Zostań królem przestworzy, czyli dlaczego powinieneś fotografować dronem - rozmowa z Szymonem Łukasikiem
3
"Wszystko jest na zdjęciu" - rozmowa z Martinem Kollarem
1 czerwiec 2017
Dziś rusza Fotofestiwal, a wraz z nim wystawa tropiciela fotograficznych absurdów, Martina Kollara. Z autorem rozmawiamy o nowym projekcie, roli kontekstu w fotografii i tym czy dokument warto w ogóle zamykać w sztywne ramy.
1
"Trzeba pamiętać, że ludzie są ważniejsi od zdjęcia" - rozmowa z Robertem Maciągiem
31 maj 2017
O tym dlaczego warto podróżować, jak oswoić nieznane osoby z aparatem i czy aby na pewno zawsze warto po niego sięgać rozmawiamy z podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem i autorem książek, Robertem "Robbem" Maciągiem.
4
Diabeł tkwi w szczegółach - fotografia makro okiem Jerzego Głąba
22 maj 2017
Makro, to nie tylko łąka wczesnym rankiem, ale również starannie planowane, inscenizowane zdjęcia we własnym domu. Poznajcie specjalistę w tej dziedzinie, Jerzego Głąba.
0
Złe dzieci - o projekcie “Imago” rozmawiamy z Zuzą Krajewską
19 maj 2017
Dziś premiera albumu “Imago” zamykającego głośny projekt poświęcony wychowankom zakładu poprawczego w Studzieńcu. O doświadczeniach wyniesionych z poprawczaka, utraconej niewinności, inspiracjach i pracy nad książka rozmawiamy z Zuzą Krajewską.
0
“Nie każda krytyka jest warta uwagi” - rozmowa z Tymonem Markowskim
18 maj 2017
O podróży wzdłuż rzeki Brda i podróży, jaką był proces tworzenia książki „Flow” Monice Szewczyk-Wittek opowiada luareat nagrody Fotoreporter Roku 2016, Tymon Markowski.
0
Kieszonkowa armata - o doświadczeniach z M.Zuiko 300 mm f/4 IS PRO opowiada Marcin Dobas
11 maj 2017
Zdaniem niektórych nowa „trzysetka” Olympusa to wystarczający powód, by przesiąść się na system Micro 4/3. O swoich wrażeniach z użytkowania tego szkła opowiedział nam fotograf National Geographic, Marcin Dobas.
0
„Można się odciąć, tylko czy to ma sens?” - rozmowa z Pawłem Fabjańskim
8 maj 2017
„Odczyt nastąpi automatycznie” to tytuł najnowszej wystawy jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych fotografów reklamowych, który znalazł receptę na połączenie komercji ze sztuką. O jej idei, wszechobecnej inwigilacji, eksploatacji stylów i inspiracjach rozmawiamy z Pawłem Fabjańskim.
0
Podejdź owada - jak fotografować przyrodę w skali makro opowiada Przemek Michalak
5 maj 2017
Wiosna i budząca się do życia przyroda to dobry czas na rozpoczęcie przygody z makrofotografią. O tym jak najlepiej fotografować owady mówi nam fotograf i informatyk Przemek Michalak.
0
"Jeśli coś jest prawdziwe, to obroni się samo" - rozmowa z Tomkiem Tomkowiakiem
4