Dyplomy 2021 - wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Październik 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Stara Galeria ZPAF zaprasza na wystawę tegorocznych absolwentów Studium Fotografii ZPAF. Zobaczymy w sumie 6 różnych projektów. Odbędzie się także otwarta obrona dyplomów.

„Ostatni rok dla wszystkich był czasem szczególnym, zmienił się świat i nasza ludzka kondycja wobec niego. Wynikają z tego liczne konsekwencje, także te dotyczące namysłu artystek / artystów nad rzeczywistością.” - pisze kuratorka Jolanta Rycerska.

fot. Katarzyna Nevarra

„W ramach dyplomów powstały niezwykle osobiste i emocjonalne cykle. Pojawia się temat śmierci najbliższych, żałoba i stawanie wobec straty, temat nielegalnej aborcji, problem samotności i trudu zbudowania emocjonalnych więzi poprzez profile randkowe, temat trwania w codzienności w sposób głęboko świadomy, stawania wobec niej w postawie afirmacyjnej, budowania wewnętrznej akceptacji tego, co przynosi los.”

fot. Ewa Przygocka

„Powstały piękne i mądre prace. Poprzez wystawę autorki zaprosiły nas do współuczestnictwa w czymś ważnym, przemyślanym estetycznie i intelektualnie, wciągającym widza w obszar kobiecej refleksji nad tym szczególnym czasem.”

Projekty dyplomowe:

  • Iwona Chojecka, promotor Wojciech Sternak
  • Wiktoria Czubak, promotor Jolanta Rycerska
  • Katarzyna Navarra, promotor Basia Sokołowska
  • Katarzyna Navarra, promotor Wojciech Sternak
  • Izabela Pajdała, promotor Wojciech Sternak
  • Ewa Przygodzka, promotor Paweł Żak
  • Katarzyna Zawadzka, promotor Paweł Żak

Kiedy i gdzie?

Wernisaż wystawy odbędzie się 1 października (piątek) o godz. 19:30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie.

Otwarta obrona dyplomów będzie miała miejsce we wtorek, 4 października o godz. 18:00. Wydarzenie to będzie miało charakter omówienia poszczególnych projektów oraz dyskusji wokół nich. Zgodnie z tradycją naszej szkoły będzie okazją do zadawania pytań i wymiany myśli sprowokowanych problemami poruszonymi przez dyplomantów.

Zdjęcia będzie można oglądać do 10 listopada.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Formy namysłu - wystawa zbiorowa z okazji obchodów 75-lecia istnienia ZPAF
Formy namysłu - wystawa zbiorowa z okazji obchodów 75-lecia istnienia ZPAF
W tym roku mija siedemdziesiąt pięć lat od momentu powstania Związku Polskich Artystów Fotografików. Z tej okazji zaprezentowana zostanie zbiorowa wystawa “Formy namysłu”.
1
UATLAS - fotograficzny zapis wojennych migracji
UATLAS - fotograficzny zapis wojennych migracji
UATLAS to seria rozmów i fotografii z osobami dotkniętymi kryzysem uchodźczym spowodowanym rosyjską agresją na Ukrainę. Wernisaż wystawy już 7 grudnia w Społecznym...
1
Rusza Leica Street Photo 2022 - do wygrania aparat Leica SL2-S
Rusza Leica Street Photo 2022 - do wygrania aparat Leica SL2-S
Leica ruszą z kolejną, 12. Już odsłoną największego w Polsce konkursu fotografii ulicznej. Zdjęcia można nadsyłać do końca grudnia. 20 najlepszych zdjęć zawiśnie na...
19
Powiązane artykuły