„Dress in light and shadow“ Raffaele Ingegno to projekt, w którym światło jest wszystkim
1
Oto kilka wskazówek, dzięki którym zoptymalizujesz Photoshopa i usprawnisz swoją pracę
19 marzec 2019
Chcesz usprawnić swoją pracę poprzez optymalizację Photoshopa? Zmiana kilku ustawień może znacznie zwiększyć wydajność oraz odblokować kilka ukrytych możliwości programu.
0
7 podstawowych technik oświetleniowych w 70 sekund
5 marzec 2019
Butterfly, Loop, a może Rembrandt - zobacz różne schematy oświetlenia, dzięki którym Twoja sesja portretowa nabierze nowego blasku.
0
Siła wyobraźni, czyli kilka słów o kreatywnej makrofotografii
25 luty 2019
„Jednym z moich ulubionych tematów w makrofotografii jest woda. Jej piękno jak i duże pole manewru pod względem swobody twórczej przyciąga wielu fotografów. Temat znany choć wbrew pozorom wcale nie łatwy“ - zaznacza Iwona Sikorska, która przedstawiamy kilka sposobów kreatywnego podejścia do fotografowania zbliżeń.
0
Jedna modelka, jedna lampa, pięć popularnych modyfikatorów - efekty mogą Was zaskoczyć
18 luty 2019
W jaki sposób manipulować światłem i cieniem przy użyciu jednej lampy błyskowej? Czy różne modyfikatory faktycznie mają znaczenie i potrafią zmienić charakter portretu? Na te i inne pytania odpowiada Mark Wallace, podróżnik i fotograf współpracujący z kanałem Adorama.
0
Oto 6 rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas edycji zdjęć
11 luty 2019
Chcesz skuteczniej obrabiać zdjęcia w Lightroomie lub Photoshopie? Zastosuj te wskazówki, by postprodukcja była łatwa i przyjemna.
0
Chcesz być lepszym portrecistą? Zobacz, w jaki sposób zapanować nad jednym źródłem światła
7 luty 2019
Odpowiednie ustawienie oświetlenia może sprawić, że portrety będą wymiarowe i magiczne, albo wręcz przeciwnie… płaskie i bez wyrazu. Dowiedz się, jak zapanować nad jedną lampą i sotfbox’em, by bohatera swoich zdjęć przedstawić w jak najlepszym świetle.
0
Makrofotografia oraz fotografia zbliżeniowa w domowych warunkach - zobacz, jak robić to dobrze
31 styczeń 2019
Makrofotografia często kojarzy nam się z łąką, owadami czy kwiatami. Ale nie oznacza to jednak, że spektakularnych ujęć nie wykonamy także w domowym zaciszu. Przedstawiamy kilka sposobów kreatywnego podejścia do fotografowania zbliżeń.
3
Chcesz rozpocząć przygodę z fotografią o długiej ekspozycji? Oto 5 rzeczy, o których powinieneś pamiętać
30 styczeń 2019
Na zdjęciach wykonanych przy długich czasach otwarcia migawki jest coś kojącego, magicznego i pięknego. Jednak w jaki sposób skutecznie wykorzystać tę technikę, by wzburzone morze zamienić w gładką taflę wody, czy też wydobyć subtelne promienie zachodzącego słońca?
5
Nie masz lampy, a chcesz zrobić ciekawą sesję portretową po zmroku? Wystarczy, że weźmiesz ze sobą smartfon i… będziesz kreatywny
0