Pentax zapowiada obiektywy 50 i 85 mm ze światłem f/1.4 i zdradza plany kolejnych produkcji

Autor: Maciej Luśtyk

23 Luty 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax zaprezentował zaktualizowaną mapę obiektywów, zapowiadającą premiery, których możemy spodziewać się w 2017 roku. “Pentaksiarze” z pewnością nie będą zawiedzeni.

Wczoraj producent oficjalnie zapowiedział pełnoklatkowy obiektyw Pentax D FA* 50 mm f/1.4, którego wersję przedprodukcyjną będzie można obejrzeć na startujących dziś targach CP+ 2017 i który oprócz dużej jasności odznaczać ma się doskonałą optyką, wysokim kontrastem i pięknym rozmyciem nieostrości. Niestety, zapowiedz nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji obiektywu. Nie znana jest także jego orientacyjna data premiery ani cena. Wiadomo jedynie, że pojawić ma się na rynku jeszcze w 2017 roku.

Prócz zapowiedzi, producent udostępnił także zaktualizowaną mapę obiektywów, oferującą wgląd w konstrukcje jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Oprócz wspomnianego wyżej standardu, na rynku niebawem pojawić ma się także portretowy obiektyw Pentax D FA* 85 mm f/1.4, a po nim zobaczyć mamy szerokokątny zoom, który miałby pokrywać zakres około 24-40 mm.

W planach są także zoomu o przybliżonym zakresie 12-24 mm, 70-300 mm a także fish-eye zoom. I choć rynkowej premiery tych produkcji raczej nie należy jednak spodziewać się w tym roku, dobrze wiedzieć, że producent podejmuje jakieś działania, by oferta pełnoklatkowych obiektywów z mocowaniem K stała się bardziej ciekawa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem news.ricoh-imaging.co.jp.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike AF 33 mm f/1.4 - kolejny supertani obiektyw z AF do APS-C
Meike zapowiada drugi po modelu 55 mm f/1.4 jasny obiektyw wyposażony w elektronikę, który może spodobać się amatorom pracującym aparatami APS-C. Tym razem to typowy standard,...
4
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan 100 mm f/2.8 2x Macro - bez funkcji Tilt-Shift, ale z niższą ceną
TTArtisan prezentuje zmodyfikowaną wersje obiektywu makro o powiększeniu 2:1. Nowy model nie pozwala na przesuwanie osi optycznej, ale za to będzie bardziej przystępnie wyceniony.
5
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Voigtlander APO-Lanthar 50 mm f/3.5 I i II - nowy standard do Leica M w dwóch odsłonach
Cosina zapowiada dwa nowe obiektywy standardowe Voigtlander. Oferują prawie identyczne układy optyczne, ale różnią się wyglądem.
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)