Książki dla fotografujących - przegląd

Album ze zdjęciami, książka o nauce fotografowania czy biografia znanego fotografika to prezent, który można dać każdemu kto choć trochę interesuje się fotografią. Najtańszy można kupić już za kilkanaście złotych, najdroższy - za kilkaset.

CENA 100-150 zł

100 historycznych fotografii Album zawierający 100 fotografii dokumentujących najważniejsze wydarzenia historii XX wieku. Duży, w twardej oprawie. Cena 100 zł.

Spojrzenie na świat, fotografie Jamesa Stanfielda, Książka zawiera 120 najlepszych prac Stanfielda, a także opowieści o tym, jak powstawały. Wydawnictwo National Geographic, Cena 124 zł. Przeczytaj więcej w księgarni internetowej National GeographicEgipt z lotu ptaka Album fotografii lotniczych autorstwa Marcello Bertinetti?ego, wydany przez National Geographic w 2002 roku. Cena 149 zł. Przeczytaj więcej o zdjęciach w Fotopolis

CENA: 150-200 zł

Mistrzowie Polskiego Krajobrazu Almanah szeroko opisuje polską fotografię pejzażową. Publikacja przygotowana przez 3 autorów Pawła Pierścińskiego, Jerzego Piątka i Wiesława Turno. 445 stron 150 zł. Przeczytaj więcej w Fotopolis.

Couples. Fotografie Stevena Maya Album zdjęć zakochanych par. Cena 162 zł.

Endless Dream Album fotografii Kima Andersena. Cena 175 zł.Ziemia z Nieba Album z fotografiami lotniczymi Yanna Arthus-Bertranda. Zawiera wszystkie zdjęcia, które prezentowane były na wystawie. Cena 200 zł. Przeczytaj o fotografiach więcej w Fotopolis

Famouz 1975-88 Album fotografii Antona Corbijina. Cena 250 zł

Przy takim wyborze św. Mikołaj nie powinien mieć problemu z wyborem właściwego prezentu pod choinkę. Czego wszystkim fotografującym życzymy.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4