"Dziś każdy jest fotografem" - Erik Kessels - rozmowa
0
Jan Brykczyński - rozmowa
24 lipiec 2014
Z Janem Brykczyńskim rozmawiamy o jego najnowszym projekcie BOIKO, który ukazał się w formie książki, a od 9 sierpnia możecie go oglądać na wystawie w Leica Gallery Warszawa.
0
Rozmowa z Pawłem Fabjańskim
16 lipiec 2014
O cienkiej granicy między komercją i sztuką, tumblerowej pułapce i edukacji rozmawiamy z Pawłem Fabjańskim, jednym z najbardziej utytułowanych polskich fotografów reklamowych, wykładowcą łódzkiej Filmówki oraz autorem warsztatów masterclass w Collegium Artis.
0
Alex Webb i Rebecca Norris Webb - rozmowa
20 czerwiec 2014
Udało nam się przeprowadzić rozmowę z członkiem prestiżowej agencji Magnum Photos - Alexem Webbem oraz jego żoną - Rebbecą Norris Webb.
0
Sara Lewkowicz - fotograf roku Sony World Photography Awards
7 maj 2014
Prezentujemy prace 31-letniej Amerykanki Sary Naomi Lewkowicz, która została laureatką nagrody L'Iris d'Or i tytułu fotografa roku w konkursie Sony World Photography Awards 2014.
0
Mateusz Baj - rozmowa z laureatem Sony World Photography Awards 2014
8 kwiecień 2014
Prezentujemy rozmowę z Mateuszem Bajem - zdobywcą nagrody Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2014. Fotograf opowiada w niej o swojej współpracy z Tomaszem Tomaszewskim nad projektem poświęconym pograniczu polsko-białorusko-ukraińskiemu. Z naszego wywiadu dowiecie się także w jakich okolicznościach powstało wyróżnione zdjęcie.
0
Przychodzę tu jak do siebie - rozmowa z Jackiem Fotą
17 marzec 2014
Jacek Fota uzyskał dostęp do wyjątkowego budynku w Polsce - Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Fotograf oprowadził nas po Pałacu swoimi ścieżkami, a my mogliśmy go zapytać o mity i legendy dotyczące tego budynku, skąd pomysł na ten projekt i jak to się stało, że w pracy pomaga mu brytyjski fotograf Mark Power, związany z agencją Magnum. Jako pierwsi w Polsce prezentujemy zdjęcia z projektu Jacka Foty.
0
Poczucie silnego niepokoju splecione z odczuwaniem niezwykłego piękna - rozmowa z Jakubem Karwowskim
5 marzec 2014
Prezentujemy rozmowę z Jakubem Karwowskim, z której dowiecie się skąd czerpie inspiracje do pracy, co go fascynuje w fotografii rodzinnej, jak powstają jego zdjęcia oraz czym jest osobista fikcja. Wystawę "Rysa" możecie oglądać w krakowskiej Galerii Pauza do 23 marca.
0
Kacper Kowalski - rozmowa z laureatem World Press Photo 2014
25 luty 2014
Rozmawiamy z tegorocznym laureatem World Press Photo - Kacprem Kowalskim. Uznany fotograf opowiada nam o nagrodzonym materiale "Toxic Beauty", o tym, jak fotografuje się latając na paralotni oraz o bujaniu z głową w chmurach.
0
Białystok, Bukareszt, Budapeszt, Berlin i inne miasta na B - rozmowa z Kubą Dąbrowskim
0