Test aparatu Olympus Camedia C-70 Zoom

mmi
22 Mar 2005
Olympus Camedia C-70 Zoom to reprezentant zaawansowanej klasy w kieszonkowej formie. Aparat przy swych niewielkich rozmiarach kryje aż 7-megapikselowy sensor CCD, obiektyw o ponadprzeciętnym, 5-krotnym zakresie ogniskowej oraz imponujący zestaw atrakcyjnych funkcji zdjęciowych. Zapraszamy do lektury.
PODSUMOWANIE I OCENA
Niepozorna konstrukcja o olbrzymich możliwościach i bardzo dobrej jakości obrazu - tak, najkrócej można by scharakteryzować aparat Olympus C-70 Zoom. Jego solidna konstrukcja kryje ponadprzeciętny obiektyw oraz, aż 7-megapikselowy sensor. I to właśnie "moc" 5-krotnego obiektywu wraz z wyśrubowaną rozdzielczością należy zaliczyć do jego największych atutów, będących jednocześnie podstawowym wyróżnikiem na rynku.Testowany aparat bardzo dobrze wypada na tle konkurencji. Szczególnie mając na względzie niebywałą wprost kontrolę jakości obrazu, łatwość fotografowania i samej obsługi (podkreślana na poprzednich stronach wysoka ergonomia i plastyczność menu), zaawansowane tryby zdjęciowe czy wreszcie wspomniany, ponadprzeciętny układ optyczny oraz ogólną szybkość aparatu. Wydaje się zatem, iż w testowanej Camedii każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący użytkownicy z pewnością docenią prostą obsługę i znakomite wyniki gwarantowane przez precyzyjną automatykę ekspozycji i balansu bieli, natomiast tym bardziej już wymagającym do gustu przypadnie obszerna lista funkcji (bracketing, korekty, żywy histogram), które skutecznie pomogą w realizacji bardziej twórczych potrzeb zdjęciowych. Na koniec zostają już tylko zawodowcy. Jednakże naszym zdaniem i ci z powodzeniem mogą uzupełnić swój poważny sprzęt niewielkim C-70, który stanowił będzie podręczne, lecz niezwykle solidne zabezpieczenie fotograficzne.

Poza wspomnianymi już pozytywami, to co podobało nam się najbardziej w testowanym kompakcie, to przedewszystkim bardzo dobra jakość obrazu (ostrość, oddanie detali) zarówno przy sprzyjających warunkach, jak i przy czułościach ISO200-400 czy też długich czasach naświetleń. Dalej, dobre makro (i super makro), szybki autofokus czy też wysokiej jakości, komfortowy wyświetlacz.

W aparacie tej klasy szkoda nam było jedynie dość krótkiej serii szybkiej (tylko 2 zdjęcia), słabnącej skuteczności AF przy dużym zbliżeniu w trudniejszych warunkach, silnej dystorsji czy też ciasnego wizjera optycznego. Nie mniej jednak zgodnie z procedurą DIWA, aparat uzyskał oceną bardzo dobrą, zbierając 79% w kategorii kompakt zaawansowany, depcząc tym samym "po piętach" rodzimemu (i nieco droższemu) modelowi C-7070WZ. Reasumując, polecamy!Jak zwykle zachęcamy do analizy przykładowych zdjęć (następna strona), które zostały zestawione w pary (całe ujęcie wraz z jego wyciętym fragmentem w skali 1:1). Umożliwiamy także ściągnięcie pierwszych 2 plików, tak by Nasi Czytelnicy samodzielnie mogli sprawdzić ich jakość na własnych komputerach lub też wykonując wydruki w domu czy w laboratoriach fotograficznych.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij...

Podyskutuj o tym teście na forum.fotopolis.pl
Podyskutuj o aparatach cyfrowych Olympus na forum.fotopolis.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Ważniejszy podpis czy fotografia? Joanna Kinowska o nominacjach World Press Photo 2019
21 Lut 2019
Sześć zdjęć zostało nominowanych do nagrody głównej „Zdjęcia roku” w najważniejszym konkursie fotografii prasowej World Press Photo. Które wygra?
1
Michał „Massa” Mąsior: Czy kogokolwiek interesują Twoje zdjęcia?
12 Lut 2019
Świat profesjonalnej fotografii jest trudny. Mit wolnego zawodu przyciąga jednak wielu. Plan, by żyć i zarabiać na swojej pasji jest piękny, choć niełatwy do zrealizowania. Początkowo świetnie zapowiadające się „nowe życie” weryfikowane jest przez wiele czynników. Warto przeczytać, żeby nie wpaść w pułapkę.
17
S jak specjalista - Lumix S1 i S1R
30 Sty 2019
Wygląda na to, że liderom rynku bezlusterkowców wyrasta właśnie poważna konkurencja. Pełnoklatkowe modele S1 i S1R trafią do sprzedaży już w przyszłym miesiącu. Oto, co dziś o nich wiemy!
4
Panasonic LX100 II - mały gigant
27 Gru 2018
Duży sensor 4/3, jasny zoom i tryb filmowy 4K. A wszystko zamknięte w wyjątkowo zgrabnym i stylowym body. Nowy Lumix to aparat, który w swojej klasie nie ma dzisiaj konkurencji!
2