Canon PowerShot SX540 HS i SX420 IS - nowe superzoomy w ofercie

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 6-9 minut
CES 2016: Canon zaprezentował dziś dwa nowe superzoomy z serii PowerShot. Obydwa modele oferują wysoką jakość obrazu, wygodną obsługę, bardzo szeroki zakres zooma oraz funkcje bezprzewodowe.

Bardziej zaawansowany z zaprezentowanych superzoomów, model Canon PowerShot SX540 HS wyposażono w 20,3-megapikselową matrycę CMOS, wspomaganą procesorem DIGIC 6, która pozwoli na fotografowanie z prędkością 5,9 kl./s oraz obiektyw zoom o ekwiwalencie 24-1200 mm i świetle f/3.4-6.5. Dodatkowo, dzięki inteligentnej technologii Zoom Plus zakres zbliżenia można podwoić bez utraty rozdzielczości, a system Canon HS oferuje rozbudowane możliwości fotografowania w warunkach słabego oświetlenia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

W pracy z długimi ogniskowymi pomoże nam system Zoom Framing Assist Lock, który po naciśnięciu przycisku włącza stabilizator obrazu, który utrzymuje obiekt nieruchomo przy maksymalnym powiększeniu.

Aparat otrzymał 3-calowy ekran TFT LCD o rodzielczości 461 000 punktów i pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD, w formacie MP4, z prędkością 60 kl./s, z wykorzystaniem 5-osiowej stabilizacji obrazu. Otrzymujemy też funkcję Story Highlights , która analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo, którym łatwo podzielimy się w internecie za pośrednictwem funkcji bezprzewodowych.

Nieco bardziej kompaktowy model Canon Powershot SX420 IS oferuje 20-megapikselową matrycę CCD wielkości 1/2,3 cala, wspieraną procesorem DIGIC 4+ oraz zoom o ekwiwalencie 24-1008 mm i świetle f/3.5 - f/6.6. Aparat korzysta z systemu stabilizacji obrazu Intelligent IS co pozwoli na wygodne fotografowanie i filmowanie nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Niestety w trybie filmowym będziemy ograniczeni jedynie do jakości HD 720p.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Tutaj też zobaczymy 3-calowy ekran TFT LCD, niestety o dużo mniejszej rozdzielczości, bo tylko 230 000 punktów. Podobnie jak w modelu SX540 HS] znajdziemy tutaj moduły łączności Wi-Fi i NFC, które pozwolą na łatwe przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz sterowanie aparatem z poziomu aplikacji na smartfony i tablety. Model SX420 IS wyróżnia także szeroka gama filtrów kreatywnych.

Z kolei obydwa modele wyposażono w funkcję Image Sync, dzięki której można wykonać i przesłać automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów do platform chmurowych, takich jak Canon irista czy Google Drive™ natychmiast po podłączeniu do internetu.

Aparaty trafią do sprzedaży na przestrzeni lutego i marca 2016 roku w cenach $400 (SX540 HS) i $300 (SX420 IS). Polskich cen na razie nie znamy.

INFORMACJA PRASOWA:

Warszawa, 5 stycznia 2016 r. – Canon rozszerza linię aparatów PowerShot z superzoomem o dwa nowe modele – PowerShot SX540 HS i PowerShot SX420 IS. Model PowerShot SX540 HS oferuje rozbudowane możliwości fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i kreatywne opcje, które pozwolą wykorzystać potencjał 50-kronego zoomu i ulatraszerokokątnego obiektywu. PowerShot SX420 IS został wyposażony w obiektyw z 42-krotnym zoomem, 20-megapikselową matrycę CMOS oraz szereg automatycznych funkcji kreatywnych. Aparat oferuje także łączność Wi-Fi i dynamiczne NFC, co ułatwia dzielenie się zdjęciami.

Superzoom, najwyższa jakość – PowerShot SX540 HS

PowerShot SX540 HS został wyposażony w 20,3-megapikselową matrycę CMOS i procesor DIGIC 6. Matryca o wysokiej czułości zapewnia doskonałą jakość zdjęć w warunkach słabego oświetlenia, a 50-krotny zoom pozwala być jeszcze bliżej fotografowanych obiektów. Dodatkowo, dzięki technologii Zoom Plus można podwoić zakres zbliżenia bez utraty rozdzielczości.

Usprawniona funkcja zaawansowanej pomocy w kadrowaniu powiększonego obrazu (Zoom Framing Assist Lock) ułatwia śledzenie oddalonych obiektów z maksymalnym powiększeniem. Naciśnięcie przycisku blokady włącza stabilizator obrazu, który utrzymuje obiekt nieruchomo przy maksymalnym powiększeniu. Z kolei szerokokątny obiektyw 24 mm pomoże zmieścić jeszcze więcej w każdym ujęciu, co ułatwi fotografowanie rozległych krajobrazów czy miejskiej panoramy.

PowerShot SX540 HS oferuje także nagrywanie materiału Full HD w formacie MP4 i wykorzystuje 5-osiową, dynamiczną stabilizację, aby zapewnić wysoką jakość filmów. Z kolei funkcja Story Highlights analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo, który można oglądać i współdzielić.

Duże możliwości w kieszonkowym wydaniu – PowerShot SX420 IS

Aparat PowerShot SX420 IS został wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, technologię Zoom Plus i ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i podczas podróży. 20-magepikselowa matryca, procesor DIGIC 4+ oraz technologia inteligentnej stabilizacji obrazu (Intelligent IS) pozwalają zatrzymać najcenniejsze momenty na zdjęciach oraz filmach HD z zachowaniem niezwykłej ostrości i odwzorowania szczegółów. Dodatkowo aparat oferuje szeroką gamę filtrów kreatywnych, np. efekt miniatury czy rybiego oka. Duży 7,5-cm (3”) ekran LCD sprawia, że przeglądanie filmów i zdjęć jest łatwe, a ergonomiczna konstrukcja pozwala na stabilne trzymanie aparatu w każdej sytuacji.

Twórz i udostępniaj

Oba aparaty wyposażono w moduł łączności Wi-Fi i funkcję dynamicznego NFC, dzięki czemu łatwo prześlemy zdjęcia na smartfony, tablety czy do stacji Canon Connect Station CS100, a za pomocą funkcji bezprzewodowego fotografowania (Remote Shooting) będziemy mogli zdalnie sterować aparatem. Aparat posiada dedykowany przycisk Wi-Fi, który umożliwia natychmiastowy dostęp do opcji łączności i pozwala w każdej chwili dzielić się najważniejszymi momentami. Oba nowe modele zostały także wyposażone w funkcję Image Sync, dzięki której można wykonać i przesłać automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów do platform chmurowych, takich jak Canon irista czy Google Drive™ natychmiast po podłączeniu do internetu.

PowerShot SX540 HS - kluczowe cechy:

-Kompaktowy aparat
- Wysoka jakość zdjęć w każdych warunkach.
- Filmy w jakości Full HD na wyciągnięcie ręki.
- Łatwe udostępnianie, łączenie i przechowywanie zdjęć i filmów.
- Wygodna obsługa; łatwe kadrowanie.

PowerShot SX420 IS – kluczowe cechy:

- Duży zoom dla uchwycenia nawet najbardziej oddalonych obiektów.
- Dedykowany przycisk filmowania; wideo w jakości HD.
- Łatwe udostępnianie, łączenie i zdalne sterowanie aparatem.
- Szczegółowy, wysokiej jakości obraz.
- Szeroka gama filtrów kreatywnych; łatwa obsługa.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
10
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR IIIx - ulubiony kompakt fotografów ulicznych teraz z obiektywem 40 mm
Ricoh GR III to kompakt niemal idealny. Wiele osób zainteresowanych streetem czy dokumentem narzeka jednak na zbyt szerokie szkło. Specjalnie dla nich powstał wreszcie...
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)