techniki szlachetne

Wszystkie artykuły z tagiem: "techniki szlachetne" w serwisie fotopolis.pl:
Najstarsze barwne fotografie w technice autochromu pokazują świat sprzed 100 lat w kolorze
Stare fotografie w doskonałej większości są czarno-białe, a pojawiający się sporadycznie kolor to zwykle efekt żmudnej pracy kolorystów. I choć barwną fotografię kojarzymy raczej z drugą połową XX wieku, to technika pozwalająca na wykonywanie kolorowych obrazów została wynaleziona już w 1907.
19 Cze 2017
Maciej Luśtyk
0
Lubicie techniki alternatywne? Ci artyści naświetlają zdjęcia na… trawie
W dobie mediów społecznościowych, ze względu na ulotną naturę fotografii cyfrowej coraz więcej twórców sięga po techniki alternatywne, pozwalające na twórczą ingerencję w zdjęcie. Oryginalnością ciężko będzie im jednak przebić duet Ackroyd & Harvey.
4 Paź 2016
Maciej Luśtyk
0
Niebawem rusza druga edycja warsztatów wielkiego formatu Studium Fotografii ZPAF
36 godzin wykładów, prezentacji i zajęć praktycznych omawiających przekrój najciekawszych i najpiękniejszych technik szlachetnych. Tak w skrócie można opisać drugą edycję warsztatów “Magia Wielkiego Formatu”, organizowanych przez Studium Fotografii ZPAF.
5 Lip 2016
Maciej Luśtyk
0
Magia Wielkiego Formatu - warsztaty w Studium Fotografii ZPAF
Studium Fotografii ZPAF zaprasza do udziału w warsztatach “Magia Wielkiego Formatu”, w których nie tylko poznacie tradycyjne techniki, lecz także sami wykonacie nimi zdjęcia, które będą zaprezentowane na wystawie.
22 Mar 2016
Maciej Luśtyk
0
Pokaz fotografii retro i prezentacja prac Pracowni Technik Archaicznych ZPAF
Stara Galeria ZPAF zaprasza na wyjątkowy pokaz fotografowania w stylu retro oraz wystawę prac powstałych w Pracowni Technik Archaicznych Studium Fotografii ZPAF. Wydarzenie odbędzie się w Noc Muzeów, 16 maja 2015 roku.
12 Maj 2015
Maciej Luśtyk
0
Warsztaty technik szlachetnych z georgią Krawiec
Studium Fotografii ZPAF organizuje Warsztaty technik szlachetnych prowadzone w ramach Pracowni Fotografii Archaicznej przez georgię Krawiec. Kurs rozpocznie się jeszcze w styczniu.
15 Sty 2013
Marcin Grabowiecki
0
Warsztaty poświęcone technice albuminowej w Przesiece
W ramach upowszechniania fotografii jako rękodzieła artystycznego Polska Szkoła Tradycyjnej Fotografii zaprasza do udziału w warsztatach poświęconych technice albuminowej, które odbędą się w Przesiece koło Jeleniej Góry w dniach 5-8 stycznia 2012 roku. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 18 grudnia 2011.
16 Gru 2011
Michal Grzegorczyk
0
Wystawa "Szlachetny kolektyw" w Szamotułach
Zapraszamy na wystawę 20 autorów z Polski i Niemiec, którzy w Muzeum-Zamku Górków w Szamotułach zaprezentują prace wykonane w technikach szlachetnych m.in. w gumie, cyjanotypii, bromoleju, kalitypii, odbitkach solnych... Wernisaż już jutro, w sobotę, 10 września o godz. 17:00.
9 Wrz 2011
Marcin Grabowiecki
0
Warsztaty gumy dwuchromianowej w Przesiece
W ramach upowszechniania fotografii jako rękodzieła artystycznego Polska Szkoła Tradycyjnej Fotografii zaprasza do udziału w warsztatach poświęconych technice gumy dwuchromianowej, które odbędą się w Przesiece koło Jeleniej Góry w dniach 12-15 sierpnia 2011. Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 lipca 2011.
12 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
Warsztaty techniki albuminowej
W ramach upowszechniania fotografii jako rękodzieła artystycznego Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza do udziału w warsztatach poświęconych technice albuminowej, które odbędą się w Warszawie w dniach 26-27 marca 2011 w siedzibie Fotoklubu. Zajęcia poprowadzi znawca dawnych technik fotograficznych - Rafał Warzecha.
15 Mar 2011
Marcin Grabowiecki
0