Canon PowerShot - sześć modeli z wadą produkcyjną

Canon PowerShot - sześć modeli z wadą produkcyjną
Sześć kompaktów z serii Canon PowerShot może posiadać ukryte wady produkcyjne.
Firma Canon poinformowała, że niektóre aparaty z serii PowerShot mogą posiadać usterkę baterii. Problemem jest słabe łączenie ogniwa ze slotem akumulatora, co jest przyczyną ciągłego wyświetlania informacji o niskim stanie baterii, trudnościach z włączeniem aparatu oraz samodzielnym wyłączaniem się niektórych modeli.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)
Usterkę zdiagnozowano w sześciu modelach z rodziny PowerShot: ELPH 135, ELPH 150 IS, ELPH 340 HS, SX280 HS, S120 oraz ELPH 140 IS. Użytkownicy tych aparatów będą mogli sprawdzić, czy ich modele posiadają opisaną wadę. Aby tego dokonać wystarczy zweryfikować numer seryjny. Jeśli szósta cyfra w ciągu znaków to 0, może to oznaczać, że aparat posiada opisaną wadę fabryczną. W przypadku modelu PowerShot SX280 HS usterkę będą posiadać aparaty, w których w numerze seryjnym szósta cyfra to 4. Z kolei wadliwa seria PowerShot S120 to ta, gdzie szóstą cyfrą numeru seryjnego jest 1.
oznaczenie naprawionych modeli
Canon zaczął już sukcesywnie naprawiać wadliwe modele. Aparaty oznaczone kropką pod klapą slotu baterii są modelami pozbawionymi opisanej usterki. Jeżeli natomiast aparat nie posiada takiego oznaczenia będzie go można oddać do serwisu lub wymienić na nowy egzemplarz.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12