Golden Hour - bądź zawsze w doskonałym miejscu i czasie

0
Maciej Luśtyk
2 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

W fotografii plenerowej jednym z najważniejszych czynników odpowiadajacych za dobre efekty na zdjęciach jest umiejętność planowania i cierpliwość. Dzięki aplikacji Golden Hour precyzyjnie kalkulującej oświetlenie i warunki w wybranym miejscu będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Aplikacje mobilne ułatwiają nam wiele dziedzin życia. Nic dziwnego, że coraz częściej powstaja takie, które usprawnić mają prace fotografów. W zeszłym roku pisaliśmy o apce Rizon, która pozwala uzyskać informacje na temat złotej godziny w dowolnym czasie i miejscu na świecie, co znacznie wspomóć może planowanie wypadów w plener. Nowa aplikacja Golden Hour idzie jednak o krok dalej.

Oprócz informacji na temat najlepszych potencjalnie godzin do fotografowania w określonym miejscu, aplikacja czerpie z internetu informacje na temat pogody, starając się przewidzieć jakie warunki oświetleniowe i niebo zastaniemy wybierając się na zdjęcia. Znaczniki SkyIndex i LightIndex podpowiedzą nam na ile atrakcyjnych warunków możemy spodziewać się w danym miejscu, a dodatkowo na mapce zobaczymy pod jakim kątem i w jakim kierunku o danej godzinie będzie padać światło.

Oprócz tego, otrzymujemy możliwośc zapisywania informacji o wybranych miejscach i ustawiania przypomnień, dzięki którym będziemy pamiętać, kiedy warto zabrać ze sobą aparat.

Aplikacja dostępna jest w cenie $3,99 za pośrednictwem serwisu iTunes App Store. Na razie nie wiadomo czy pojawi się wersja na urządzenia z systemem Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem goldenhour.one.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)