Canon przeniesie większość produkcji do Japonii

Canon przeniesie większość produkcji do Japonii
W związku z osłabieniem japońskiej waluty, Canon zamierza znów montować większość urządzeń w rodzimych zakładach produkcyjnych.
Obecnie w Japonii produkowanych jest około 40% urządzeń z oferty producenta. Reszta produkcji odbywa się w fabrykach poza granicami państwa. Jak informuje agencja Reuters, w ciągu 3 lat Canon zamierza powiększyć odsetek dóbr produkowanych w rodzimych fabrykach do 60%. Wszystko to za sprawą szybko osłabiającego się w ostatnich latach Jena. Od końca 2012 roku waluta odnotowała spadek wartości rzędu 33%, a trend ten zdaje się utrzymywać. Od samego października 2014 Jen stracił już ponad 8%. Taki krajobraz ekonomiczny sprawia, że produkcja w kraju znów staje się opłacalna.

Z pewnością wpłynie to na polepszenie jakości produktów, umożliwi też lepszą kontrolę nad procesem produkcyjnym. Co więcej przeniesienie produkcji do kraju będzie miało również pozytywny wydzwięk marketingowy. Warto nadmienić, że owe plany dotyczą głównie drukarek, aparatów kompaktowych i akcesoriów, gdyż profesjonalna linia produktów Canona od zawsze montowana jest w Japonii.

Więcej informacji znadziemy na stronie agencji Reuters.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8