Test aparatu Olympus Camedia C-70 Zoom

mmi
22 Mar 2005
Olympus Camedia C-70 Zoom to reprezentant zaawansowanej klasy w kieszonkowej formie. Aparat przy swych niewielkich rozmiarach kryje aż 7-megapikselowy sensor CCD, obiektyw o ponadprzeciętnym, 5-krotnym zakresie ogniskowej oraz imponujący zestaw atrakcyjnych funkcji zdjęciowych. Zapraszamy do lektury.
PODSUMOWANIE I OCENA
Niepozorna konstrukcja o olbrzymich możliwościach i bardzo dobrej jakości obrazu - tak, najkrócej można by scharakteryzować aparat Olympus C-70 Zoom. Jego solidna konstrukcja kryje ponadprzeciętny obiektyw oraz, aż 7-megapikselowy sensor. I to właśnie "moc" 5-krotnego obiektywu wraz z wyśrubowaną rozdzielczością należy zaliczyć do jego największych atutów, będących jednocześnie podstawowym wyróżnikiem na rynku.Testowany aparat bardzo dobrze wypada na tle konkurencji. Szczególnie mając na względzie niebywałą wprost kontrolę jakości obrazu, łatwość fotografowania i samej obsługi (podkreślana na poprzednich stronach wysoka ergonomia i plastyczność menu), zaawansowane tryby zdjęciowe czy wreszcie wspomniany, ponadprzeciętny układ optyczny oraz ogólną szybkość aparatu. Wydaje się zatem, iż w testowanej Camedii każdy znajdzie coś dla siebie. Początkujący użytkownicy z pewnością docenią prostą obsługę i znakomite wyniki gwarantowane przez precyzyjną automatykę ekspozycji i balansu bieli, natomiast tym bardziej już wymagającym do gustu przypadnie obszerna lista funkcji (bracketing, korekty, żywy histogram), które skutecznie pomogą w realizacji bardziej twórczych potrzeb zdjęciowych. Na koniec zostają już tylko zawodowcy. Jednakże naszym zdaniem i ci z powodzeniem mogą uzupełnić swój poważny sprzęt niewielkim C-70, który stanowił będzie podręczne, lecz niezwykle solidne zabezpieczenie fotograficzne.

Poza wspomnianymi już pozytywami, to co podobało nam się najbardziej w testowanym kompakcie, to przedewszystkim bardzo dobra jakość obrazu (ostrość, oddanie detali) zarówno przy sprzyjających warunkach, jak i przy czułościach ISO200-400 czy też długich czasach naświetleń. Dalej, dobre makro (i super makro), szybki autofokus czy też wysokiej jakości, komfortowy wyświetlacz.

W aparacie tej klasy szkoda nam było jedynie dość krótkiej serii szybkiej (tylko 2 zdjęcia), słabnącej skuteczności AF przy dużym zbliżeniu w trudniejszych warunkach, silnej dystorsji czy też ciasnego wizjera optycznego. Nie mniej jednak zgodnie z procedurą DIWA, aparat uzyskał oceną bardzo dobrą, zbierając 79% w kategorii kompakt zaawansowany, depcząc tym samym "po piętach" rodzimemu (i nieco droższemu) modelowi C-7070WZ. Reasumując, polecamy!Jak zwykle zachęcamy do analizy przykładowych zdjęć (następna strona), które zostały zestawione w pary (całe ujęcie wraz z jego wyciętym fragmentem w skali 1:1). Umożliwiamy także ściągnięcie pierwszych 2 plików, tak by Nasi Czytelnicy samodzielnie mogli sprawdzić ich jakość na własnych komputerach lub też wykonując wydruki w domu czy w laboratoriach fotograficznych.

Oferta sklepu:

Kup ten aparat w sklepie Pstryk.pl kliknij...

Podyskutuj o tym teście na forum.fotopolis.pl
Podyskutuj o aparatach cyfrowych Olympus na forum.fotopolis.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0