Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

XIX doroczna wystawa Studium Fotografii ZPAF - najlepsze prace absolwentów

0

Autor: Redakcja Fotopolis

16 Luty 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W Starej Galerii ZPAF można oglądać pokaźną wystawę prac słuchaczy Studium Fotografii ZPAF. To 15 projektów absolwentów roku podstawowego i warsztatowego.

W salach Starej Galerii ZPAF znalazła się wyjątkowa wystawa prezentująca zdjęcia wykonane w dużej mierze w czasie izolacji, zamknięcia, które zostały naznaczone pandemią Covid-19. W okresie, kiedy większość zajęć w Studium Fotografii ZPAF musiała odbywać się online, prace naszych studentów stały się jeszcze bardziej kreatywne, wyjątkowe. Szeroka gama prac została zrealizowana nie tylko jako prace zlecone przez wykładowców na zajęciach lub na plenerze Studium Fotografii ZPAF, ale także własna twórczość studentów zrealizowana w tym trudnym czasie. Dla części naszych studentów to pierwsza okazja do pokazania swoich zdjęć na wystawie i pierwsze spotkanie z żywą publicznością, komentarzami i ocenami. - komentuje Andrzej Grudzień, dyrektor Studium Fotografii ZPAF.

fot. Krzysztof Kurek

Na prezentowanej wystawie znajdziemy zdjęcia zróżnicowane, od klasycznych tematów takich jak krajobraz, portret czy dokument, aż po fotografię kreacyjną. Ta część wystawy jest bardzo bogata, świadczy o rozwoju artystycznym naszych studentów, ich świadomości budowania obrazu. Bogactwo treści i formy wynika z tego, że Studium Fotografii ZPAF pielęgnuje indywidualność studentów, nie ogranicza ich kreatywności poprzez narzucanie określonych technik, tematów czy gatunków -  dodaje.

fot. Katarzyna Navarra

Na wystawie swoje prace prezentuje 15 absolwentów roku podstawowego i warsztatowego: Katarzyna Kosajda, Gabriela Bakunowicz, Marzena Skalska, Radosław Roguś, Kacper Spek, Katarzyna Średnicka, Luiza Kwiatkowska, Krzysztof Kurek, Wiktoria Czubak, Katarzyna Zawadzka, Iwona Chojecka, Jakub Adamkiewicz, Ewa Przygodzka, Bogumiła Szewczak i Katarzyna Navarra. Selekcji prac dokonali: Andrzej Grudzień, Jolanta Rycerska i Andrzej Zygmuntowicz.

Kiedy i gdzie?

XIX Doroczną Wystawę Studium Fotografii ZPAF można oglądać do końca lutego 2021 roku w Starej Galerii ZPAF przy pl. Zamkowym 8 w Warszawie.

Więcej informacji znajdziecie na stronie zpaf.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zamroź ruch zimą i wygraj statyw Tokina
Zamroź ruch zimą i wygraj statyw Tokina
Dystrybutor marki Tokina rusza z konkursem „Ruch zimową porą”, w którym możecie wygrać statyw fotograficzny.
0
0
Powraca Fotograficzna Publikacja Roku - konkurs na najlepsze polskie książki fotograficzne
Powraca Fotograficzna Publikacja Roku - konkurs na najlepsze polskie książki fotograficzne
Po rocznej przerwie FPR powraca ze zdwojoną siłą. Fotograficzna Publikacja Roku 2020/2021 w podwójnej edycji nagrodzi najlepsze książki fotograficzne zrealizowane na...
7
0
Szkoła, jakiej nie znacie - „Abzgram” Karoliny Wojtas w Instytucie Fotografii Fort
Szkoła, jakiej nie znacie - „Abzgram” Karoliny Wojtas w Instytucie Fotografii Fort
Co dziś powinno być zadaniem szkoły? Tego na wystawie Karoliny Wojtas się nie dowiecie. „Abzgram” to fantastyczna i żywa dekonstrukcja systemu edukacji.
26
1