"Nie szukam momentów dobrych na fotografowanie" - rozmowa z Aleksandrą "Goldi" Godlewską
1
Powrót do przyszłości - rozmowa z Ryszardem Horowitzem
29 wrzesień 2017
Wyprzedzał swoje czasy tworząc nowatorskie i śmiałe kampanie reklamowe. Prekursor fotomontażu artystycznego, Ryszard Horowitz, powraca z nową sesją nawiązując do zdjęć, które wykonał dla marki Ford ponad trzy dekady temu. Wystawę "Horowitz Ford Vignale" można oglądać od dziś w warszawskim rabbithole Art Room.
3
Jak powinno wyglądać środowisko pracy fotografa? - rozmowa z Dominikiem Trojanowskim
30 sierpień 2017
O tym, czym jest i jak powinien wyglądać workspace fotografa, rozmawiamy z Dominikiem Trojanowskim, specjalistą od zarządzania barwą w firmie EIZO.
1
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
31 lipiec 2017
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
7
“Wykonanie wielu zdjęć to za mało, by powstał cykl” - wywiad z Tomaszem Böhm
18 lipiec 2017
Tomasz Böhm to polski fotograf dokumentalny, obecnie student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, członek agencji Forum oraz Picture That Warsaw. Nam opowiada o swoim podejściu do fotografii i projekcie „Mare”, czyli powstałych na Islandii, będących formą autoterapii, zdjęciach.
3
Dlaczego w fotografii warto korzystać z lamp LED? Pytamy Emila Bilińskiego
10 lipiec 2017
Lampy i oświetlacze LED to już nie tylko atrybut twórców wideo. oraz częściej sięgają po nie także fotografowie. Ale czy warto przesiadać się dla nich z tradycyjnych błyskowych reflektorów. O zalety lamp LED pytamy znanego portrecistę i fotografa modowego, Emila Bilińskiego.
0
Maksym Rudnik: „Trzeba być skupionym, świadomym światła i tego co chce się osiągnąć“
4 lipiec 2017
O miłości do analoga, licznych podróżach, fascynacji światem surferów, a także o najnowszej wystawie „Wilderness“ rozmawiamy z Maksymem Rudnikiem.
0
„Nie ma się czego bać!“ - o podróżach, fotografii i nie tylko rozmawiamy z Karolem Wernerem
30 czerwiec 2017
Czy podróże faktycznie kształcą? Jak przygotować się do swojej pierwszej samodzielnej wyprawy? O czym należy pamiętać i dlaczego zawsze warto mieć przy sobie aparat? Na te i inne pytania dopowiada Karol Werner - podróżnik, fotograf, zapalony cyklista i autor poradnikowej książki „Twoja Samodzielna Podróż” oraz bloga kolemsietoczy.pl.
5
Zostań królem przestworzy, czyli dlaczego powinieneś fotografować dronem - rozmowa z Szymonem Łukasikiem
2 czerwiec 2017
„Większość filmowców i fotografów powinna również być operatorami drona“ - o tym jak rozpocząć swoją przygodę z dronami rozmawiamy z Szymonem Łukasikiem, założycielem i właścicielem www.DroneLand.pl.
3
"Wszystko jest na zdjęciu" - rozmowa z Martinem Kollarem
1