Nowe superzoomy z serii Canon PowerShot

0
Maciej Luśtyk
5 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
CES 2015 Przy okazji rozpoczynających się właśnie targów Consumer Electronics Show 2015, Canon zaprezentował nowe modele aparatów. Wśród nowości znajdziemy trzy superzoomy z serii PowerShot - SX530 HS, SX 710 HS i SX610 HS.
Canon PowerShot SX530 HS posiada 50-krotny zoom optyczny (ekwiwalent 24-1000mm), oraz zoom cyfrowy w technologii Zoom Plus umożliwiający 100-krotne powiększenie obrazu. Wyposażony został w 16-megapikselową matrycę BSI-CMOS, 3-calowy ekran LCD i możliwość nagrywania filmów Full HD z prędkością 60kl/s.W przypadku bardziej kompaktowych modeli Canon PowerShot SX710 HS oraz Canon PowerShot SX610 HS współczynniki zoomu aparatów wynoszą kolejno 30x (25-750mm) i 18x (25-450mm). PowerShot SX710 posiada matrycę 20Mp, zaś za jego pracę odpowiada szybki procesor Digic 6. Również w przypadku tego modelu możliwe jest nagrywanie filmów w jakość Full HD 1080p, z prędkością 60kl/s. Model SX610 posiada nieco większą matrycę 20.2Mp, i obsługiwany jest przez procesor Digic 4+. W przypadku filmów Full HD będziemy ograniczeni jednak do prędkości 30kl/s. Aparat dostępny będzie w kolorze czarnym i białym.
Zobacz wszystkie zdjęcia (7)

Wszystkie urządzenia posiadają funkcję Auto Zoom, która automatycznie dobiera stosowne zbliżenie do fotografowanej sceny. Aparaty zostały wyposażone też w system stabilizacji obrazu oraz w funkcje łączności bezprzewodowej (Wi-fi i NCF), dzięki którym możliwe będzie przesyłanie zdjęc na urządzenia mobilne, a także zdalne sterowanie aparatem.

Aparaty bedą dostępne w sprzedaży od lutego w cenach $429 (PowerShot SX530), $349 (Powershot SX710) i $249 (PowerShot SX610).

Informacja prasowa:
Warszawa, 5 stycznia 2015 r. – Firma Canon zaprezentowała dziś siedem nowych aparatów kompaktowych z serii PowerShot i IXUS. Są wśród nich trzy superzoomy linii PowerShot, trzy modele IXUS idealne do dokumentowania nocnego życia oraz kreatywny PowerShot N2.

Uchwyć wspomnienia, gdziekolwiek jesteś
Kompaktowe superzoomy PowerShot SX530 HS, PowerShot SX710 HS i PowerShot SX610 HS zapewniają dużą swobodę w rejestrowaniu oddalonych kadrów w wysokiej jakości, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno podczas wakacji, jak i weekendowych wypadów za miasto.
Aparat PowerShot SX530 HS oferuje 50-krotny zoom optyczny, z kolei technologia Zoom Plus pozwala na 100-krotne przybliżenie. Kieszonkowy PowerShot SX710 HS został wyposażony w 30-krotny zoom optyczny, a PowerShot SX610 HS w 18-krotny, co umożliwia wygodne fotografowanie trudno dostępnych miejsc. Wszystkie trzy modele oferują funkcję Auto Zoom, która analizuje scenę, określa liczbę osób na zdjęciu i dobiera optymalne zbliżenie, pomagając utrzymać fotografowany obiekt w kadrze. Technologia inteligentnej stabilizacji obrazu (Intelligent IS) sprawia, że zdjęcia są ostre i wyraźne. Dzięki łączności Wi-Fi i NFC można udostępniać fotografie oraz filmy Full HD na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony czy tablety natychmiast po ich zrobieniu.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)