Canon EOS 7D Mark II - test aparatu

Jednym z najgłośniejszych wydarzeń fotograficznych tej jesieni była premiera aparatu Canon EOS 7D Mark II. Na następcę lubianego i dobrze ocenianego Canona 7D musieliśmy czekać aż 6 lat. Sprawdziliśmy czy było warto.
0
Maciej Luśtyk
5 Grudzień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

7. Jakość zdjęć JPEG


Aparat jest jeszcze nowością, więc pliki RAW z tego aparatu nie są jeszcze wspierane przez nasz program laboratoryjny DxO Analyzer. W związku z tym podstawowe oceny obrazu przeprowadzone zostały na oryginalnych plikach JPEG prosto z aparatu.

Szumy i reprodukcja szczegółów
Aparat umożliwia zmianę czułości w zakresie ISO 100-16000, a także pozwala na rozszerzenie czułości do wartości ISO 25600 i ISO 52000. W zakresie Obraz zaczyna dość mocno szumić już od czułości ISO 6400 co jest dosyć średnim wynikiem w porównaniu z konkurencją. Warto jednak zaznaczyć, że mimo zaszumienia nie widać znacznej utraty szczegółów nawet przy górnych wartościach ISO. Dodatkowo, domyślnie włączona jest w aparacie opcja redukcji szumu, która radzi sobie bardzo dobrze i pozwala uzyskać sensowny obraz nawet przy czułościach w granicach ISO 16000. Systemowe wyostrzanie również działa bez zarzutu.

ISO:
Zobacz wszystkie zdjęcia (12)


Odzumianie:
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)


Reprodukcja szczegółów:
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)


Wyostrzanie:
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Poziom szumów i reprodukcja szczegółów mierzona jest dla plików JPEG w najwyższej, dostępnej rozdzielczości, dla najniższego ISO i ze standardowymi ustawieniami oraz dla najniższych ustawień odszumiania i wyostrzania. Pomiar wykonywany jest dla wszystkich dostępnych ekwiwalentów ISO co 1EV. Wykres przedstawia utratę szczegółów wraz ze wzrostem zaszumienia.

Reprodukcja kolorów
Pod wględem reprodukcji kolorów, aparat radzi sobie naprawdę wzorowo. Widać jedynie niewielkie odchylenia przy reprodukcji cieplejszych barw jednak są to wartości minimalne. Mało który aparat może pochwalić się tak dobrą kalibracją.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Test reprodukcji kolorów wykonywany jest na tablicy kolorów oświetlonej światłem dziennym 5000K przy zdefiniowanym balansie bieli na wzorzec (CBL Lens).

podsumowanie ten części:
+wyostrzanie
+ reprodukcja kolorów
+ odszumianie

- szumy na wyższych czułościach

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Leica Q2 na ulicach Londynu - test autorski
Szybka i kompaktowa Leica Q to dziś jeden z ulubionych aparatów fotografów ulicznych. W drugiej generacji udoskonalono...
21
2
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Nikon Z50 - pierwsze wrażenia
Po pełnej klatce przyszła pora na APS-C. Nikon pozbywa się lustra z korpusów średniej półki, a nowy Z50 ma być odpowiednikiem linii D7000 z mniejszym i lżejszym...
11
0
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)