Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon PowerShot SX540 HS i SX420 IS - nowe superzoomy w ofercie

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2016
Artykuł na: 9-16 minut
CES 2016: Canon zaprezentował dziś dwa nowe superzoomy z serii PowerShot. Obydwa modele oferują wysoką jakość obrazu, wygodną obsługę, bardzo szeroki zakres zooma oraz funkcje bezprzewodowe.

Bardziej zaawansowany z zaprezentowanych superzoomów, model Canon PowerShot SX540 HS wyposażono w 20,3-megapikselową matrycę CMOS, wspomaganą procesorem DIGIC 6, która pozwoli na fotografowanie z prędkością 5,9 kl./s oraz obiektyw zoom o ekwiwalencie 24-1200 mm i świetle f/3.4-6.5. Dodatkowo, dzięki inteligentnej technologii Zoom Plus zakres zbliżenia można podwoić bez utraty rozdzielczości, a system Canon HS oferuje rozbudowane możliwości fotografowania w warunkach słabego oświetlenia.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

W pracy z długimi ogniskowymi pomoże nam system Zoom Framing Assist Lock, który po naciśnięciu przycisku włącza stabilizator obrazu, który utrzymuje obiekt nieruchomo przy maksymalnym powiększeniu.

Aparat otrzymał 3-calowy ekran TFT LCD o rodzielczości 461 000 punktów i pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD, w formacie MP4, z prędkością 60 kl./s, z wykorzystaniem 5-osiowej stabilizacji obrazu. Otrzymujemy też funkcję Story Highlights , która analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo, którym łatwo podzielimy się w internecie za pośrednictwem funkcji bezprzewodowych.

Nieco bardziej kompaktowy model Canon Powershot SX420 IS oferuje 20-megapikselową matrycę CCD wielkości 1/2,3 cala, wspieraną procesorem DIGIC 4+ oraz zoom o ekwiwalencie 24-1008 mm i świetle f/3.5 - f/6.6. Aparat korzysta z systemu stabilizacji obrazu Intelligent IS co pozwoli na wygodne fotografowanie i filmowanie nawet w gorszych warunkach oświetleniowych. Niestety w trybie filmowym będziemy ograniczeni jedynie do jakości HD 720p.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Tutaj też zobaczymy 3-calowy ekran TFT LCD, niestety o dużo mniejszej rozdzielczości, bo tylko 230 000 punktów. Podobnie jak w modelu SX540 HS] znajdziemy tutaj moduły łączności Wi-Fi i NFC, które pozwolą na łatwe przesyłanie zdjęć na inne urządzenia oraz sterowanie aparatem z poziomu aplikacji na smartfony i tablety. Model SX420 IS wyróżnia także szeroka gama filtrów kreatywnych.

Z kolei obydwa modele wyposażono w funkcję Image Sync, dzięki której można wykonać i przesłać automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów do platform chmurowych, takich jak Canon irista czy Google Drive™ natychmiast po podłączeniu do internetu.

Aparaty trafią do sprzedaży na przestrzeni lutego i marca 2016 roku w cenach $400 (SX540 HS) i $300 (SX420 IS). Polskich cen na razie nie znamy.

INFORMACJA PRASOWA:

Warszawa, 5 stycznia 2016 r. – Canon rozszerza linię aparatów PowerShot z superzoomem o dwa nowe modele – PowerShot SX540 HS i PowerShot SX420 IS. Model PowerShot SX540 HS oferuje rozbudowane możliwości fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i kreatywne opcje, które pozwolą wykorzystać potencjał 50-kronego zoomu i ulatraszerokokątnego obiektywu. PowerShot SX420 IS został wyposażony w obiektyw z 42-krotnym zoomem, 20-megapikselową matrycę CMOS oraz szereg automatycznych funkcji kreatywnych. Aparat oferuje także łączność Wi-Fi i dynamiczne NFC, co ułatwia dzielenie się zdjęciami.

Superzoom, najwyższa jakość – PowerShot SX540 HS

PowerShot SX540 HS został wyposażony w 20,3-megapikselową matrycę CMOS i procesor DIGIC 6. Matryca o wysokiej czułości zapewnia doskonałą jakość zdjęć w warunkach słabego oświetlenia, a 50-krotny zoom pozwala być jeszcze bliżej fotografowanych obiektów. Dodatkowo, dzięki technologii Zoom Plus można podwoić zakres zbliżenia bez utraty rozdzielczości.

Usprawniona funkcja zaawansowanej pomocy w kadrowaniu powiększonego obrazu (Zoom Framing Assist Lock) ułatwia śledzenie oddalonych obiektów z maksymalnym powiększeniem. Naciśnięcie przycisku blokady włącza stabilizator obrazu, który utrzymuje obiekt nieruchomo przy maksymalnym powiększeniu. Z kolei szerokokątny obiektyw 24 mm pomoże zmieścić jeszcze więcej w każdym ujęciu, co ułatwi fotografowanie rozległych krajobrazów czy miejskiej panoramy.

PowerShot SX540 HS oferuje także nagrywanie materiału Full HD w formacie MP4 i wykorzystuje 5-osiową, dynamiczną stabilizację, aby zapewnić wysoką jakość filmów. Z kolei funkcja Story Highlights analizuje zdjęcia i klipy z podziałem na daty lub wybrane osoby, a następnie łączy je w materiał wideo, który można oglądać i współdzielić.

Duże możliwości w kieszonkowym wydaniu – PowerShot SX420 IS

Aparat PowerShot SX420 IS został wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, technologię Zoom Plus i ultraszerokokątny obiektyw, dzięki czemu sprawdzi się w codziennym użytkowaniu i podczas podróży. 20-magepikselowa matryca, procesor DIGIC 4+ oraz technologia inteligentnej stabilizacji obrazu (Intelligent IS) pozwalają zatrzymać najcenniejsze momenty na zdjęciach oraz filmach HD z zachowaniem niezwykłej ostrości i odwzorowania szczegółów. Dodatkowo aparat oferuje szeroką gamę filtrów kreatywnych, np. efekt miniatury czy rybiego oka. Duży 7,5-cm (3”) ekran LCD sprawia, że przeglądanie filmów i zdjęć jest łatwe, a ergonomiczna konstrukcja pozwala na stabilne trzymanie aparatu w każdej sytuacji.

Twórz i udostępniaj

Oba aparaty wyposażono w moduł łączności Wi-Fi i funkcję dynamicznego NFC, dzięki czemu łatwo prześlemy zdjęcia na smartfony, tablety czy do stacji Canon Connect Station CS100, a za pomocą funkcji bezprzewodowego fotografowania (Remote Shooting) będziemy mogli zdalnie sterować aparatem. Aparat posiada dedykowany przycisk Wi-Fi, który umożliwia natychmiastowy dostęp do opcji łączności i pozwala w każdej chwili dzielić się najważniejszymi momentami. Oba nowe modele zostały także wyposażone w funkcję Image Sync, dzięki której można wykonać i przesłać automatyczną kopię zapasową zdjęć i filmów do platform chmurowych, takich jak Canon irista czy Google Drive™ natychmiast po podłączeniu do internetu.

PowerShot SX540 HS - kluczowe cechy:

-Kompaktowy aparat
- Wysoka jakość zdjęć w każdych warunkach.
- Filmy w jakości Full HD na wyciągnięcie ręki.
- Łatwe udostępnianie, łączenie i przechowywanie zdjęć i filmów.
- Wygodna obsługa; łatwe kadrowanie.

PowerShot SX420 IS – kluczowe cechy:

- Duży zoom dla uchwycenia nawet najbardziej oddalonych obiektów.
- Dedykowany przycisk filmowania; wideo w jakości HD.
- Łatwe udostępnianie, łączenie i zdalne sterowanie aparatem.
- Szczegółowy, wysokiej jakości obraz.
- Szeroka gama filtrów kreatywnych; łatwa obsługa.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm GFX100 IR - 400-megapikselowe zdjęcia w podczerwieni
Fujifilm pragnie wejść na rynek specjalistycznej fotografii średnioformatowej. Nowy model GFX100 IR pozwoli na wykonywanie zdjęć w podczerwieni nawet w rozdzielczości...
8
0
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)