Canon przeniesie większość produkcji do Japonii

0
Maciej Luśtyk
12 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W związku z osłabieniem japońskiej waluty, Canon zamierza znów montować większość urządzeń w rodzimych zakładach produkcyjnych.
Obecnie w Japonii produkowanych jest około 40% urządzeń z oferty producenta. Reszta produkcji odbywa się w fabrykach poza granicami państwa. Jak informuje agencja Reuters, w ciągu 3 lat Canon zamierza powiększyć odsetek dóbr produkowanych w rodzimych fabrykach do 60%. Wszystko to za sprawą szybko osłabiającego się w ostatnich latach Jena. Od końca 2012 roku waluta odnotowała spadek wartości rzędu 33%, a trend ten zdaje się utrzymywać. Od samego października 2014 Jen stracił już ponad 8%. Taki krajobraz ekonomiczny sprawia, że produkcja w kraju znów staje się opłacalna.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Z pewnością wpłynie to na polepszenie jakości produktów, umożliwi też lepszą kontrolę nad procesem produkcyjnym. Co więcej przeniesienie produkcji do kraju będzie miało również pozytywny wydzwięk marketingowy. Warto nadmienić, że owe plany dotyczą głównie drukarek, aparatów kompaktowych i akcesoriów, gdyż profesjonalna linia produktów Canona od zawsze montowana jest w Japonii.

Więcej informacji znadziemy na stronie agencji Reuters.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Weronika Gęsicka nominowana do Paszportu Polityki 2019
Po raz kolejny do prestiżowej branżowej nagrody w kategorii Sztuk Wizualnych nominowany jest fotograf. W tym roku o laur powalczy Weronika Gęsicka.
20
3
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Nadchodzi era fotografii obliczeniowej. Sony otwiera dział ds. rozwoju sztucznej inteligencji
Dziś układy wytrenowane w oparciu o sieci neuronowe są podstawą większości nowych technologii. Dlaczego więc tak powolnie wkraczają one na rynek aparatów...
13
6
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto 7 projektów, które rywalizują o tytuł najlepszego fotoreportażu roku. Finaliści 2. edycji...
Reportaże o uchodźcach, osobach starszych, Wielkim Tygodniu na Sycylii, handlu ludźmi we Włoszech, ruchu Glitter Confusion, niepełnosprawnym kulturyście oraz podróży...
41
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)