Golden Hour - bądź zawsze w doskonałym miejscu i czasie

0
Maciej Luśtyk
2 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

W fotografii plenerowej jednym z najważniejszych czynników odpowiadajacych za dobre efekty na zdjęciach jest umiejętność planowania i cierpliwość. Dzięki aplikacji Golden Hour precyzyjnie kalkulującej oświetlenie i warunki w wybranym miejscu będzie to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Aplikacje mobilne ułatwiają nam wiele dziedzin życia. Nic dziwnego, że coraz częściej powstaja takie, które usprawnić mają prace fotografów. W zeszłym roku pisaliśmy o apce Rizon, która pozwala uzyskać informacje na temat złotej godziny w dowolnym czasie i miejscu na świecie, co znacznie wspomóć może planowanie wypadów w plener. Nowa aplikacja Golden Hour idzie jednak o krok dalej.

Oprócz informacji na temat najlepszych potencjalnie godzin do fotografowania w określonym miejscu, aplikacja czerpie z internetu informacje na temat pogody, starając się przewidzieć jakie warunki oświetleniowe i niebo zastaniemy wybierając się na zdjęcia. Znaczniki SkyIndex i LightIndex podpowiedzą nam na ile atrakcyjnych warunków możemy spodziewać się w danym miejscu, a dodatkowo na mapce zobaczymy pod jakim kątem i w jakim kierunku o danej godzinie będzie padać światło.

Oprócz tego, otrzymujemy możliwośc zapisywania informacji o wybranych miejscach i ustawiania przypomnień, dzięki którym będziemy pamiętać, kiedy warto zabrać ze sobą aparat.

Aplikacja dostępna jest w cenie $3,99 za pośrednictwem serwisu iTunes App Store. Na razie nie wiadomo czy pojawi się wersja na urządzenia z systemem Android.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem goldenhour.one.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)