Pentax zapowiada obiektywy 50 i 85 mm ze światłem f/1.4 i zdradza plany kolejnych produkcji

3
Maciej Luśtyk
23 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zaprezentował zaktualizowaną mapę obiektywów, zapowiadającą premiery, których możemy spodziewać się w 2017 roku. “Pentaksiarze” z pewnością nie będą zawiedzeni.

Wczoraj producent oficjalnie zapowiedział pełnoklatkowy obiektyw Pentax D FA* 50 mm f/1.4, którego wersję przedprodukcyjną będzie można obejrzeć na startujących dziś targach CP+ 2017 i który oprócz dużej jasności odznaczać ma się doskonałą optyką, wysokim kontrastem i pięknym rozmyciem nieostrości. Niestety, zapowiedz nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji obiektywu. Nie znana jest także jego orientacyjna data premiery ani cena. Wiadomo jedynie, że pojawić ma się na rynku jeszcze w 2017 roku.

Prócz zapowiedzi, producent udostępnił także zaktualizowaną mapę obiektywów, oferującą wgląd w konstrukcje jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Oprócz wspomnianego wyżej standardu, na rynku niebawem pojawić ma się także portretowy obiektyw Pentax D FA* 85 mm f/1.4, a po nim zobaczyć mamy szerokokątny zoom, który miałby pokrywać zakres około 24-40 mm.

W planach są także zoomu o przybliżonym zakresie 12-24 mm, 70-300 mm a także fish-eye zoom. I choć rynkowej premiery tych produkcji raczej nie należy jednak spodziewać się w tym roku, dobrze wiedzieć, że producent podejmuje jakieś działania, by oferta pełnoklatkowych obiektywów z mocowaniem K stała się bardziej ciekawa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem news.ricoh-imaging.co.jp.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
4
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)