Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Golden Hour - bądź zawsze w doskonałym miejscu i czasie

0

Autor: Maciej Luśtyk

2 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W fotografii plenerowej jednym z najważniejszych czynników odpowiadajacych za dobre efekty na zdjęciach jest umiejętność planowania i cierpliwość. Dzięki aplikacji Golden Hour precyzyjnie kalkulującej oświetlenie i warunki w wybranym miejscu będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Aplikacje mobilne ułatwiają nam wiele dziedzin życia. Nic dziwnego, że coraz częściej powstaja takie, które usprawnić mają prace fotografów. W zeszłym roku pisaliśmy o apce Rizon, która pozwala uzyskać informacje na temat złotej godziny w dowolnym czasie i miejscu na świecie, co znacznie wspomóć może planowanie wypadów w plener. Nowa aplikacja Golden Hour idzie jednak o krok dalej.

Oprócz informacji na temat najlepszych potencjalnie godzin do fotografowania w określonym miejscu, aplikacja czerpie z internetu informacje na temat pogody, starając się przewidzieć jakie warunki oświetleniowe i niebo zastaniemy wybierając się na zdjęcia. Znaczniki SkyIndex i LightIndex podpowiedzą nam na ile atrakcyjnych warunków możemy spodziewać się w danym miejscu, a dodatkowo na mapce zobaczymy pod jakim kątem i w jakim kierunku o danej godzinie będzie padać światło.

Oprócz tego, otrzymujemy możliwośc zapisywania informacji o wybranych miejscach i ustawiania przypomnień, dzięki którym będziemy pamiętać, kiedy warto zabrać ze sobą aparat.

Aplikacja dostępna jest w cenie $3,99 za pośrednictwem serwisu iTunes App Store. Na razie nie wiadomo czy pojawi się wersja na urządzenia z systemem Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem goldenhour.one.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Samsung Galaxy S21 5G, S21+ 5G i S21 Ultra 5G - super wydajność, rekordowy zoom i wideo 8K
Koreańczycy zaprezentowali najnowsze superwydajne flagowce z serii Samsung Galaxy. Otrzymujemy nowy design, świetne podzespoły i nowe możliwości w zakresie pracy foto...
2
0
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss zawiązuje współpracę z Vivo - nadchodzą nowe mocne fotograficzne smartfony
Zeiss poinformował i zawiązaniu strategicznej współpracy z chińską marką Vivo. Czy właśnie rodzi się konkurencja dla najlepszych fotograficznych smartfonów na...
1
0
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Apple aktualizuje iOS 14.3, wprowadzając nowy format ProRAW do iPhone'a 12 Pro i 12 Pro Max
Najnowsza aktualizacja iOS dodaje możliwość fotografowania w nowym formacie ProRAW w smartfonach iPhone 12 Pro i 12 Pro Max. Dzięki niemu odzyskasz więcej szczegółów na zdjęciu podczas...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)