"Opowieści z krypty" - Projekt "Wakacje"
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O tym jak wygrać konkurs fotograficzny
16 maj 2010
Zapraszamy do lektury kolejnego felietonu Basi Sokołowskiej z cyklu "o fotografii subiektywnie". Tym razem dowiecie się jakimi zasadami rządzą się konkursy fotograficzne i co zrobić, żeby udział w każdym konkursie był szansą na fotograficzny rozwój.
0
"Opowieści z krypty" - A jednak się liczy. Ale co zrobić żeby było lepiej
2 maj 2010
Poprzedni felieton Wojtka Tkaczyńskiego wywołał żywą reakcję naszych czytelników. Trudno byłoby przejść nad tym do porządku dziennego. W tym miesiącu mamy więc kontynuację rozważań o roli fotografii w naszym życiu.
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O nagłym odpływie koloru
25 kwiecień 2010
Ostatnie wydarzenia w kraju miały także swój wpływ na estetykę przekazów filmowych i fotograficznych. Kolor przekazu medialnego został nagle zastąpiony przez czerń i biel. To dosyć nowe u nas zjawisko opisuje Basia Sokołowska z dzisiejszym felietonie.
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O powolnym fotografowaniu
28 marzec 2010
Wraz z nadejściem wiosny wznawiamy cykl felietonów Basi Sokołowskiej "O fotografii subiektywnie". Dziś o zwolnieniu tempa i kontemplowaniu fotografii. Może znajdziecie czas na powolne fotografowanie?
0
"Opowieści z krypty" - Zdjęcia w naszym życiu Czyli ile dla współczesnego Polaka znaczy fotografia?
7 marzec 2010
Po krótkim zimowym uśpieniu wraca na strony fotopolis.pl nasz stały felietonista Wojtek Tkaczyński. Od razu zmaga się z trudnym i drażliwym tematem. Czym dla Polaków jest estetyka i dlaczego otacza nas banał, brzydota i bylejakość - również w kontekście fotografii.
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O odejściu Polaroida
15 listopad 2009
W tym miesiącu nasza stała felietonistka przypomina największą ofiarę fotografii cyfrowej - Polaroida. Technologia błyskawicznej fotografii analogowej odegrała niebagatelną rolę w historii sztuki. Z cyfrą coś zyskaliśmy, ale też straciliśmy.
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O portretach Avedona
18 październik 2009
Zapraszamy do kolejnego felietonu Basi Sokołowskiej z cyklu "O fotografii - subiektywnie". Tym razem o portretach Richarda Avedona w związku z przekorjową wystawą w San Francisco Museum of Modern Art.
0
"Opowieści z krypty" - FAQ. Czyli o co pytają uczestnicy wakacyjnych szkoleń fotograficznych
11 październik 2009
Ten miesiąc skłonił naszego stałego felietonistę Wojtka Tkaczyńskiego, do zmierzenia się z trudnym pytaniem: Czy warto kształcić się w szkole fotograficznej?
0
Basia Sokołowska - o fotografii subiektywnie: O chodzeniu i fotografowaniu
0