Canon PowerShot SX400 IS i SX520 HS

0

Autor: Michal Grzegorczyk

29 Lipiec 2014
Artykuł na: 9-16 minut
Koncern Canon zaprezentował dwa kompakty typu superzoom. Prostszy PowerShot SX400 IS ma 16-megapikselową matrycę CCD i obiektyw o zakresie 24-720 milimetrów. Bardziej zaawansowany PowerShot SX520 HS został wyposażony w sensor BSI CMOS o rozdzielczości 16 megapikseli oraz obiektyw 24-1008 milimetrów.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Canon PowerShot SX400 IS to prosty superzoom wyposażony w 16-megapikselową matrycę CCD o rozmiarze 1/2,3 cala i obiektyw o zakresie 24-720 milimetrów (ekwiwalent). Aparat oferuje zakres czułości od ISO 100 do ISO 1600 i potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości HD 720p. Do kadrowania służy 3-calowy ekran o rozdzielczości rodem sprzed kilku sezonów - 230 000 punktów. Nie zachwyca także "tryb seryjny", który w SX400 IS wynosi dokładnie 1 kl/s. Atutem tego modelu jest cena - w USA będzie kosztował niecałe 250 dolarów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Nieco lepsze parametry oferuje model Canon PowerShot SX520 HS. Ma 16-megapikselową matrycę BSI CMOS, obiektyw 24-1008 milimetrów (ekwiwalent), 3-calowy ekran o wyższej rozdzielczości 460 000 punktów, szerszy zakres czułości (do ISO 3200), zdjęcia seryjne 2 kl/s, a także możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. W USA za ten model przyjdzie zapłacić około 400 dolarów. Więcej informacji na temat nowych aparatów Canon można znaleźć w informacji prasowej:

Uchwyć więcej z nowymi aparatami Canon PowerShot SX520 HS 
i PowerShot SX400 IS

Warszawa, 29 lipca 2014 r. –
Canon zaprezentował dziś dwa nowe, lekkie aparaty hybrydowe z superzoomem, które pozwolą uchwycić każdy detal zarówno na bliższym, jak i dalszym planie – PowerShot SX520 HS 
i PowerShot SX400 IS. Wyposażone w 42- i 30-krotny zoom optyczny, oba modele łączą w sobie doskonałą optykę z niezwykle małą, kompaktową konstrukcją, dzięki czemu są idealne, by uchwycić każdy wyjątkowy moment w wysokiej jakości.

Uchwyć każdy szczegół

Stworzony, aby pomóc użytkownikom odnaleźć się w każdej sytuacji, PowerShot SX520 HS jest wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, który umożliwia uchwycenie szerokiej gamy obiektów, od niezapomnianych wakacyjnych pejzaży, po wydarzenia codzienne. 24 mm szerokokątny obiektyw jest idealny do fotografowania rozległych scen, podczas gdy imponująca, maksymalna ogniskowa 1008 mm umożliwia rejestrowanie szczegółów oddalonych obiektów.

PowerShot SX520 HS posiada ulepszony tryb kadrowania Zoom Framing Assist Auto, który automatycznie dostosowuje zbliżenie do fotografowanych obiektów. Gdy przedmiot zbliża się do granicy ujęcia, aparat sam wykrywa i oddala obraz zatrzymując fotografowany obiekt w kadrze. Także w przypadku zbliżania się obiektu, aparat automatycznie oddala perspektywę tak, by utrzymać rozmiar fotografowanego obiektu w odpowiednich proporcjach.

Kompaktowy i lekki PowerShot SX400 IS posiada 30-krotny zoom optyczny – idealny do uchwycenia szczególnych momentów, których nie chcielibyśmy przegapić. Dzięki niewielkiej konstrukcji aparat można mieć zawsze przy sobie. Duży, wygodny grip w połączeniu z ogromnym zakresem ogniskowych 24-720 mm pozwala lepiej niż kiedykowiek uchwycić każdą sytuację. Oba nowe modele umożliwiają także fotografowanie szybko poruszających się obiektów – krótki czas reakcji migawki, usprawniony algorytm oraz szybki autofocus daje gwarancję, że nigdy nie stracisz wyjątkowych okazji fotograficznych.

Zaprojektowany, by osiągać nieosiągalne

Canon pomaga użytkownikom przekraczać granice w fotografii i umożliwia rejestrowanie różnych sytuacji, dlatego dwa nowe modele posiadają optyczny stabilizator obrazu z technologią Intelligent IS, która pozwala tworzyć wyraźne i ostre zdjęcia. Wykrywając do 8 różnych typów scen, inteligentna technologia IS analizuje oddzielnie każdą z nich i automatycznie dostosowuje tryb stabilizacji, zapewniając zawsze ostre zdjęcia i stabilne filmy, które oddają prawdziwą atmosferę wspomnień.

PowerShot SX520 HS wyposażony jest w system HS, który łączy procesor DIGIC 4+ z wysoce czułą 16 MP matrycą CMOS z tylnym podświetleniem. Tym samym zapewnia ostre i szczegółowe zdjęcia, zachowując realizm kolorów nawet w warunkach słabego oświetlenia. Z kolei wyposażony w 16 MP matrycę CCD oraz procesor DIGIC 4+ model PowerShot SX400 IS doskonale nadaje się do fotografowania szerokiej gamy scen, od wschodów, po zachody słońca, uzyskując za każdym razem wspaniałe rezultaty.

Odkrywaj swoją kreatywność

PowerShot SX520 HS posiada tryb Creative Shot, który pomaga uwalniać wewnętrzne pokłady kreatywności. Wystarczy nacisnąć spust migawki i aparat automatycznie wybierze jeden z 46 efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie. Tryb Creative Shot pozwala uzyskać nową perspektywę tworząc dodatkowo pięć różnych wersji jednego ujęcia – każde z innym efektem. Z kolei PowerShot SX400 IS posiada szeroką gamę filtrów kreatywnych, takich jak rybie oko czy zdjęcia monochromatyczne.

Wyjątkowo ergonomiczny uchwyt

Kompaktowa i lekka konstrukcja nowych modeli PowerShot sprawia, że fotografowanie staje się łatwe i wygodne. PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS wyposażono w zupełnie nowe gripy, które zaprojektowano na wzór funkcjonalnych rozwiązań wykorzystanych w aparatach serii EOS, zapewniając jednocześnie wygodę i ergonomię charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych Canon.

PowerShot SX520 HS – kluczowe cechy:

- Uchwyć bliskie i oddalone obiekty z 42-krotnym zoomem
- Z łatwością zatrzymaj w kadrze każdy obiekt
- Ciesz się stabilnym i wygodnym fotografowaniem
- Twórz wspaniałe zdjęcia z systemem HS i Intelligent IS
- Wykorzystaj swoją kreatywność
- Nagrywaj filmy w jakości Full HD za pomocą jednego przycisku
- Ciesz się łatwością rejestrowania w trybie Smart Auto
- Odkrywaj świat z pełnym trybem manualnym (Full Manual)
- Uchwyć każdą sytuację

PowerShot SX400 IS – kluczowe cechy:

- Elastyczne fotografowanie z dużym, 30-krotnym zoomem
- Fantastyczne ujęcia jeszcze łatwiejsze z trybem Smart Auto
- Znakomite wyniki: 16 MP matryca i Intelligent IS
- Zabawa z filtrami kreatywnymi
- Wygodny, ergonomiczny uchwyt
- Nagrywanie filmów HD
- Jeszcze więcej zdjęć na jednym ładowaniu baterii

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zeiss ZX1 po dwóch latach od premiery trafia do sklepów. Jest droższy niż Leica
Zaawansowany kompakt Zeissa miał okazać się rewolucją. Czy jednak w 2020 roku aparat z Lightroomem na pokładzie może jeszcze kogoś zachwycić? A zwłaszcza w takiej...
5
0
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze doskonalsza
Insta360 One X2, czyli ekipa filmowa w twojej kieszeni. Popularna kamera sferyczna jeszcze...
Poprzednia generacja sferycznej kamerki Insta360 była jednym z najbardziej popularnych rozwiązań tego typu na rynku. Insta360 One X2 robi wszystko jeszcze lepiej, choć...
3
0
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Z nowym firmwarem 4.0 Fujifilm X-T3 znacznie przyspieszy
Firma Fujifilm udostępniła aktualizację oprogramowania wewnętrznego do modelu X-T3. Wersja 4.0 aż 3-krotnie przyspiesza autofokus, ale to nie jedyne usprawnienia…
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)