Maciej Luśtyk

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Ostatnio pogoda zaczyna bezlitośnie przypominać o tym, że zima jest już tuż za rogiem, a na sklepowych witrynach jak grzyby po deszczu wyrastają świąteczne dekoracje. Okres Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami i lada chwila wszystkimi zawładnie szaleństwo kupowania prezentów. Okres świąteczny, jak i cała zima stwarza wiele okazji do fotografowania, co z pewnością sprawi, że niejedna osoba wśród prezentów znajdzie właśnie aparat fotograficzny.
28 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Kampanie z Kickstartera nigdy nie przestaną nas zaskakiwać. Tym razem naszą uwagę przykuł projekt superszybkich lamp w technologii LED. Vela One oferuje osiągi specjalistycznych modułów tego typu za ułamek ich ceny.
27 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Sony oficjalnie zapowiedziało datę premiery aparatu w USA i podało jego cenę w poszczególnych wariantach.
27 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Lensbaby, amerykański producent obiektywów, wzbogacił ofertę o obiektyw typu rybie oko w wersji z mocowaniem dla aparatów z systemem Mikro Cztery Trzecie.
26 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Hasselblad zaprezentował kolejną wersję aparatu kompaktowego Stellar, którego dyskusyjny design rodzi pytanie, czy projektanci aby na pewno działają w interesie firmy.
26 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
FAA, amerykański odpowiednik Departamentu Lotnictwa pracuje nad prawem regulującym komercyjne użycie dronów. Jedną z konsekwencji wprowadzenia nowego prawa może być konieczność posiadania licencji pilota do sterowania dronem.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Ricoh udostępnił aktualizację oprogramowania do aparatu średnioformatowego Pentax 645Z.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Ion, producent kamer sportowych i akcesoriów wprowadził niedawno do swojej oferty linię urządzeń skierowanych do młodszych użytkowników. Seria Cool-iCam charakteryzuje się dobrze wyważonym stosunkiem jakości do ceny.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Wizjery hybrydowe poznaliśmy kilka lat temu za sprawą Fujifilm. Teraz swoich sił w tym kierunku próbuje Panasonic. Do biura patentowego w Japonii wpłynął projekt Panasonica opisujący budowę zewnętrznego wizjera hybrydowego do aparatów kompaktowych.
25 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0
Dzięki serwisom crowdfundingowym co i rusz powstają firmy oferujące ciekawe, a czasem i rewolucyjne rozwiązania mające zastosowanie w fotografii. Ostatnio naszą uwagę przykuł projekt lamp Lume Cube łączących dużą moc z kompaktowymi rozmiarami.
24 Lis 2014
Maciej Luśtyk
0