Pentax zapowiada obiektywy 50 i 85 mm ze światłem f/1.4 i zdradza plany kolejnych produkcji

3

Autor: Maciej Luśtyk

23 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zaprezentował zaktualizowaną mapę obiektywów, zapowiadającą premiery, których możemy spodziewać się w 2017 roku. “Pentaksiarze” z pewnością nie będą zawiedzeni.

Wczoraj producent oficjalnie zapowiedział pełnoklatkowy obiektyw Pentax D FA* 50 mm f/1.4, którego wersję przedprodukcyjną będzie można obejrzeć na startujących dziś targach CP+ 2017 i który oprócz dużej jasności odznaczać ma się doskonałą optyką, wysokim kontrastem i pięknym rozmyciem nieostrości. Niestety, zapowiedz nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji obiektywu. Nie znana jest także jego orientacyjna data premiery ani cena. Wiadomo jedynie, że pojawić ma się na rynku jeszcze w 2017 roku.

Prócz zapowiedzi, producent udostępnił także zaktualizowaną mapę obiektywów, oferującą wgląd w konstrukcje jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Oprócz wspomnianego wyżej standardu, na rynku niebawem pojawić ma się także portretowy obiektyw Pentax D FA* 85 mm f/1.4, a po nim zobaczyć mamy szerokokątny zoom, który miałby pokrywać zakres około 24-40 mm.

W planach są także zoomu o przybliżonym zakresie 12-24 mm, 70-300 mm a także fish-eye zoom. I choć rynkowej premiery tych produkcji raczej nie należy jednak spodziewać się w tym roku, dobrze wiedzieć, że producent podejmuje jakieś działania, by oferta pełnoklatkowych obiektywów z mocowaniem K stała się bardziej ciekawa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem news.ricoh-imaging.co.jp.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang prezentuje nowy obiektyw 24 mm, który, jeśli zapewnienia producenta okażą się prawdą, może okazać się jednym z najbardziej popularnych szkieł tego typu na...
38
1
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Pojawiły się doniesienia o zaprzestaniu produkcji kolejnych popularnych obiektywów Canon do lustrzanek. Jeśli się to potwierdzi, będzie to już 5 wygaszonych modeli EOS EF od początku roku.
5
6
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do fotografowania i filmowania
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do...
Trzy kompaktowe i lekkie obiektywy pełnoklatkowe zaprezentowała firma Sony. To wszechstronne trio może zaspokoić większość potrzeb podczas fotografowania i filmowania bezlusterkowcami systemu...
4
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)