Z aplikacją Rizon nigdy nie przegapisz złotej godziny

0
Maciej Luśtyk
24 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Złota godzina, lub, jak kto woli - Magic Hour, to dla wielu najlepszy czas na wykonywanie fotografii w plenerze. Zależnie od pory roku i szerokości geograficznej wypada ona jednak o różnych porach i wcale nie trwa równej godziny. Dzięki aplikacji Rizon szczegółowe informacje o tej wyjątkowej porze dnia będziecie mieć zawsze pod ręką.
Złota godzina to pora dnia w okolicy wschodu i zachodu słońca, podczas której dociera do nas więcej miękkiego światła o ciepłym zabarwieniu, co przez wiele fotografujących osób uważane jest za najlepszą porę do fotografowania krajobrazów, ale nie tylko. Złota godzina nie zawsze jednak trwa całą godzinę i w zależności od pory roku występuje o różnej porze. W Polsce ta wyjątkowa pora dnia trwa około 40 minut. Jak się w tym wszystki połapać? Odpowiedź na to pytanie oferuje aplikacja Rizon, będąca kompleksowym kalkulatorem złotej godziny, który wyposażono w ciekawe funkcje dodatkowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Aplikacja pozwoli nam sprawdzić kiedy dokładnie danego dnia, w danym miejscu wypada złota godzina. Dodatkowo program umożliwia nam planowanie kolejnych wypadów na zdjęcia poprzez ustawianie przypomnień na określony czasu przed wybraną złotą godziną w danym miejscu. Przypomnienia możemy też ustawiać cyklicznie tak, aby już nigdy nie ominął nas ten szczególny moment dnia.

Rizon dostępny jest do pobrania na urządzenia z systemem iOS 8 lub nowszym, za pośrednictwem serwisu App Store. Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na stronie rizonapp.co.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
0
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
94
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)