Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Pentax zapowiada obiektywy 50 i 85 mm ze światłem f/1.4 i zdradza plany kolejnych produkcji

3

Autor: Maciej Luśtyk

23 Luty 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Pentax zaprezentował zaktualizowaną mapę obiektywów, zapowiadającą premiery, których możemy spodziewać się w 2017 roku. “Pentaksiarze” z pewnością nie będą zawiedzeni.

Wczoraj producent oficjalnie zapowiedział pełnoklatkowy obiektyw Pentax D FA* 50 mm f/1.4, którego wersję przedprodukcyjną będzie można obejrzeć na startujących dziś targach CP+ 2017 i który oprócz dużej jasności odznaczać ma się doskonałą optyką, wysokim kontrastem i pięknym rozmyciem nieostrości. Niestety, zapowiedz nie zdradza żadnych szczegółów na temat specyfikacji obiektywu. Nie znana jest także jego orientacyjna data premiery ani cena. Wiadomo jedynie, że pojawić ma się na rynku jeszcze w 2017 roku.

Prócz zapowiedzi, producent udostępnił także zaktualizowaną mapę obiektywów, oferującą wgląd w konstrukcje jakich możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Oprócz wspomnianego wyżej standardu, na rynku niebawem pojawić ma się także portretowy obiektyw Pentax D FA* 85 mm f/1.4, a po nim zobaczyć mamy szerokokątny zoom, który miałby pokrywać zakres około 24-40 mm.

W planach są także zoomu o przybliżonym zakresie 12-24 mm, 70-300 mm a także fish-eye zoom. I choć rynkowej premiery tych produkcji raczej nie należy jednak spodziewać się w tym roku, dobrze wiedzieć, że producent podejmuje jakieś działania, by oferta pełnoklatkowych obiektywów z mocowaniem K stała się bardziej ciekawa.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem news.ricoh-imaging.co.jp.

 

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)