Test aparatu Trust 1490 PowerC@m Optical Zoom

Trust 1490 PowerC@m Optical Zoom to flagowy obecnie model holenderskiego producenta. Poza 5-megapikselową rozdzielczością i 3-krotnym obiektywem oferuje liczne programy tematyczne oraz, co jest ogromną rzadkością w tej klasie sprzętu, możliwość ręcznej kontroli ekspozycji. Zapraszamy do lektury testu prezentującego możliwości tego aparatu.
0
mmi
13 Lipiec 2004
Artykuł na: 29-37 minut
PODSUMOWANIETrust 1490 PowerC@m Optical Zoom to niewątpliwie aparat adresowany do nieco mniej wymagających amatorów rozpoczynających przygodę z cyfrowym fotografowaniem. Jego klasycznej wielkości konstrukcja wyróżnia się intuicyjnym pokrętłem trybów pracy dzięki czemu obsługa aparatu nie powinna sprawiać większych trudności. Niestety, szybkość pracy oraz czas reakcji migawki pozostawia nieco do życzenia i w szczególnych sytuacjach może okazać się odrobinę deprymująca. Jednakże, w przypadku typowych zdjęć rodzinnych owa niedoskonałość tego "pierwszego cyfrowego aparatu" jest absolutnie do przezwyciężenia.

Nieco bardziej wyrobionych użytkowników niewątpliwie ucieszy, że już w tej klasie sprzętu producent pomyślał o możliwości w pełni manualnej kontroli ekspozycji. Co prawda kultura pracy w tym trybie prezentuje zaledwie dostateczny poziom, mimo to daje on większą szansę indywidualnego kreowania efektów zdjęciowych, co z przyczyn oczywistych w przypadku fotografii cyfrowej będzie znacznie częściej wykorzystywane aniżeli podczas pracy aparatem tradycyjnym (w odróżnieniu od negatywu zdjęcia cyfrowe możemy szybko podejrzeć i ewentualnie skorygować).

Oferowana jakość obrazu również prezentuje poziom dostateczny. Automatyczna ekspozycja i reprodukcja kolorów powinna zadowolić potencjalnych nabywców. Owszem, jak wykazał test występują pewne wady, szczególnie uwypuklające się w nieco trudniejszych warunkach. Jednakże w przypadku typowych zdjęć "wakacyjnych" powstałe błędy nie rażą tak bardzo i w większości przypadków z powodzeniem będą mogły być skorygowane już w laboratorium fotograficznym czy w domu za pomocą prostego programu edycyjnego. Dostępne ekwiwalenty czułości obejmują standardowy zakres ISO100-400 gwarantując tym samym typową ziarnistość obrazu. Również pod względem ostrości zdjęć, jaką zapewnia kombinacja 5-megowej matrycy z układem optycznym, testowana propozycja nie wybija się ponad poziom przeciętny.

Taka też jest nasza całościowa ocena aparatu:
Trust 1490 PowerC@m Optical Zoom otrzymuje 3 punkty (w skali 6 stopniowej).Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0