Najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2017. Polak w finale.
0
"Nie lubię stać blisko" - rozmowa ze Stanisławem Surmanem
31 lipiec 2017
Samouk, którego hobby przekształciło się w pracę zawodową. Doceniany portrecista, a od niedawna ambasador jednego z producentów. O dylematach, sensie i potrzebie istnienia fotografii portretowej rozmawiamy ze Stanisławem Surmanem.
7
John G. Morris, legendarny fotoedytor, zmarł w wieku 100 lat
31 lipiec 2017
John G. Morris, guru wśród fotoedytorów, który odcisnął swoje piętno na kartach historii fotografii prezentując na łamach magazynów ikoniczne już obrazy II wojny światowej, zmarł w szpitalu niedaleko swojego domu w Paryżu. Miał 100 lat.
2
Roza Vulf: „Ulica pozwala mi na chwilę połączyć się z historią kogoś obcego“
28 lipiec 2017
Bohater zdjęć Rozy Vulf jest tylko jeden - ulica. Geometria, światło, odbicia, najdrobniejsze szczegóły otoczenia, czy wreszcie decydujący moment uchwycony w portretach przechodniów - to wszystko zobaczycie na wyjątkowo nastrojowych fotografiach ulicznych Vulf.
0
Poznaliśmy wyniki Magnum Photography Awards 2017. Wśród laureatów są Polacy!
19 lipiec 2017
Artur Zdral i Szymon Barylski zostali laureatami tegorocznej edycji prestiżowego konkursu Magnum Photography Awards. Koniecznie zobaczcie galerię nagrodzonych prac, które ukazują „niezwykłą gamę tematów, stylistycznych podejść i osobistych wizji“.
0
“Wykonanie wielu zdjęć to za mało, by powstał cykl” - wywiad z Tomaszem Böhm
18 lipiec 2017
Tomasz Böhm to polski fotograf dokumentalny, obecnie student Instytutu Twórczej Fotografii w Opavie, członek agencji Forum oraz Picture That Warsaw. Nam opowiada o swoim podejściu do fotografii i projekcie „Mare”, czyli powstałych na Islandii, będących formą autoterapii, zdjęciach.
3
Dlaczego w fotografii warto korzystać z lamp LED? Pytamy Emila Bilińskiego
10 lipiec 2017
Lampy i oświetlacze LED to już nie tylko atrybut twórców wideo. oraz częściej sięgają po nie także fotografowie. Ale czy warto przesiadać się dla nich z tradycyjnych błyskowych reflektorów. O zalety lamp LED pytamy znanego portrecistę i fotografa modowego, Emila Bilińskiego.
0
Najzabawniejszy konkurs fotograficzny - poznaj pierwszych faworytów
10 lipiec 2017
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy zwierzęta mają osobowość lub uważałeś, że w fotografii brakuje uśmiechu, to te fotografie rozwieją wszelkie wątpliwości. Zobacz najlepsze zdjęcia zgłoszone do tej pory do konkursu Comedy Wildlife Photography Awards.
1
Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest
7 lipiec 2017
Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.
0
Maksym Rudnik: „Trzeba być skupionym, świadomym światła i tego co chce się osiągnąć“
0