Chcesz być lepszym fotografem krajobrazu? Unikaj tych 7 błędów
2
Baw się kolorami, pobudź kreatywność i odkryj nowe możliwości dzięki technice „split toning“
14 grudzień 2018
Czym dokładnie jest „split toning“? Gdzie można znaleźć to narzędzie oraz w jaki sposób z niego korzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w niespełna 12-minutowym wideoporadniku autorstwa Marka Denney’a, który na czynniki pierwsze rozłożył jedną z funkcji Lightrooma.
0
Spójna kolorystyka zdjęć - zobacz jak robić to dobrze
4 grudzień 2018
Praca z kolorem może być efektywna, ale może też być wyjątkowo trudna - zwłaszcza, gdy chcemy uzyskać precyzyjną i spójną kolorystykę w różnych sytuacjach. W swoim najnowszym filmie z cyklu „Take and Make Great Photography“ Gavin Hoey podpowiada trzy kroki, które pomogą Ci zapanować nad barwą.
0
Nie bój się cieni! Pomogą Ci w opowiedzeniu lepszych fotograficznych historii
27 listopad 2018
Fotografia to gra światła i cienia, a aby osiągnąć spektakularne obrazy musimy zrozumieć i nauczyć się operować pomiędzy jasnością i mrokiem. W swoim najnowszym wideoporadniku Sean Tucker, znany fotograf, podkreśla wagę cienia w opowiadaniu pełniejszych wizualnych opowieści.
0
Do czego służy kalibrator? Zobacz, jak skalibrować monitor i drukarkę
15 listopad 2018
To urządzenie otworzy Ci drzwi do świata fotografii pełnej prawdziwych kolorów i płynnych przejść tonalnych. Używaj kalibratora, aby Twoje zdjęcia wyglądały tak dobrze, jak to tylko możliwe!
0
Trzy uderzenia światła, czyli o przygotowaniu podstawowego setupu do sesji portretowej
14 listopad 2018
O kluczowych elementach sesji portretowej, ustawieniu kilku lamp błyskowych, pracy z modelem i odwadze eksperymentowania opowiada Peter Bielack, który ostatnio fotografował wojowników MMA.
3
Chcesz zwiększyć swoją kreatywność w makrofotografii? Trzymaj się tych kilku zasad
23 październik 2018
Makro fotografia to nie tylko odpowiedni sprzęt i poszukiwanie detali. Za spektakularnymi zdjęciami ukazującymi świat niewidoczny gołym okiem kryje się znacznie więcej zagadnień, o których musimy pamiętać.
1
Chcesz stać się lepszym fotografem? Ten 11-dniowy bezpłatny minikurs Ci w tym pomoże
19 wrzesień 2018
Jeżeli odpowiednia ekspozycja, klasyczna kompozycja, czy poprawne ustawienia aparatu są wciąż dla Ciebie czarną magią, to koniecznie powinieneś zainteresować się 11-dniowym i całkowicie darmowym kursem fotograficznym przygotowanym przez Jareda Polina (aka Fro Knows Photo).
0
Zmieść wszystko w kadrze, czyli jak fotografować sport obiektywami szerokokątnymi
17 wrzesień 2018
Od czego zacząć, jaki sprzęt zabrać, jak wyszukać dobre miejsce na zdjęcia i co zrobić, by obiekt na zdjęciach prezentował się atrakcyjnie? Maciej Niechwiadowicz i Piotr Tomala doradzają, jak fotografować ekstremalne sporty terenowe.
0
Ten wideokurs to ponad godzinna dawka wiedzy, dzięki której lepiej opanujesz pracę z jednym źródłem światła
0