Lee prezentuje aplikację mobilną, która ułatwi pracę z filtrami ND

0
Maciej Luśtyk
2 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowa aplikacja stworzona przez Lee Filters pozwoli nam szybko i wygodnie obliczyć właściwą ekspozycję podczas pracy z filtrami szarymi.

Niedawno informowaliśmy Was o filtrze Lee Super Stopper, za pomocą którego obniżymy ekspozycję aż o 15 EV,  co przykładowo wydłuży czas naświetlania z 2 minut do 17 godzin. I choć obliczenie właściwej ekspozycji podczas korzystania z filtrów ND to prosta matematyka, czasem można się pogubić, zwłaszcza gdy tak jak powyżej, zaczynamy mieć do czynienia z ekstremalnie długimi czasami ekspozycji. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna Lee Filters Stopper Exposure Guide.

 

Jej obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy w menu wybrać posiadany przez siebie filtr i podać czas naświetlania odpowiedni dla fotografowanej sceny. Następnie aplikacja automatycznie skalkuluje czas migawki, którego powinniśmy w danej sytuacji użyć, korzystając z posiadanego filtra.

Program oferuje także minutnik, który w przypadku długich czasów ekspozycji przypomni nam, aby zakończyć naświetlanie.

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo na urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem sklepu iTunes App Store. Niedługo ma pojawić się także wersja na Androida.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leefilters.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły