Canon PowerShot G9 X - test aparatu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
9
Ergonomia:
7
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon

Kieszonkowy Canon G9 X to drugi z zaprezentowanych ostatnio aparatów, wzbogacających rodzinę zaawansowanych kompaktów producenta. Czy okaże się równie zaskakujący, co testowany przez nas ostatnio model G5 X? Obydwa modele dzielą prawie identyczną specyfikację - oferują między innymi świetną 20,2 milionową matrycę, tryb seryjny 6 kl./s, wydajną stabilizację obrazu i w pełni manualny tryb filmowy.

0
Maciej Luśtyk
6 Listopad 2015
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

1. Wstęp


Canon PowerShot G9 X został zaprezentowany wraz modelem G5 X podczas październikowych targów Canon EXPO w Paryżu. Z nieco bardziej ergonomicznie zaawansowanym modelem dzieli prawie identyczną specyfikację. Wyposażono go w 20,2-megapikselową matrycę BSI-CMOS o przekątnej 1-cala, wspomaganą procesorem obrazu DIGIC6, który umożliwia fotografowanie w zakresie czułości ISO 125-12800, z maksymalną prędkością 6 kl./s. Na pokładzie znajdziemy też 3-calowy, dotykowy ekran LCD o rozdzielczości 1 040 000 pikseli oraz 31-punktowy autofokus AiAF oparty o detekcję kontrastu. Aparat pozwoli nam też na nagrywanie filmów w maksymalnej jakości Full HD 1080p z prędkością 60 kl./s, z kolei wygodne przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne i zdalne sterowanie aparatem umożliwią nam funkcje łączności Wi-Fi i NFC.

Zobacz wszystkie zdjęcia (12)

Główną różnicą w przypadku modelu G9 X jest brak wbudowanego wizjera, oraz obiektyw zoom o nieco mniejszym zakresie ogniskowych 28-84 mm i świetle f/2.0-4.9. Otrzymujemy też wyraźnie mniej pokręteł i przycisków. Nie zapominajmy jednak, że obydwa aparaty mają zgoła odmienne przeznaczenie. Podczas gdy 5G X kreowany jest jako kompaktowy zamiennik dużo bardziej profesjonalnych konstrukcji, G9 X stara się zawrzeć jak najwięcej zaawansowanych funkcji w obudowie, która zmieści się w każdej kieszeni. Musimy więc liczyć się z nieco uproszczoną ergonomią.

Nowy PowerShot nie ma jednak bezpośredniej konkurencji w segmencie zaawansowanych kieszonkowców z 1-calową matrycą. Najbliższą konkurencją będzie tu model Sony RX100 IV. Może być też ciekawą alternatywą dla pokazanego na początku roku kompaktowego Canona G7 X.

Na polskim rynku za aparat zapłacimy około 2000 zł.

W zestawie handlowym, oprócz aparatu znajdują się:

  • bateria
  • ładowarka
  • pasek na nadgarstek
  • instrukcja

 

Linki:


Oficjalny news o aparacie: Canon PowerShot G9 X - kompaktowy i funkcjonalny
Zdjęcia przykładowe: Canon G5 X i G9 X - zdjęcia przykładowe

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)


]> */


]

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A6400 - test aparatu
Sony A6400 - test aparatu
Następca modelu A6300 ma być doskonałym aparatem dla wymagającego amatora i pierwszym wyborem vlogera. Ciągle jednak pod pewnymi względami ustępuje obecnemu od dwóch...
6
0
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Canon EOS M6 Mark II - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Canon EOS M6 Mark II, to obok modelu 90D jedyny na rynku aparat z matrycą APS-C o rozdzielczości 32 Mp. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
8
0
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Canon EOS 90D - zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Canona, jako pierwsza w segmencie APS-C oferuje matrycę o rozdzielczości 32 Mp. Jak nowy sensor radzi sobie w praktyce? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
10
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)