 2017
Maciej Luśtyk
1
Zobacz, jak powstawały ręcznie kolorowane fotografie sprzed lat
Na początku XX wieku, gdy fotografia jeszcze raczkowała, ręcznie kolorowane zdjęcia były popularnym prezentem wśród klasy średniej, ale technika ta funkcjonowała jeszcze kilka dekad później. Poznajcie Grace Rawson, która w latach 50. pracowała jako profesjonalna kolorystka.
16 Sie 2016
Maciej Luśtyk
0
Niebawem rusza druga edycja warsztatów wielkiego formatu Studium Fotografii ZPAF
36 godzin wykładów, prezentacji i zajęć praktycznych omawiających przekrój najciekawszych i najpiękniejszych technik szlachetnych. Tak w skrócie można opisać drugą edycję warsztatów “Magia Wielkiego Formatu”, organizowanych przez Studium Fotografii ZPAF.
5 Lip 2016
Maciej Luśtyk
0
Galaxy Photography chce przywrócić do życia technikę sprzed 150 lat
Wiosną producent wywołał spory szum prezentując papier pozytywowy w postaci rolek 120 mm do aparatów średnioformatowych. Teraz zamierza przywrócić do życia archaiczną technikę suchej płyty.
16 Cze 2016
Maciej Luśtyk
0
Magia Wielkiego Formatu - warsztaty w Studium Fotografii ZPAF
Studium Fotografii ZPAF zaprasza do udziału w warsztatach “Magia Wielkiego Formatu”, w których nie tylko poznacie tradycyjne techniki, lecz także sami wykonacie nimi zdjęcia, które będą zaprezentowane na wystawie.
22 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0