Lee prezentuje aplikację mobilną, która ułatwi pracę z filtrami ND

0
Maciej Luśtyk
2 Maj 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Nowa aplikacja stworzona przez Lee Filters pozwoli nam szybko i wygodnie obliczyć właściwą ekspozycję podczas pracy z filtrami szarymi.

Niedawno informowaliśmy Was o filtrze Lee Super Stopper, za pomocą którego obniżymy ekspozycję aż o 15 EV,  co przykładowo wydłuży czas naświetlania z 2 minut do 17 godzin. I choć obliczenie właściwej ekspozycji podczas korzystania z filtrów ND to prosta matematyka, czasem można się pogubić, zwłaszcza gdy tak jak powyżej, zaczynamy mieć do czynienia z ekstremalnie długimi czasami ekspozycji. Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna Lee Filters Stopper Exposure Guide.

 

Jej obsługa jest banalnie prosta. Wystarczy w menu wybrać posiadany przez siebie filtr i podać czas naświetlania odpowiedni dla fotografowanej sceny. Następnie aplikacja automatycznie skalkuluje czas migawki, którego powinniśmy w danej sytuacji użyć, korzystając z posiadanego filtra.

Program oferuje także minutnik, który w przypadku długich czasów ekspozycji przypomni nam, aby zakończyć naświetlanie.

Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo na urządzenia z systemem iOS za pośrednictwem sklepu iTunes App Store. Niedługo ma pojawić się także wersja na Androida.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem leefilters.com

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Moment Fisheye 14 mm - najlepszy szeroki kąt do smartfona?
Obiektywy superszerokokątne są ostatnio pozycją obowiązkową niemal we wszystkich flagowych smartfonach. Niestety efekty dalekie są od tego, co możemy uzyskać przy...
8
1
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firstlight - FiLMiC startuje z „profesjonalną” aplikacją dla fotografów
Firmy FiLMiC nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Aplikacja FiLMiC Pro, znacznie rozszerzająca możliwości kamery w iPhone’ach, to chleb powszedni wszystkich, którzy...
9
4
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Powiązane artykuły