Nowe IXUSY w ofercie Canona

0
Maciej Luśtyk
5 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2015 Canon zaprezentował nowe aparaty kompaktowe z serii IXUS. Ofertę producenta wzbogacą trzy nowe modele - IXUS 160, ISUX 165, oraz IXUS 170.
Nowe modele IXUSa są najmniejszymi kompaktami w historii marki Canon, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się w kieszeni. Wszystkie trzy nowe aparaty zostały wyposażone w 20-megapikselową matrycę umożliwiającą robienie zdjęć o wysokiej jakości i szczegółowości oraz w wyświetlacz LCD o przekątnej 2.7 cala. Aparat Canon IXUS 170 został wyposażony optyczną stabilizację obrazu i 12-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 25-300mm), natomiast modele IXUS 160 i IXUS 165 w zoom 8-krotny (28-224mm).
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

We wszystkich aparatach znajdziemy tryb SmartAuto, który sam dobiera odpowiednie ustawienia w zależności od fotografowanej sceny. Aparaty posiadają też możliwość nagrywania filmów oraz funkcję filtrów kreatywnych, która wpłynie na kolorystykę i charakter zdjęć. Niewielkie rozmiary, wysoka jakość i łatwość obsługi to głowne zalety aparatów z serii IXUS.

Informacja prasowa:
Warszawa, 5 stycznia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś siedem nowych aparatów kompaktowych z serii PowerShot i IXUS. Są wśród nich trzy superzoomy linii PowerShot, trzy modele IXUS idealne do dokumentowania nocnego życia oraz kreatywny PowerShot N2.

Stylowe i kompaktowe
Stylowe aparaty kompaktowe IXUS 160, IXUS 165 i IXUS 170 pozwolą uchwycić bogate i szczegółowe obrazy nawet w ruchu. To świetne narzędzia, które sprawdzą się podczas niezapomnianych wieczorów z przyjaciółmi. Nowe aparaty, najmniejsze kompakty w historii Canon, z łatwością mieszczą się w kieszeni. Model IXUS 170 oferuje 12-krotny zoom optyczny, a IXUS 160 i IXUS 165 8-krotny. Aparaty są łatwe w użyciu i zapewniają świetne rezultaty za każdym naciśnięciem spustu migawki. Zostały wyposażone w 20MP matrycę, która pozwala na robienie wysokiej jakości zdjęć. Tryb SmartAuto kontroluje i dobiera optymalne ustawienia aparatu, dzięki czemu fotografowanie staje się łatwiejsze. Dodatkowo, rozbudowany zestaw filtrów kreatywnych doda zdjęciom nowego wyrazu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)