Test aparatu Olympus Camedia C-70 Zoom

Olympus Camedia C-70 Zoom to reprezentant zaawansowanej klasy w kieszonkowej formie. Aparat przy swych niewielkich rozmiarach kryje aż 7-megapikselowy sensor CCD, obiektyw o ponadprzeciętnym, 5-krotnym zakresie ogniskowej oraz imponujący zestaw atrakcyjnych funkcji zdjęciowych. Zapraszamy do lektury.

Autor: mmi

22 Marzec 2005
Artykuł na: 38-48 minut

PODSUMOWANIE I OCENA

Niepozorna konstrukcja o olbrzymich możliwościach i bardzo dobrej jakości obrazu - tak, najkrócej można by scharakteryzować aparat Olympus C-70 Zoom. Jego solidna konstrukcja kryje ponadprzeciętny obiektyw oraz, aż 7-megapikselowy sensor. I to właśnie "moc" 5-krotnego obiektywu wraz z wyśrubowaną rozdzielczością należy zaliczyć do jego największych atutów, będących jednocześnie podstawowym wyróżnikiem na rynku.

Testowany aparat bardzo dobrze wypada na tle konkurencji. Szczególnie mając na względzie niebywałą wprost kontrolę jakości obrazu, łatwość fotografowania i samej obsługi (podkreślana na poprzednich stronach wysoka ergonomia i plastyczność menu), zaawansowane tryby zdjęciowe czy wreszcie wspomniany, ponadprzeciętny układ optyczny oraz ogólną szybkość aparatu. Wydaje się zatem, iż w testowanej Camedii każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący użytkownicy z pewnością docenią prostą obsługę i znakomite wyniki gwarantowane przez precyzyjną automatykę ekspozycji i balansu bieli, natomiast tym bardziej już wymagającym do gustu przypadnie obszerna lista funkcji (bracketing, korekty, żywy histogram), które skutecznie pomogą w realizacji bardziej twórczych potrzeb zdjęciowych. Na koniec zostają już tylko zawodowcy. Jednakże naszym zdaniem i ci z powodzeniem mogą uzupełnić swój poważny sprzęt niewielkim C-70, który stanowił będzie podręczne, lecz niezwykle solidne zabezpieczenie fotograficzne.

Poza wspomnianymi już pozytywami, to co podobało nam się najbardziej w testowanym kompakcie, to przedewszystkim bardzo dobra jakość obrazu (ostrość, oddanie detali) zarówno przy sprzyjających warunkach, jak i przy czułościach ISO200-400 czy też długich czasach naświetleń. Dalej, dobre makro (i super makro), szybki autofokus czy też wysokiej jakości, komfortowy wyświetlacz.

W aparacie tej klasy szkoda nam było jedynie dość krótkiej serii szybkiej (tylko 2 zdjęcia), słabnącej skuteczności AF przy dużym zbliżeniu w trudniejszych warunkach, silnej dystorsji czy też ciasnego wizjera optycznego. Nie mniej jednak zgodnie z procedurą DIWA, aparat uzyskał oceną bardzo dobrą, zbierając 79% w kategorii kompakt zaawansowany, depcząc tym samym "po piętach" rodzimemu (i nieco droższemu) modelowi C-7070WZ. Reasumując, polecamy!

Jak zwykle zachęcamy do analizy przykładowych zdjęć (następna strona), które zostały zestawione w pary (całe ujęcie wraz z jego wyciętym fragmentem w skali 1:1). Umożliwiamy także ściągnięcie pierwszych 2 plików, tak by Nasi Czytelnicy samodzielnie mogli sprawdzić ich jakość na własnych komputerach lub też wykonując wydruki w domu czy w laboratoriach fotograficznych.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij...

Podyskutuj o tym teście na forum.fotopolis.pl

Podyskutuj o aparatach cyfrowych Olympus na forum.fotopolis.pl

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Leica SL3 - test praktyczny i zdjęcia przykładowe [RAW]
Ta sama niemiecka precyzja, ale teraz z 60 Mp na pokładzie, szybszym autofokusem i odchylanym wyświetlaczem. Sprawdziliśmy, jak Leica SL3 spisuje się w praktyce.
21
Canon EOS R8 - test aparatu
Canon EOS R8 - test aparatu
Najnowsza kompaktowa pełna klatka Canona przełamuje schemat tego, co może oferować aparat dla amatorów. Specyfikacja zapożyczona z wyższego modelu R6 Mark II i przystępna cena...
41
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
41