XIX doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF - najlepsze prace absolwentów

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W Starej Galerii ZPAF można oglądać pokaźną wystawę prac słuchaczy Studium Fotografii ZPAF. To 15 projektów absolwentów roku podstawowego i warsztatowego.

W salach Starej Galerii ZPAF znalazła się wyjątkowa wystawa prezentująca zdjęcia wykonane w dużej mierze w czasie izolacji, zamknięcia, które zostały naznaczone pandemią Covid-19. W okresie, kiedy większość zajęć w Studium Fotografii ZPAF musiała odbywać się online, prace naszych studentów stały się jeszcze bardziej kreatywne, wyjątkowe. Szeroka gama prac została zrealizowana nie tylko jako prace zlecone przez wykładowców na zajęciach lub na plenerze Studium Fotografii ZPAF, ale także własna twórczość studentów zrealizowana w tym trudnym czasie. Dla części naszych studentów to pierwsza okazja do pokazania swoich zdjęć na wystawie i pierwsze spotkanie z żywą publicznością, komentarzami i ocenami. - komentuje Andrzej Grudzień, dyrektor Studium Fotografii ZPAF.

fot. Krzysztof Kurek

Na prezentowanej wystawie znajdziemy zdjęcia zróżnicowane, od klasycznych tematów takich jak krajobraz, portret czy dokument, aż po fotografię kreacyjną. Ta część wystawy jest bardzo bogata, świadczy o rozwoju artystycznym naszych studentów, ich świadomości budowania obrazu. Bogactwo treści i formy wynika z tego, że Studium Fotografii ZPAF pielęgnuje indywidualność studentów, nie ogranicza ich kreatywności poprzez narzucanie określonych technik, tematów czy gatunków -  dodaje.

fot. Katarzyna Navarra

Na wystawie swoje prace prezentuje 15 absolwentów roku podstawowego i warsztatowego: Katarzyna Kosajda, Gabriela Bakunowicz, Marzena Skalska, Radosław Roguś, Kacper Spek, Katarzyna Średnicka, Luiza Kwiatkowska, Krzysztof Kurek, Wiktoria Czubak, Katarzyna Zawadzka, Iwona Chojecka, Jakub Adamkiewicz, Ewa Przygodzka, Bogumiła Szewczak i Katarzyna Navarra. Selekcji prac dokonali: Andrzej Grudzień, Jolanta Rycerska i Andrzej Zygmuntowicz.

Kiedy i gdzie?

XIX Doroczną Wystawę Studium Fotografii ZPAF można oglądać do końca lutego 2021 roku w Starej Galerii ZPAF przy pl. Zamkowym 8 w Warszawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania / Czas Wywoływania
Warsztaty mokrego kolodionu z Marzeną Kolarz - wydarzenia towarzyszące wystawie Czas Naświetlania...
Muzeum Etnograficzne w Krakowie informuje o przedłużeniu wystawy małopolskiej fotografii z przełomu XIX i XX wieku i zaprasza na marcowe spotkania dotyczące techniki mokrego kolodionu...
7
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Patryk Bułhak - „Porzucone córki Tygrysa” w galerii Pop-Up Ogrodowa 8
Galeria Pop-Up Ogrodowa 8 zaprasza na wystawę i spotkanie z autorem projektu „Porzucone córki Tygrysa” Patrykiem Bułhakiem. Fotograf zaprezentuje swoją ostatnią książkę i pokaże...
8
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza zdjęć wojennych
Koniec Wojny - Agnieszka Rayss i David Sypniewski wykorzystują AI do pokazania nowego oblicza...
Co się stanie, gdy każe się modelowi generatywnemu poszerzyć kadr archiwalnego zdjęcia wojennego, nie podając mu żadnej podpowiedzi? Czy dowiemy się, co działo się poza...
5
Powiązane artykuły