"Opowieści z krypty" - Jak wygląda masowy odbiorca. Czy ktoś aby na pewno spotkał osobę z tzw. przeciętnym gustem?
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: Ukryty skarb Makao
24 sierpień 2009
Tym razem o ekspozycji ukrytej w niepozornym muzeum na wybrzeżu Morza Południowochińskiego czyli o tym co łączy Makao i fotografię.
0
"Opowieści z krypty" - Polak, Węgier - dwa bratanki. Czy aby na pewno?
2 sierpień 2009
W tym miesiącu, mimo letniej atmosfery nasz felietonista zadaje wcale niełatwe pytania. Dlaczego inni mogą a my nie i dlaczego polska fotografia traktowana jest jak biedniejsza siostra sztuki nowoczesnej.
0
"Basia Sokołowska: o fotografii subiektywnie" - O kolodionach Millera
12 lipiec 2009
Zapraszamy na kolejny felieton Basi Sokołowskiej z cyklu "O fotografii subiektywnie". Tym razem do refleksji skłonił autorkę cykl zdjęć Krzysztofa Millera przetworzonych w technice mokrego kolodionu, prezentowany na wystawie w warszawskiej Zachęcie.
0
"Opowieści z krypty" - Co zabrać? Czyli jak spakować się przed wakacyjnym wyjazdem
6 lipiec 2009
W tym miesiącu Wojtek Tkaczyński podrzuca czytelnikom swojego felietonu kilka wskazówek jak fotograficznie przygotować się do wakacyjnego wyjazdu. Czy naprawdę musimy zabierać górę sprzętu?
0
"Basia Sokołowska: o fotografii subiektywnie" - O luksusie edycji
14 czerwiec 2009
Dzisiejszym felietonem rozpoczynamy cykl "Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie". Co dwa tygodnie Basia Sokołowska będzie dzieliła się z czytelnikami fotopolis.pl swoimi przemyśleniami. Poznacie jej subiektywne opinie o najciekawszych światowych wystawach i - ogólniej - o współczesnej fotografii. Dziś o luksusie edycji w kontekście dwóch wystaw prezentowanych w Berlinie.
0
"Opowieści z krypty" - Czy zdjęcie to tylko piksele? Czyli jak przełamać obowiązujące trendy
7 czerwiec 2009
Czy odbitka pomoże nam stać się lepszym fotografem? Czy nasze zdjęcia na papierze będą lepsze, a my poczujemy się jak zawodowcy? Nasz felietonista Wojtek Tkaczyński w tym miesiącu zajmuje się tematem niepopularnym i niemodnym w erze nośników cyfrowych - odbitkami.
0
"Opowieści z krypty" - Czy można poznać cały internet?
19 kwiecień 2009
W tym miesiącu nasz stały felietonista zajął się sprawą starą jak cywilizacja: jak przebić się do publiczności i zostać sławnym i bogatym - w tym wypadku fotografem. Jednak nasi potencjalni fani muszą nas najpierw poznać - a to nie jest proste.
0
"Opowieści z krypty" - Czy nowoczesność to obowiązek? Czyli jak zostać sobą, gdy świat się zmienia
22 marzec 2009
Czy zawsze nowe musi wypierać stare i czy powinniśmy gonić za nowościami - tym zajął się w tym miesiącu nasz stały felietonista Wojtek Tkaczyński. Oczywiście w kontekście naszej fotograficznej pasji.
0
"Opowieści z krypty" - Czy i tu dotarł ten okropny kryzys?
0