Z aplikacją Rizon nigdy nie przegapisz złotej godziny

0
Maciej Luśtyk
24 Sierpień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Złota godzina, lub, jak kto woli - Magic Hour, to dla wielu najlepszy czas na wykonywanie fotografii w plenerze. Zależnie od pory roku i szerokości geograficznej wypada ona jednak o różnych porach i wcale nie trwa równej godziny. Dzięki aplikacji Rizon szczegółowe informacje o tej wyjątkowej porze dnia będziecie mieć zawsze pod ręką.
Złota godzina to pora dnia w okolicy wschodu i zachodu słońca, podczas której dociera do nas więcej miękkiego światła o ciepłym zabarwieniu, co przez wiele fotografujących osób uważane jest za najlepszą porę do fotografowania krajobrazów, ale nie tylko. Złota godzina nie zawsze jednak trwa całą godzinę i w zależności od pory roku występuje o różnej porze. W Polsce ta wyjątkowa pora dnia trwa około 40 minut. Jak się w tym wszystki połapać? Odpowiedź na to pytanie oferuje aplikacja Rizon, będąca kompleksowym kalkulatorem złotej godziny, który wyposażono w ciekawe funkcje dodatkowe.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Aplikacja pozwoli nam sprawdzić kiedy dokładnie danego dnia, w danym miejscu wypada złota godzina. Dodatkowo program umożliwia nam planowanie kolejnych wypadów na zdjęcia poprzez ustawianie przypomnień na określony czasu przed wybraną złotą godziną w danym miejscu. Przypomnienia możemy też ustawiać cyklicznie tak, aby już nigdy nie ominął nas ten szczególny moment dnia.

Rizon dostępny jest do pobrania na urządzenia z systemem iOS 8 lub nowszym, za pośrednictwem serwisu App Store. Więcej informacji o aplikacji znajdziecie na stronie rizonapp.co.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
5
4
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)