Mateusz Baj - rozmowa z laureatem Sony World Photography Awards 2014
0
Przychodzę tu jak do siebie - rozmowa z Jackiem Fotą
17 marzec 2014
Jacek Fota uzyskał dostęp do wyjątkowego budynku w Polsce - Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Fotograf oprowadził nas po Pałacu swoimi ścieżkami, a my mogliśmy go zapytać o mity i legendy dotyczące tego budynku, skąd pomysł na ten projekt i jak to się stało, że w pracy pomaga mu brytyjski fotograf Mark Power, związany z agencją Magnum. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy zdjęcia z projektu Jacka Foty.
0
Poczucie silnego niepokoju splecione z odczuwaniem niezwykłego piękna - rozmowa z Jakubem Karwowskim
5 marzec 2014
Prezentujemy rozmowę z Jakubem Karwowskim, z której dowiecie się skąd czerpie inspiracje do pracy, co go fascynuje w fotografii rodzinnej, jak powstają jego zdjęcia oraz czym jest osobista fikcja. Wystawę "Rysa" możecie oglądać w krakowskiej Galerii Pauza do 23 marca.
0
Kacper Kowalski - rozmowa z laureatem World Press Photo 2014
25 luty 2014
Rozmawiamy z tegorocznym laureatem World Press Photo - Kacprem Kowalskim. Uznany fotograf opowiada nam o nagrodzonym materiale "Toxic Beauty", o tym, jak fotografuje się latając na paralotni oraz o bujaniu z głową w chmurach.
0
Białystok, Bukareszt, Budapeszt, Berlin i inne miasta na B - rozmowa z Kubą Dąbrowskim
31 styczeń 2014
W dniu otwarcia indywidualnej wystawy Kuby Dąbrowskiego w Zachęcie "Film obyczajowy produkcji polskiej" rozmawiamy z fotografem o życiu w Polsce, filmowej narracji, estetyzacji życia codziennego, tworzeniu mitów i nostalgii.
0
Film obyczajowy produkcji polskiej - rozmowa z Kubą Dąbrowskim
30 styczeń 2014
Z Kubą Dąbrowskim rozmawia Marcin Grabowiecki i Patryk Wiśniewski.
0
Paweł Stelmach - rozmowa z laureatem Grand Prix 5-boju 2013
13 styczeń 2014
Przedstawiamy rozmowę z laureatem Grand Prix 5-boju 2013 - Pawłem Stelmachem.
0
Ściany jak kartki, kartki jak ściany - rozmowa z Anią Nałęcką
11 grudzień 2013
Prezentujemy rozmowę z graficzką i projektantką Anią Nałęcką, która opowiada nam o pracy nad wystawą "Nieodwracalne" Agnieszki i Maćka Nabrdalików oraz "Stand By" Sputnik Photos, którą do 26 stycznia 2014 możemy oglądać w Leica Gallery Warszawa.
0
Agnieszka i Maciek Nabrdalik - rozmowa
5 listopad 2013
Polecamy naszą rozmowę z Agnieszką i Maćkiem Nabrdalikami, podczas której opowiadają nam o pracy nad projektem "Nieodwracalne", poświęconym byłym więźniom niemieckich obozów koncentracyjnych. Od 9 listopada w Leica Gallery Warszawa możemy oglądać wystawę złożoną z fotografii, tekstu i ilustracji dźwiękowych. Prezentacja jest dobrą okazją do zapoznania się z książką pod tym samym tytułem.
0
Odnaleźć kawałek siebie w zdjęciach - rozmowa z Jacobem Aue Sobolem
0