XIX doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF - najlepsze prace absolwentów

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W Starej Galerii ZPAF można oglądać pokaźną wystawę prac słuchaczy Studium Fotografii ZPAF. To 15 projektów absolwentów roku podstawowego i warsztatowego.

W salach Starej Galerii ZPAF znalazła się wyjątkowa wystawa prezentująca zdjęcia wykonane w dużej mierze w czasie izolacji, zamknięcia, które zostały naznaczone pandemią Covid-19. W okresie, kiedy większość zajęć w Studium Fotografii ZPAF musiała odbywać się online, prace naszych studentów stały się jeszcze bardziej kreatywne, wyjątkowe. Szeroka gama prac została zrealizowana nie tylko jako prace zlecone przez wykładowców na zajęciach lub na plenerze Studium Fotografii ZPAF, ale także własna twórczość studentów zrealizowana w tym trudnym czasie. Dla części naszych studentów to pierwsza okazja do pokazania swoich zdjęć na wystawie i pierwsze spotkanie z żywą publicznością, komentarzami i ocenami. - komentuje Andrzej Grudzień, dyrektor Studium Fotografii ZPAF.

fot. Krzysztof Kurek

Na prezentowanej wystawie znajdziemy zdjęcia zróżnicowane, od klasycznych tematów takich jak krajobraz, portret czy dokument, aż po fotografię kreacyjną. Ta część wystawy jest bardzo bogata, świadczy o rozwoju artystycznym naszych studentów, ich świadomości budowania obrazu. Bogactwo treści i formy wynika z tego, że Studium Fotografii ZPAF pielęgnuje indywidualność studentów, nie ogranicza ich kreatywności poprzez narzucanie określonych technik, tematów czy gatunków -  dodaje.

fot. Katarzyna Navarra

Na wystawie swoje prace prezentuje 15 absolwentów roku podstawowego i warsztatowego: Katarzyna Kosajda, Gabriela Bakunowicz, Marzena Skalska, Radosław Roguś, Kacper Spek, Katarzyna Średnicka, Luiza Kwiatkowska, Krzysztof Kurek, Wiktoria Czubak, Katarzyna Zawadzka, Iwona Chojecka, Jakub Adamkiewicz, Ewa Przygodzka, Bogumiła Szewczak i Katarzyna Navarra. Selekcji prac dokonali: Andrzej Grudzień, Jolanta Rycerska i Andrzej Zygmuntowicz.

Kiedy i gdzie?

XIX Doroczną Wystawę Studium Fotografii ZPAF można oglądać do końca lutego 2021 roku w Starej Galerii ZPAF przy pl. Zamkowym 8 w Warszawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Pamięć „W” kadrze 2021 - rusza kolejna edycja konkursu Muzeum Powstania Warszawskiego
Startuje doroczny konkurs fotograficzny związany z obchodami rocznicy Powstania Warszawskiego. Celem konkursu jest uchwycenie ich w jak najbardziej atrakcyjny sposób....
17
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
#Patrzinaczej - ruszyły zapisy na wyjątkowy FOTOspacer i warsztaty z Przemkiem Chudkiewiczem
Jak w codziennym pędzie nauczyć się patrzeć inaczej? Tego i wiele więcej dowiesz się podczas wakacyjnych fotospacerów i warsztatów z Przemkiem Chudkiewiczem. Na mapie...
41
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Skorzystaj z letnich promocji na produkty Canon w sklepie Fotoforma.pl
Zebraliśmy dla Was letnie promocje na sprzęt fotograficzny marki Canon w sklepie Fotoforma.pl. W okresie wakacyjnym taniej kupicie korpusy, obiektywy i drukarki. Ofert jest wiele, warto przejrzeć...
33
Powiązane artykuły