Nowe IXUSY w ofercie Canona

0
Maciej Luśtyk
5 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2015 Canon zaprezentował nowe aparaty kompaktowe z serii IXUS. Ofertę producenta wzbogacą trzy nowe modele - IXUS 160, ISUX 165, oraz IXUS 170.

Nowe modele IXUSa są najmniejszymi kompaktami w historii marki Canon, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Wszystkie trzy nowe aparaty zostały wyposażone w 20-megapikselową matrycę umożliwiającą robienie zdjęć o wysokiej jakości i szczegółowości oraz w wyświetlacz LCD o przekątnej 2.7 cala. Aparat Canon IXUS 170 został wyposażony optyczną stabilizację obrazu i 12-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 25-300mm), natomiast modele IXUS 160 i IXUS 165 w zoom 8-krotny (28-224mm).

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

We wszystkich aparatach znajdziemy tryb SmartAuto, który sam dobiera odpowiednie ustawienia w zależności od fotografowanej sceny. Aparaty posiadają też możliwość nagrywania filmów oraz funkcję filtrów kreatywnych, która wpłynie na kolorystykę i charakter zdjęć. Niewielkie rozmiary, wysoka jakość i łatwość obsługi to głowne zalety aparatów z serii IXUS.

Informacja prasowa:

Warszawa, 5 stycznia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś siedem nowych aparatów kompaktowych z serii PowerShot i IXUS. Są wśród nich trzy superzoomy linii PowerShot, trzy modele IXUS idealne do dokumentowania nocnego życia oraz kreatywny PowerShot N2.

Stylowe i kompaktowe

Stylowe aparaty kompaktowe IXUS 160, IXUS 165 i IXUS 170 pozwolą uchwycić bogate i szczegółowe obrazy nawet w ruchu. To świetne narzędzia, które sprawdzą się podczas niezapomnianych wieczorów z przyjaciółmi. Nowe aparaty, najmniejsze kompakty w historii Canon, z łatwością mieszczą się w kieszeni. Model IXUS 170 oferuje 12-krotny zoom optyczny, a IXUS 160 i IXUS 165 8-krotny. Aparaty są łatwe w użyciu i zapewniają świetne rezultaty za każdym naciśnięciem spustu migawki. Zostały wyposażone w 20MP matrycę, która pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Tryb SmartAuto kontroluje i dobiera optymalne ustawienia aparatu, dzięki czemu fotografowanie staje się łatwiejsze. Dodatkowo, rozbudowany zestaw filtrów kreatywnych doda zdjęciom nowego wyrazu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Fragment 8 - cyfrowe wcielenie kamery 8 mm. Oprócz filmów nakręci także GIF-y
Czy w dzisiejszych czasach kogokolwiek może zainteresować kamera, która z założenia oferuje niską jakość filmów? Nadzieję na to mają twórcy modelu Fragment 8, który ma...
8
4
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Leica M10 Monochrom - nowy wymiar czerni i bieli
Wszystko co najlepsze z podstawowej wersji modelu M10 i monochromatyczna matryca, która zachwyci fanów czerni i bieli. W dodatku matryca nie byle jaka, bo o...
47
18
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
PowerVision PowerEgg X - dron, kamera, jajko!
Czy jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego? PowerVision chce nas przekonać, że nie i prezentuje PowerEgg X - ambitny projekt, który łączy podręcznego drona i...
4
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)