Dzięki Photographer’s Ephemeris 3D planowanie zdjęć krajobrazowych stanie się łatwe jak nigdy wcześniej

1

Autor: Maciej Luśtyk

22 Czerwiec 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Photographer’s Ephemeris to popularna wśród fotografów krajobrazowych aplikacja, która pozwala określić położenie słońca i księżyca w danym miejscu, o określonej porze. Jej nowa wersja przeniesie jednak proces planowania kadrów na wyższy poziom.

Kiedyś fotografowie krajobrazowi potrafili spędzić w jednym miejscu wiele godzin w oczekiwaniu na najlepsze światło. Dziś, dzięki aplikacjom takim jak Golden Hour, Rizon czy właśnie Photographer’s Ephemeris, które pozwalają precyzyjnie określić położenie słońca, księżyca i gwiazdozbiorów w danym miejscu i czasie, wszystko staje się dużo prostsze. Nowa odsłona tej ostatniej może jednak zupełnie odmienić sposób planowania sesji krajobrazowych i wszelkich zdjęć wykonywanych w terenie.

 

Photographer’s Ephemeris 3D, która ukazać ma się już we wtorek 27 czerwca wprowadza nowe trójwymiarowe mapy topograficzne, które pozwolą dokładnie sprawdzić jak w danym miejscu o określonej godzinie będzie układało się światło i cienie. Oprócz tego, aplikacja pozwolić ma na planowanie konkretnych kadrów za pomocą narzędzia umożliwiającego podejrzenie pola widzenia dla różnych ogniskowych. Aktualizację docenią także osoby zajmujące się astrofotografią, które dzięki wbudowanym mapom nocnego nieba będą mogły zaplanować wymarzone ujęcia nawet na kilka miesięcy przed wyjściem z aparatem w teren.

Aplikacja dostępna będzie na razie jedynie na urządzenia z systemem iOS, w cenie 22 euro. To dosyć drogo, ale wiele osób na pewno nie zawaha się zapłacić takiej kwoty za oferowane przez program możliwości. Osoby posiadające już oryginalną aplikację Photographer’s Ephemeris, wersję 3D i aplikację The Photographer’s Transit będą mogły kupić w zestawie, w promocyjnej cenie 16 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem photoephemeris.com.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Mac i iPad jako jeden ekosystem - MacOS Monterey szykuje małą rewolucję w pracy
Projektanci Apple’a od zawsze przykładali dużo uwagi do kwestii łączności pomiędzy urządzeniami. Wraz z najnowszym systemem przeniesiona zostanie ona na kolejny...
0
0
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Capture One z aplikacją na iPada na początku 2022 roku
Najnowsze iPady z procesorem M1 udowodniły, że mogą stać się funkcjonalną stacją do obróbki zdjęć i filmów. Skorzystać chce z tego Capture One, wypuszczając „mobilną”...
0
0
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
Nikon ma gratkę dla fotografów sportowych. NX Field to profesjonalny system zdalnego sterowania
17 czerwca zadebiutuje NX Field - system, który umożliwi połączenie i zdalne sterowanie wieloma aparatami i automatyczne przesyłanie z nich zdjęć na serwery FTP. A...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)