Magia Wielkiego Formatu - warsztaty w Studium Fotografii ZPAF

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Studium Fotografii ZPAF zaprasza do udziału w warsztatach “Magia Wielkiego Formatu”, w których nie tylko poznacie tradycyjne techniki, lecz także sami wykonacie nimi zdjęcia, które będą zaprezentowane na wystawie.

Celem warsztatów ”Magia Wielkiego Formatu” będzie zaznajomienie uczestników z poszczególnymi technikami oraz praca praktyczna nad wspólnym projektem artystycznym zakończonym wystawą zbiorową w Galerii Obok. Prace powstaną w trakcie sesji fotografii martwej natury oraz portretu z użyciem trzech kamer formatu 8 x 10 cali. Obok tego w programie przewidziana jest między innymi nauka wykonywania obrazu pozytywowego w archaicznej technice cyjanotypii, gumy dwuchromianowej oraz brązu vandyke z użyciem własnoręcznie naświetlonych i wywołanych negatywów czarno-białych w formacie 8 x 10 cali.

”W odpowiedzi na liczne pytania odnośnie edukacji w zakresie archaicznych technik XIX-wiecznych, których znakomite przykłady prezentowaliśmy w Starej Galerii na niedawnej wystawie „Współczesny przegląd technik alternatywnych i archaicznych”, Studium Fotografii ZPAF inauguruje pierwszą edycję warsztatów z zastosowaniem tych unikalnych technik” - mówią organizatorzy.

Warsztaty rozpoczną się 1 kwietnia 2016 roku. Obejmą 42 godziny wykładów, prezentacji i zajęć praktycznych. Prowadzone będą w siedzibie i ciemni Studium Fotografii ZPAF (Pl. Zamkowy 8, Warszawa), w trybie weekendowym, przez specjalistów z dziedziny klasycznej fotografii wielkoformatowej i archaicznych technik fotograficznych – Łukasza Gietkę i Grega Ostrowskiego. Wystawa powstałych prac zaprezentowana zostanie w czerwcu bieżącego roku.


Zainteresowani udziałem w warsztatach powinni się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Te należy nadsyłać do 27 marca 2016 roku na adres studium@zpaf.pl. Szczegółowy program wraz z kalendarzem zajęć dostępny jest na stronie www.zpaf.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Open Box - fotografia czasu pandemii na ulicach Warszawy
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski wystartowało z serią plenerowych wystaw, które pozwolą nam spojrzeć na rzeczywistość ostatnich kilku miesięcy okiem...
15
1
Najlepsze zdjęcia  konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Najlepsze zdjęcia konkursu Luminar Bug Photography Awards 2020
Organizowany przez platformę Photocrowd i fundację charytatywną Buglife konkurs, daje nam wgląd w świat, którego na co dzień nie zauważamy. I przypomina, że wymaga on również ochrony.
17
0
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcia Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
9
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)