Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Dzięki Photographer’s Ephemeris 3D planowanie zdjęć krajobrazowych stanie się łatwe jak nigdy wcześniej

1

Autor: Maciej Luśtyk

22 Czerwiec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Photographer’s Ephemeris to popularna wśród fotografów krajobrazowych aplikacja, która pozwala określić położenie słońca i księżyca w danym miejscu, o określonej porze. Jej nowa wersja przeniesie jednak proces planowania kadrów na wyższy poziom.

Kiedyś fotografowie krajobrazowi potrafili spędzić w jednym miejscu wiele godzin w oczekiwaniu na najlepsze światło. Dziś, dzięki aplikacjom takim jak Golden Hour, Rizon czy właśnie Photographer’s Ephemeris, które pozwalają precyzyjnie określić położenie słońca, księżyca i gwiazdozbiorów w danym miejscu i czasie, wszystko staje się dużo prostsze. Nowa odsłona tej ostatniej może jednak zupełnie odmienić sposób planowania sesji krajobrazowych i wszelkich zdjęć wykonywanych w terenie.

 

Photographer’s Ephemeris 3D, która ukazać ma się już we wtorek 27 czerwca wprowadza nowe trójwymiarowe mapy topograficzne, które pozwolą dokładnie sprawdzić jak w danym miejscu o określonej godzinie będzie układało się światło i cienie. Oprócz tego, aplikacja pozwolić ma na planowanie konkretnych kadrów za pomocą narzędzia umożliwiającego podejrzenie pola widzenia dla różnych ogniskowych. Aktualizację docenią także osoby zajmujące się astrofotografią, które dzięki wbudowanym mapom nocnego nieba będą mogły zaplanować wymarzone ujęcia nawet na kilka miesięcy przed wyjściem z aparatem w teren.

Aplikacja dostępna będzie na razie jedynie na urządzenia z systemem iOS, w cenie 22 euro. To dosyć drogo, ale wiele osób na pewno nie zawaha się zapłacić takiej kwoty za oferowane przez program możliwości. Osoby posiadające już oryginalną aplikację Photographer’s Ephemeris, wersję 3D i aplikację The Photographer’s Transit będą mogły kupić w zestawie, w promocyjnej cenie 16 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photoephemeris.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
DaVinci Resolve 17 - darmowy kombajn do edycji wideo otrzymuje ponad 100 nowych funkcji
Program do edycji wideo stworzony przez Blackmagic Design coraz chętniej używany jest jako alternatywa dla Adobe Premiere Pro. Główną zaletą jest oczywiście fakt, że...
34
3
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Kodak Professional Select - ta aplikacja automatycznie przebierze twoje zdjęcia
Sztuczna inteligencja porówna jasność i ostrość, oceni kolory i odrzuci zdjęcia, na których bohaterowie akurat mrugali. Brzmi jak mnóstwo oszczędzonego...
6
0
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
DxO PhotoLab 4 - konkurent Lightrooma stawia na sieci neuronowe
Najnowsza wersja DxO PhotoLab wprowadza wytrenowany o układy AI silnik DeepPRIME, który m.in. zapewnić ma wyjątkowy system odszumiania. Nowości...
18
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)