Poznaliśmy wyniki Magnum Photography Awards 2017. Wśród laureatów są Polacy!
0
Najzabawniejszy konkurs fotograficzny - poznaj pierwszych faworytów
10 lipiec 2017
Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się czy zwierzęta mają osobowość lub uważałeś, że w fotografii brakuje uśmiechu, to te fotografie rozwieją wszelkie wątpliwości. Zobacz najlepsze zdjęcia zgłoszone do tej pory do konkursu Comedy Wildlife Photography Awards.
1
Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest
7 lipiec 2017
Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.
0
Poznaliśmy wyniki iPhone Photography Awards. Wśród laureatów są Polacy
27 czerwiec 2017
Za nami jubileuszowa, dziesiąta odsłona konkursu iPhone Photography Awards, który po raz kolejny obfitował w wyjątkowe zdjęcia. Najlepszą fotografię nadesłał Sebastiano Tomada, który otrzymał tytuł Fotografa Roku. W gronie laureatów znalazła się także trójka naszych rodaków: Szymon Felkel, Patryk Kuleta i Waldemar Nowak.
1
Co po nas pozostaje, gdy opuszczamy ten świat?
26 czerwiec 2017
Nad tym pytaniem zastanawia się Oded Wagenstein. Fotograf uczy w największej szkole fotografii na Bliskim Wschodzie, wielokrotnie publikował na łamach National Geographic. W projekcie „The void we leave“ próbuje dowiedzieć się, co to znaczy czuć się zupełnie samotnym, jakie to uczucie, gdy zdradza cię twoje własne ciało i co po sobie, ostatecznie, zostawiamy?
0
Najstarsze barwne fotografie w technice autochromu pokazują świat sprzed 100 lat w kolorze
19 czerwiec 2017
Stare fotografie w doskonałej większości są czarno-białe, a pojawiający się sporadycznie kolor to zwykle efekt żmudnej pracy kolorystów. I choć barwną fotografię kojarzymy raczej z drugą połową XX wieku, to technika pozwalająca na wykonywanie kolorowych obrazów została wynaleziona już w 1907.
0
Augustis 2.0 - ponad 2 tys. ulicznych zdjęć przedwojennego Białegostoku do zobaczenia w internecie
19 czerwiec 2017
Kolekcja fotografii Bolesława Augustisa to jedno z najważniejszych polskich fotograficznych znalezisk tego stulecia. W ramach projektu Augustis 2.0 skończono digitalizację 2 tys. niepublikowanych fotografii przedstawiających życie Białegostoku lat 30. XX wieku.
1
Pau Buscató: „Fotografia uliczna pomaga ci lepiej dostosować się do codziennego życia“
12 czerwiec 2017
Pau Buscató, fotograf pochodzący z Barcelony i mieszkający obecnie w Norwegii, nie od razu zainteresował się fotografią uliczną. Dziś jest członkiem międzynarodowego kolektywu fotografów ulicznych Burn My Eye i laureatem wielu nagród, a liczba obserwujących jego kadry na Instagramie wciąż rośnie.
0
Hello, Is This Planet Earth, czyli kosmiczne zdjęcia, które mogą zachwycić
8 czerwiec 2017
Tim Peake to brytyjski astronauta, który w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej spędził aż 186 dni. Do zrealizowania miał wyjątkową, ale zarazem trudną misję - jak najlepiej udokumentować Ziemię i kosmos.
0
Tavepong Pratoomwong „Gdy fotografuję cały mętlik w mojej głowie odchodzi“
0