Canon PowerShot - sześć modeli z wadą produkcyjną

0
Michał Chrzanowski
19 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Sześć kompaktów z serii Canon PowerShot może posiadać ukryte wady produkcyjne.
Firma Canon poinformowała, że niektóre aparaty z serii PowerShot mogą posiadać usterkę baterii. Problemem jest słabe łączenie ogniwa ze slotem akumulatora, co jest przyczyną ciągłego wyświetlania informacji o niskim stanie baterii, trudnościach z włączeniem aparatu oraz samodzielnym wyłączaniem się niektórych modeli.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Usterkę zdiagnozowano w sześciu modelach z rodziny PowerShot: ELPH 135, ELPH 150 IS, ELPH 340 HS, SX280 HS, S120 oraz ELPH 140 IS. Użytkownicy tych aparatów będą mogli sprawdzić, czy ich modele posiadają opisaną wadę. Aby tego dokonać wystarczy zweryfikować numer seryjny. Jeśli szósta cyfra w ciągu znaków to 0, może to oznaczać, że aparat posiada opisaną wadę fabryczną. W przypadku modelu PowerShot SX280 HS usterkę będą posiadać aparaty, w których w numerze seryjnym szósta cyfra to 4. Z kolei wadliwa seria PowerShot S120 to ta, gdzie szóstą cyfrą numeru seryjnego jest 1.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Canon zaczął już sukcesywnie naprawiać wadliwe modele. Aparaty oznaczone kropką pod klapą slotu baterii są modelami pozbawionymi opisanej usterki. Jeżeli natomiast aparat nie posiada takiego oznaczenia będzie go można oddać do serwisu lub wymienić na nowy egzemplarz.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Powiązane artykuły