Wystawa Studium Fotografii ZPAF

Wystawa Studium Fotografii ZPAF

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wernisaż XV Dorocznej Wystawy Studium Fotografii Związku Polskich Artystów Fotografików, który odbędzie się już w najbliższy wtorek 28 czerwca 2016 roku.

Doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF podsumowuje roczną pracę absolwentów pierwszego i drugiego roku szkoły. Prowadzone przez kolejne semestry zajęcia teoretycznej praktyczne miały jeden cel - przygotowanie młodych fotografów do świadomego fotografowania.

- Nabycie warsztatu zawodowego jest niezwykle istotne, ale traktujemy je jako pierwszy etap nauki. Najważniejsze jest rozwinięcie w młodych twórcach nawyku traktowania fotografii jako narzędzia do budowania wizualnych opowieści o świecie. Odkrywania rzeczywistości niejako na nowo - poprzez tworzony obraz. Unaocznianie widzialnego, a czasem też tego, co niewidzialne, w tkance obrazu fotograficznego. Takie podejście budzi pasję, ciekawość nowych możliwości poznawczych i twórczych, sprawdza się w odniesieniu do każdego gatunku fotografii. A tych na wystawie zobaczymy wiele - od dokumentu i reportażu, poprzez portret, martwą naturę, akt, czy pejzaż, aż po fotografię inscenizowaną, kreacyjną i montaże. - zapowiadają organizatorzy.

fot. Marta Miklińska

Podczas wystawy zaprezentowane zostaną również liczne unikatowe odbitki wykonane w kilku technikach archaicznych.

Czy nauka przyniosła rezultaty? O tym przekonamy się już w najbliższy wtorek, 28 czerwca 2016 roku, podczas wernisażu w Starej Galerii ZPAF, przy ul. Plac Zamkowy 8, w Warszawie. Wystawa potrwa do 28 lipca. Wstęp wolny.

fot. Piotr Łapiński

Na ekspozycji swoje prace zaprezentują: Maciej Baranowski, Bartosz Falkowski, Anna Gogolińska, Marcin Jabłoński, Zuzanna Kalinowska, Katarzyna Kędziora, Tomasz Kmiecik, Anna Kuszyk, Adrian Kuśmierek, Wojciech Lipiński, Piotr Łapiński, Katarzyna Maksam, Marta Miklińska, Grzegorz Mikowski, Ewa Modestowicz, Izabela Możdrzeń, Bartłomiej Olejniczak, Natalia Rakowska, Marzena Rybak, Dorota Sobczak, Ewa Sowa, Juliusz Strzyczkowski, Agnieszka Szczubeł, Magdalena Węglarz i Wojciech Zieliński.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem zpaf.pl.

(fot. okładkowa: Katarzyna Kędziora)

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1