WG-1000 i WG-8 - nowe wytrzymałe kompakty marki Pentax

Autor: Krzysztof Mularczyk

6 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Pentax prezentuje dwa wodoodporne i wytrzymałe aparaty kompaktowe. WG-8 to flagowy model producenta, natomiast WG-1000 jest propozycją budżetową.

Pentax WG-1000 - amatorski, ale wytrzymały

To budżetowa propozycja dla tych, którzy chcą robić zdjęcia i filmować w niesprzyjających warunkach. Pentax WG-100 wytrzyma godzinne zanurzenie w wodzie na głębokości 15 m i upadek z wysokości 2.5 m.

W środku kryje matrycę CMOS 1/ 2.3” o rozdzielczości 16 Mp, pracującą do czułości ISO 3200 i optyczny zoom, który jest odpowiednikiem pełnoklatkowego zakresu 27-108 mm.Aparat nagrywa w rozdzielczości Full HD 30p i oferuje wiele automatycznych trybów do łatwego fotografowania w zależności od sceny.

Pentax WG-8 - topowy twardziej

WG-8 to następca topowego modelu WG-6. Jest wodoszczelny do głębokości 20 metrów (zanurzenie do 2h), odporny na wstrząsy w przypadku upadku z wysokości 2.1 metra i może pracować w temperaturach sięgających - 10°C.

Nowy aparat opiera się na 20-megapikselowej matrycy CMOS 1/ 2.3”, optycznym zoomie o pełnoklatkowym odpowiedniku 28-140 mm i 3-calowym wyświetlaczu o rozdzielczości 1.04 Mp. Pozwala na nagrywanie filmów w jakości 4K 30p (H.264) i może być używany jako kamerka internetowa. Dostępny jest także tryb zdjęć nocnych z ręki i funkcja Inteligentnego zoomu 40.5x.

Wokół obiektywu aparat ma rozmieszczone diody, które mogą oświetlać fotografowany temat z bliska i wspomagać działanie autofokusa. Na pokładzie nie zabrakło modułu GPS, który odbiera sygnał z systemu GLONASS i amerykańskich satelitów.

Pentax WG-100 i WG-8 - ceny i dostępność

Pentax WG-1000 będzie dostępny w połowie lipca w cenie 229.95 dolarów (ok. 1000 zł), natomiast WG-8 pod koniec lipca w cenie 399.95 dolarów (ok. 1600 zł).

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Kończy się lipiec, a wraz z nim wielka kumulacja promocji Sony. Wykorzystaj ostatnie dni miesiąca i uzupełnij swój sprzęt o aparaty, obiektywy i kamery w super cenach.
3
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Powiązane artykuły