Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Magia Wielkiego Formatu - warsztaty w Studium Fotografii ZPAF

0

Autor: Maciej Luśtyk

22 Marzec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Studium Fotografii ZPAF zaprasza do udziału w warsztatach “Magia Wielkiego Formatu”, w których nie tylko poznacie tradycyjne techniki, lecz także sami wykonacie nimi zdjęcia, które będą zaprezentowane na wystawie.

Celem warsztatów ”Magia Wielkiego Formatu” będzie zaznajomienie uczestników z poszczególnymi technikami oraz praca praktyczna nad wspólnym projektem artystycznym zakończonym wystawą zbiorową w Galerii Obok. Prace powstaną w trakcie sesji fotografii martwej natury oraz portretu z użyciem trzech kamer formatu 8 x 10 cali. Obok tego w programie przewidziana jest między innymi nauka wykonywania obrazu pozytywowego w archaicznej technice cyjanotypii, gumy dwuchromianowej oraz brązu vandyke z użyciem własnoręcznie naświetlonych i wywołanych negatywów czarno-białych w formacie 8 x 10 cali.

”W odpowiedzi na liczne pytania odnośnie edukacji w zakresie archaicznych technik XIX-wiecznych, których znakomite przykłady prezentowaliśmy w Starej Galerii na niedawnej wystawie „Współczesny przegląd technik alternatywnych i archaicznych”, Studium Fotografii ZPAF inauguruje pierwszą edycję warsztatów z zastosowaniem tych unikalnych technik” - mówią organizatorzy.

Warsztaty rozpoczną się 1 kwietnia 2016 roku. Obejmą 42 godziny wykładów, prezentacji i zajęć praktycznych. Prowadzone będą w siedzibie i ciemni Studium Fotografii ZPAF (Pl. Zamkowy 8, Warszawa), w trybie weekendowym, przez specjalistów z dziedziny klasycznej fotografii wielkoformatowej i archaicznych technik fotograficznych – Łukasza Gietkę i Grega Ostrowskiego. Wystawa powstałych prac zaprezentowana zostanie w czerwcu bieżącego roku.


Zainteresowani udziałem w warsztatach powinni się pospieszyć, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. O zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Te należy nadsyłać do 27 marca 2016 roku na adres studium@zpaf.pl. Szczegółowy program wraz z kalendarzem zajęć dostępny jest na stronie www.zpaf.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
6
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)