Oto jak w prosty sposób w Photoshopie uwydatnić dramatyzm nieba na zdjęciach krajobrazowych
0
Magia podwójnej ekspozycji w Photoshopie - zobacz jak robić to dobrze
12 wrzesień 2017
Zawsze chciałeś otrzymać imponujące zdjęcie o podwójnej ekspozycji, jednak nie do końca wiedziałeś jak się za to zabrać? Jeśli tak, to najnowszy wideoporadnik Photoshop Training Channel został przygotowany z myślą o Tobie.
0
Nudne tło to nie problem. Zobacz jak w prosty i niedrogi sposób odmienić swoje zdjęcia
6 wrzesień 2017
Co zrobić, gdy nie mamy ciekawego tła, a chcemy wykonać przykuwający uwagę portret. Jak pokazuje Svitlana Vronska wystarczy trochę pomysłowości i kreatywności, by osiągnąć ciekawe efekty.
0
Nie wiesz jaki film czarno-biały wybrać? Oto porównanie większości materiałów o czułości ISO 400 na rynku
28 sierpień 2017
Fotografia analogowa powraca wielkimi krokami. Jak jednak połapać się w ofercie dostępnych filmów? Odnalezienie swojego ulubionego materiału zajmuje niekiedy nawet kilka lat. Zadanie to postanowił ułatwić Wam fotograf Andrew Branch i porównał ze sobą większość dostępnych na rynku filmów monochromatycznych.
0
Porady oświetleniowe dla początkujących. Zobacz, jak przy pomocy lampy uzyskać efekt zachodzącego słońca
22 sierpień 2017
Wiele początkujących boi się fotografowania z lampą błyskową. Kiedyś jednak i tę sztukę trzeba będzie opanować. Na szczęście gdy już poznamy ogólne zasady, wszystko okazuje się łatwiejsze, niż się wydawało. W okiełznaniu światła błyskowego pomogą wam nowe wideoporadniki Mango Street.
0
ABC fotografii mobilnej. Ten wideoporadnik pokaże, jak robić lepsze zdjęcia smartfonem
11 sierpień 2017
Choć każde zdjęcie chcielibyśmy robić jak najlepszym sprzętem, z racji wygody większość codziennych ujęć i tak wykonujemy smartfonami, przynajmniej na początku naszej przygody z fotografią. Ale nie oznacza to, że zdjęcie te muszą być gorsze. Ten krótki poradnik pokaże Wam co robić, by każde zdjęcie było ciekawe.
1
Perseidy 2017: Jak sfotografować sierpniowy deszcz meteorów?
11 sierpień 2017
W sobotnią noc z 12 na 13 sierpnia 2017 roku przypada maksimum Perseidów, nazywane potocznie nocą spadających gwiazd. Podpowiadamy jak obserwować i uchwycić na zdjęciach to coroczne widowisko.
0
Photoshelter udostępnia darmowy poradnik na temat tworzenia i publikacji książek fotograficznych
10 sierpień 2017
Photobooki stają się coraz bardziej popularną formą prezentacji fotograficznego dorobku. Od pomysłu do publikacji jednak daleka droga. Dzięki nowemu poradnikowi Photoshelter może stać się ona nieco łatwiejsza.
0
Jak ustawiać do zdjęć osoby niebędące profesjonalnymi modelami?
9 sierpień 2017
Zajmując się fotografią modową, lub portretem nie zawsze mamy do czynienia z profesjonalnymi modelami, zwłaszcza na początku naszej przygody z fotografowaniem. Często w rolę modeli wcielają się wtedy nasi przyjaciele. Te wideoporadniki pokazują jak nimi pokierować, by uzyskać profesjonalne rezultaty.
1
3,2,1… Photoshop - Adobe startuje z nową serią poradników dla początkujących
0