Dyplomy 2021 - wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę tegorocznych absolwentów Studium Fotografii ZPAF. Zobaczymy w sumie 6 różnych projektów. Odbędzie się także otwarta obrona dyplomów.

„Ostatni rok dla wszystkich był czasem szczególnym, zmienił się świat i nasza ludzka kondycja wobec niego. Wynikają z tego liczne konsekwencje, także te dotyczące namysłu artystek / artystów nad rzeczywistością.” - pisze kuratorka Jolanta Rycerska.

fot. Katarzyna Nevarra

„W ramach dyplomów powstały niezwykle osobiste i emocjonalne cykle. Pojawia się temat śmierci najbliższych, żałoba i stawanie wobec straty, temat nielegalnej aborcji, problem samotności i trudu zbudowania emocjonalnych więzi poprzez profile randkowe, temat trwania w codzienności w sposób głęboko świadomy, stawania wobec niej w postawie afirmacyjnej, budowania wewnętrznej akceptacji tego, co przynosi los.”

fot. Ewa Przygocka

„Powstały piękne i mądre prace. Poprzez wystawę autorki zaprosiły nas do współuczestnictwa w czymś ważnym, przemyślanym estetycznie i intelektualnie, wciągającym widza w obszar kobiecej refleksji nad tym szczególnym czasem.”

Projekty dyplomowe:

  • Iwona Chojecka, promotor Wojciech Sternak
  • Wiktoria Czubak, promotor Jolanta Rycerska
  • Katarzyna Navarra, promotor Basia Sokołowska
  • Katarzyna Navarra, promotor Wojciech Sternak
  • Izabela Pajdała, promotor Wojciech Sternak
  • Ewa Przygodzka, promotor Paweł Żak
  • Katarzyna Zawadzka, promotor Paweł Żak

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 października (piątek) o godz. 19:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.

Otwarta obrona dyplomów będzie miała miejsce we wtorek, 4 października o godz. 18:00. Wydarzenie to będzie miało charakter omówienia poszczególnych projektów oraz dyskusji wokół nich. Zgodnie z tradycją naszej szkoły będzie okazją do zadawania pytań i wymiany myśli sprowokowanych problemami poruszonymi przez dyplomantów.

Zdjęcia będzie można oglądać do 10 listopada.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
7
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Rok 2023 w obiektywach polskich fotografek - wystawy w 10 polskich miastach
Twórcy inicjatywy Polish Women Photographers zapraszają na wystawy podsumowujące tegoroczną edycję projektu mającego na celu ukazanie minionego roku w interpretacji polskich...
9
Powiązane artykuły